Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A brazil jitsuban mit jelenten...

A brazil jitsuban mit jelentenek pontosan az övfokozatok?

Figyelt kérdés

Ugyebár van: fehér, kék, lila, barna, fekete.

A kék az már oktatói fokozat ugye? Valamint BJJ-ben nincsenek övvizsgák, akkor hogyan osszák az öveket. Odajár edzeni valaki, teszem azt 6 éve és akkor "Jól van Jocókám ügyes vagy, mától akkor kék öves vagy" ?


Egy lila öves például akkor több technikát ismer, mint egy kék öves? Mert hát voltam egyszer bjj edzést megnézni, ott speciel egy kék öves lenyomott egy lila övest. (Persze tudom, hogy ez még bőven nem azt jelenti, hogy akkor a kék öves mindenképp jobb)

Mivel itt nincs vizsgarendszer, akkor mi alapján tudják azt, hogy ki mit tud?



2015. jan. 24. 15:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem az oktatók figyelnek, hogy a tanítványok mennyit fejlődnek az évek során. Milyen a teljesítményük sparringokon, valamint mennyire tudják élesben jól alkalmazni az adott technikákat. Esetleg közrejátszhatnak a versenyeredmények is, akár.

Mondjuk én nem vagyok brazil jitsus.

2015. jan. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!