Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Elrontottam a gördeszkavásárlást?

Elrontottam a gördeszkavásárlást?

Figyelt kérdés

Laikus vagyok egyelőre, de vettem egy gördeszkát anélkül, hogy eléggé utánanéztem volna. 28.3"*6.7" a mérete, és ezzel utánanézve utólag micronak számít, amire igazából mindenhol azt írják, hogy 6 éves gyerekeknek való, ami elkeserítő, mert habár nem vagyok magas (169), felnőtt méretű vagyok, 23 éves.


A hiba megvolt, a kérdésem az lenne, hogy származik-e hátrányom belőle? Nekem szemre nem tűnik kicsinek, szóval ne ilyennek képzeljétek el:

https://www.youtube.com/watch?v=biB2skM9uoU

hanem inkább ilyennek:

https://www.youtube.com/watch?v=UxlMe3onRzE


2015. máj. 31. 02:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Legalábbis a magasságomhoz képest alattam nem tűnik kisebbnek, mint alattuk az a "micro", ami azért mert a video címe az, még nem biztos hogy az.
2015. máj. 31. 02:28
 2/9 A kérdező kommentje:

Csináltam róla képet:

[link]

2015. máj. 31. 02:32
 3/9 Beniy ***** válasza:
Hát valószínűleg nem a praktikusabb egy ilyen méretű gördeszka. Az átlag, normál deszkák szélességre 7.5" és 8.5", hosszúságra pedig leginkább 31" és 32" között mozognak. Ezzel a picike deszkával azért lehet problémád, mert amikor trükköket kezdesz el tanulni, illetve nagyobb sebességgel mennél, akkor el fog kezdeni instabillá válni a keskenysége és a rövid tengelytáv miatt. A deszkát megpörgetni viszont nagyon, sőt talán túlságosan is könnye lesz. Ezek egyébként a videóban teljesen normális méretű deszkák. A lapok "márkája" lehet Micro, de nem tudom. Gondolom az ára miatt vetted meg. :/ Érdemes lett volna utánanézni, nem tudom, hogy tudsz-e még így ezzel kezdeni valamit.
2015. máj. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Beniy ***** válasza:
Jééé pici Flip. :D A márkaválasztás amúgy nagyon jó, csak valószínűleg kicsi lesz. :/ Úgy látom, hogy még nem nagyon használtad. Azt nem tudod esetleg megpróbálni, hogy megkérdezed a skateshopot, hogy vissza tudod-e cserélni? :)
2015. máj. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem az ára miatt választottam, 30.000 forint volt. Nem kicsi veszteség, de nem török össze anyagilag. Visszacserélni hát, már meg van kicsit koptatva, eléggé gyorsan jön le róla a festék.


Szerintem ezzel megtanulom az alapokat, és pár hónap múlva veszek egy másikat, rendes mérettel, csak kicsit elkeserítő.

2015. máj. 31. 17:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Esetleg ha csak a deszkát cserélném le? Vagy a felfüggesztés és kerekek szélessége is ugyanennyit számít ebben az esetben?
2015. máj. 31. 17:47
 7/9 A kérdező kommentje:
Áhh, a felfüggesztés se jó így, akkor a kerekeken kívül mindent cserélni kéne. Akkor majd legközelebb.
2015. máj. 31. 17:54
 8/9 Beniy ***** válasza:
Igen, sajnos az a függő egy normális laphoz nagyon keskeny lenne. :/ Hát sajnálom, hogy így alakult, de a következő vásárlás előtt mindenképpen tanulj a sportról. Ha kérdésed van, akkor például engem is nyugodtan kérdezhetsz. :) Ezt pedig egyébként később használtan is el tudod talán adni, bár valószínűleg csak az ára feléért. :/ :)
2015. máj. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2015. máj. 31. 19:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!