Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot ajánlanáto...

Milyen küzdősportot ajánlanátok egy kicsi és gyenge lánynak?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, alacsony, vékony, szörnyű fizikai kondícióban és sose voltam hajlékony. Ezenkívül lehetőleg valami olyat szeretnék,ahol nem verik szét az ember arcát, se semelyik egyéb testrészét. (Tehát mondjuk a boksz nem játszik.) Előre is köszönöm a válaszokat. (Ha úgy érzitek, reménytelen a helyzet, azt is megírhatjátok, nem vagyok sértődős alkat.)

2015. jan. 2. 13:08
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Szerintem Aikiboxernek és 67%-osnak is megvannak a komoly részigazságaik.


Azt én sem szeretném, hogy egy 50 kilós nő telibe verje az orrom vagy akár az állam. Alighanem ki lehet ütni egy 90 kilós embert is, orr eltöréséhez még box tudás sem kell, betalált ütéshez már igen.


A nők viperahasználatával egyébként 100%-osan egyetértek, csak tudja olyan szinten használni, hogy ne vegyék el tőlük.

2015. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 aikiboxer ***** válasza:
Rendben, a vipera használattal én is egyetértek. De a gázspray egyáltalán nem gagyi, ha jól használják. Főleg a gázpisztoly nem az. Ha ezzel valakit pofán lőnek, harcképtelen lesz annyira, hogy el lehet előle szaladni.
2015. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
A Kyos-vagyok.Olvassátok el a kérdést mégegyszer....Nem eszközhasználatra irányúlt.
2015. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat is:) A 10esnek annyit, hogy az aerobicot pont próbáltam de hamar rájöttem, hogy a rózsaszín topban való ugrándozás valahogy nem az én világom. Ami pedig az arc szétverését illeti, azzal akkor van bajom, ha maradandó, tehát jó néhány napig, vagy netán örökre látszik, és azt továbbra sem szeretném.

Ami a viperát illeti, jó ötletnek hangzik, de tényleg reális az esélye annak, hogy ha esetleg megtámadnak, pont lesz nálam egy?

2015. jan. 2. 16:06
 15/28 A kérdező kommentje:
Ja, és a videó nagyon aranyos (már ha használhatom ezt a szót), de ennyi erővel tényleg visszamehetnék aerobikozni.:)
2015. jan. 2. 16:09
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem eszközhasználatra irányult oké, ez igaz. De pusztakézzel pedig sehogy sem fogja megvédeni magát. Ha feltesznek egy kérdést, hogy " 6 és 8, az alábbiak közül melyik a páratlan szám?" Akkor jogosan fogjuk azt válaszolni, hogy 7.


"Azt én sem szeretném, hogy egy 50 kilós nő telibe verje az orrom vagy akár az állam. Alighanem ki lehet ütni egy 90 kilós embert is, orr eltöréséhez még box tudás sem kell, betalált ütéshez már igen."


Tökmindegy akkor a támadó vérző orral erőszakolja meg.


"A nők viperahasználatával egyébként 100%-osan egyetértek, csak tudja olyan szinten használni, hogy ne vegyék el tőlük."


Tudni fogja használni, HA eljár eskrima vagy kali edzésekre.

2015. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Erről van szaó :)
2015. jan. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
13# elolvastam, áruld el hol nem fér bele a küzdősport/harcművészet témakörhöz a kali, escrima, sherma és hasonlók?
2015. jan. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy kik az ellen. 80-90kg-os brazil játékosok ellen, akik már gyerekként is seprűnyéllel püfölték egymást az udvaron... felejtős. Futóedzés.
2015. jan. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Nem akarok kötözködni, de már gyerekként sem volt vége a verekedésnek egy vérző orrnál (legalábbis mifelénk) és nagyon ritkán volt 1on1 szituáció. A bátyámnak 3 helyen törték be a fejét és még így is kiütötte a rezeseket (anno ki is rúgták érte a suliból). Nekem is törték be az orrom (edzésen is) de az adrenalintól észre se vettem, csak utólag...
2015. jan. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!