Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Judoról vélemény?

Xbox imádo kérdése:

Judoról vélemény?

Figyelt kérdés

Nehezen tanulható?

Utcán lehetséges használni?

Jó önvédelemre, nem fegyver ellen gondolok.


Mit gondoltok az ökölvívás + judo konbinációról



Előre is nagyon szépen k ös zönöm a válaszokat!



2015. máj. 30. 21:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
utcán bármit lehet használni önvédelemre, ha az adott sportban van több éves tapasztalatod és beléd rögzültek a mozdulatok.
2015. máj. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Lassabban tanulható szerintem mint mondjuk egy birkózás. Én meg speciel 2 judóst is megvertem baráti bunyón, úgy, hogy sosem jártam verekedő edzésre. Csak zsákokat cipelek, meg ládákat pakolok kamionra. :D
2015. máj. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ez alapvetően nem önvédelmi dolog, hanem egy kiváló sport. Kiváló kitartás és személyiségfejlesztésre, tartást ad a mindennapokban.


Ha olyan jellegű vágyaid vannak, hogy önvédelem kell akkor inkább egy jó minőségű japán ju-jitsu (ebből lett a judo, csak kiszedték a ju-jitsuból a sérülés veszélyes elemeket. De a jó Japán ju-jitusban benne van a judo edzés is, nem én mondtam egy euró bajnok magyarázta ezt).

Egyébként egészség megőrzésre is remek. Persze mivel egy harcművészetből lett megalkotva nyilván fellehet azokat a technikákat használni dulakodás során.


Nekem nem igazán mentek ezek a mozdulatok amiket ott mutattak, de nagyon jó volt a társaság. És tényleg megizzasztott, jó érzés volt ahogyan kiszedi belőlem a mérgeket. Meg alig bírtam mozogni az edzés után, jól esően kifáradtam. És nem sérültem le tőle, csak kisebb karcolások voltak.


Szóval sok sikert, ha elkezded!

2015. máj. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 aikiboxer ***** válasza:
51%

Fordítva van: egy jó judo edzésben van benne a jiu jitsu. :)


Szóval a judo időigényes, nehezen tanulható sport, de ha eljutottál egy olyan barna öves szintre, onnan kezdve nagyon durva fölényben leszel a testharcban azokkal szemben, akik nem tudnak ilyen szinten testharcolni... Szóval a judo nagyon jó sport.


Hátrányai:

- A versenyzés miatt elqrvult, szinte csak gyerekekkel foglalkoznak

- Annyira sport lett, hogy a hagyományos értelemben vett győzelemmel vagy önvédelemmel már nem is foglalkoznak, pontra megy minden...

- A katákat, önvédelmi technikákat nagyon kevés helyen tanítják

- A derekad szétmegy tőle.

2015. máj. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

aikiboxer: Szerintem te a brazil jiu jitsura gondolsz, ami földharc. Én az erdeit Japánról írtam. Abból kivették a sérülésveszélyes elemeket és abból lett a judo, amit még tovább kellet "szelídíteni" mert így is sok volt benne a komoly sérülés. Így lett olimpiai sport.


"Amikor megalkotta rendszerét, amit „dzsúdó”-nak (judo) nevezett el, elhagyta belőle a testi épségre veszélyes technikákat, és sportolásra alkalmassá tette, így adta azt át a gyerekeknek és felnőtteknek."

[link]

2015. máj. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 aikiboxer ***** válasza:

Utolsó: nem, dehogy! A rendes, Kano-féle judóra. Kano csak a gyakorlás céljára válogatta külön a veszélytelen technikákat -- a többit meg kata formában gyakorolják.


Már ahol. Mert sajnos ahogy írtam, a magyar judo elqrvult és a judokák nem katáznak.


Ettől az még létezik. A judo TARTALMAZZA a ju jutsu / aikido karfeszítéseit!!!


És ütés is van a judóban!! Fura nem?


Tessék a kodokan goshin kata például: ez is judo!!!

[link]

2015. máj. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 aikiboxer ***** válasza:

Egyébként Magyarországon is lehet judo katákat gyakorolni, például itt: [link]


És még egyszer: ez rendes, hivatalos (kodokan) judo.

2015. máj. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Azok barna övtől vannak, ha jól emlékszem amit mondtak nekem, csak vizsgákon kérik vissza őket. Nem úgy mint a ju-jitsunál ahol rendszeresen gyakorolgatják őket, minden órán.


Kérdező egyébként tudok két helyet ahol szívesen látnak kezdőket is:

[link] (én ide jártam)

[link] (itt már van önvédelem külön, ezen nem voltam csak facebook-on egyik ismerősöm ajánlotta)

2015. máj. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 aikiboxer ***** válasza:

Igen, ez a probléma a magyar judósporttal, hogy teljesen ráállt a versenysportra. Semmi tömegsport, felnőttekkel nem foglalkoznak, önvédelem semmi stb. Pedig a judóban sokkal több van, mint az olimpiai versenysport.


Aikidós szemmel nézve a judósok csúnyán csinálják a legtöbb ízületfeszítéses gyakorlatot. Ettől függetlenül a valós harcban a judósok atomra szedik az aikidósokat, ju jutsusokat stb -- mivel óriási valós küzdelmi rutinjuk van és specializált izomtömegük.

2015. máj. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
az én edzőm, sajnos már meghalt, zöld öv felett tanított olyan technikákat is, amikkel versenyen kizárnak :D hülye kis kamaszgyerekként nem is jártam sokáig versenyezni...
2015. máj. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!