Hmm. A szövegértés még mindig befigyel.
"Persze múltkor még muay boranoztál" - Ahhoz képest, hogy beidézted amit írtam, képes voltál ezt mondani. Ezt írtam: " Thaiföldön Muay-t tanulni"
A Muay magában foglalja a boran-t, a thai-t, a kodchasaan-t.
"Amit anno a szamurájok használtak a csatában, az nem kyudo volt Te nagyon hülye, hanem kyu-jutsu" - Ki említett itt szamurájokat? Én egy szóval sem mondtam. Az tény és való, hogy a kettőt használták egy időben, de én nem mondtam korszakot. Egyébként a kyu-jutsu egy rövidtávú, kicsi, könnyű íjjal történő harcmodor volt, ahol legtöbbször vízszintesen tartották az íjat, ők 30 méternél távolabbra már pontatlanul lőttek. A kyu-jutsu-nál az íjász sokszor gyalogosan mozgott lövés közben. A kyudo ennek ellentéte volt.
"mi a capoeirában az atabaque?" - Az atabaque egy dob volt. Ha jól emlékszem 3 mérete volt, de ebben már nem vagyok biztos.
Kérdező:
" Mi vagy te, egy egykori milliárdos csemete aki unatkozott sokat, ezért - mesébe illően - elindult kitanulni minden harcművészetet? " - Gyakorlatilag igen. Apám az Apollo-programban vett részt, mint orvos. (Nem, sajnos nem a 11-esben) Az utazásiamat és a lakhatásaimat mindig állta, azon kívül viszont rezsiben, kajában, ruházatban, és oktatásokban önellátó voltam.
!Kamlyn - 53/F!
"Egyébként a kyu-jutsu egy rövidtávú, kicsi, könnyű íjjal történő harcmodor volt, ahol legtöbbször vízszintesen tartották az íjat, ők 30 méternél távolabbra már pontatlanul lőttek. A kyu-jutsu-nál az íjász sokszor gyalogosan mozgott lövés közben. A kyudo ennek ellentéte volt."
Ez nem igaz, a kyujutsu-ban ugyanúgy a yumi-t használták ami magasabb volt az íjásznál, nem volt rövidebb íjuk.
A kyudot pedig nem használták a csatamezőkön soha, ugyanis a japán Zen Buddhista szerzeteseknél alakult meg a kyudo, akik meditáció és a koncentráció fejlesztésére gyakorolták a kyudót. A kyujutsuBÓL fejlődött később ki a kyudo, szóval kizárt, hogy egyszerre használták volna az akkori feudális Japán háborúiban.
Heló!
Volt itt vita rendesen :D Én Kyudozni fogok - megvan az íjam, a 6 vessző, és a tegez.
AA Kyudo a modern világban tényleg a meditációról, zenről szól, és nem elsősorbna arról, hogy eltalálod-e a célt, vagy sem. Rituálé, öszpontosítás, önmagad korlátainak elérése, meditatív állapot... ezek a fontosak.
Egyébként az íj 200 cm-nél nagyobb, valaminta vesszők is nagyobbak 90cm-nél - az én íjam 2115 cm a vesszők 103 cm-esek - a vesszőket otthon nem is lehet beszerezni, csak úgy, ha az az egy-két bolt, aki kéeps erre, külön rendelést ad le, valamint a Mézes testvérke készítenek vesszőt, de azok kezdőknek nem ajánlottak, mert nagyon dárgák - mint ahogy az igazi bambusz vessző is.
Aki Kyudozni szeretne, az készüljön fle, hogy az íj+vessző 100000 ft - de inkább az fölött - lesz.
Edzésenként kevés lövés, főleg az első hónapokban- években.
Elég a National Geographic filmjét megnézni, ahol a kyoudo-ról is szó van. Egyáltalán nem gyorsan lőnek, sokkal többet meditálnak és gondolkodnak.
Bírom az ilyen palikat egyébként. 53 éves, abból 150 évet élt itt, 200-at ott, aztán hegyen meditált még kétszer annyit. Aztán 20 éve leesett egy karate edzésre ahol eltöltött kellemes 2 hónapot azt itt ossza az észt.
Van logika némelyik írásodban, de ezek neten vannak fennt. 15 év japán után nem bizonygatnád ennyire az igazad, mert elég 4-5 év hogy az ember máshogy lásson sokmindent, főleg ha harcművészek közöt van. Sokkal nyugodtabb lennél annál, minthogy itt magyarázkodj ismeretlen embereknek bizonygatva hogy 15* reinkarnálódtál és mindenből 30 danod van.
Kérdező, neked kell eldönteni hogy íjászkodni akarsz vagy bottal csapkolózni :)
Ha szereted az úgymond unalmasabb tradícionálisabb dolgokat akkor kyudo. Ha akciódúsabb kell akkor kendo.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!