Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot ajánlanáto...

Milyen küzdősportot ajánlanátok egy kicsi és gyenge lánynak?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, alacsony, vékony, szörnyű fizikai kondícióban és sose voltam hajlékony. Ezenkívül lehetőleg valami olyat szeretnék,ahol nem verik szét az ember arcát, se semelyik egyéb testrészét. (Tehát mondjuk a boksz nem játszik.) Előre is köszönöm a válaszokat. (Ha úgy érzitek, reménytelen a helyzet, azt is megírhatjátok, nem vagyok sértődős alkat.)

2015. jan. 2. 13:08
1 2 3
 21/28 Kercsak ***** válasza:

Sziasztok!


Néhány gondolat:

1. Nem kell feltétlenül viperát használni. Eskrimán tanult technikákat improvizatív fegyverekkel is végre lehet hajtani (esernyő, cipő, toll, könyv, táska, kabát stb.)

2. A különböző küzdősportok valóban nagyon jó küzdelmi képességeket fejlesztenek, amelyek hasznosak lehetnek bizonyos önvédelmi szituációkban, de az önvédelem nem a küzdelemnél kezdődik, ennél jóval összetettebb. (Megjegyzés: az Eskrimának van küzdősport része is.)

3. Ha valaki csak pusztakezes rendszereket tanult, kisebb valószínűséggel gondolkodik eszközökben egy éles szituáció során.

4. Az Eskrima és a Kali elnevezés ugyanúgy a fülöp-szigeteki harcművészetet (FMA) jelöli. Azért van több elnevezés, mert a Fülöp-szigeteken több nyelvi dialektus van. Egyébként a fő dialektusban Arnis néven ismert.

5. A filippínók elég kis termetű emberek, mégis hatékonyan tudtak harcolni az európai hódítók ellen.

2015. jan. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Gyere kyudozni. Szép sport, jó társaság.
2015. jan. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

20 percenként 1 eleresztett nyílvessző? :)


A szellemisége szerintem is szép, de ennyi erővel barantások tudnak is célba lőni, viszonylag 'normálisan' :)

2015. jan. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem kritika volt, csak mostanában foglalkoztam ezzel a kérdéssel és az íj + a jó hangulat, társaság végett jutott eszembe a baranta. Nincs semmi gond a kyudoval, annak aki szereti!
2015. jan. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

#23

A karatésokkal is kötekszel, hogy egy eljárt kata után senkit nem győztek le? Nézz meg egy harci íjász bemutatót (koshiya) lehetőleg japánt.

2015. jan. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Karatésok soha senkit nem győznek le. Sarkítva.


Íjjal ha hasba lősz, márpedig tudom, hogy hasba lehet lőni, akkor elfogadom a vereséget (véremet köpködve) sőt, erre még esélyt is látok. Szóval azért az íjászatot igazából nem hasonlítanám össze a karatéval. Én karatéztam, semmi értelme nem volt.

2015. jan. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Nem a kyudot hasonlítom a karatéhoz, hanem a karate katát a kyudo gyakorlásához, a kumite-t pedig a harci íjászathoz.

Bár, nyilván nem egymás ellen mennek az íjászok. Úgy nehézkes lenne a utánpótlás :)

2015. jan. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
MMA-ban engedni kellene az íjat és a lovagi pallost! Szívesen néznék olyan meccseket!
2015. jan. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!