A kung-fu nagyon sok harcművészetet foglal magában. Aki egy értelmes mondatot nem tud kinyögni (mint az előttem lévő) valószínűleg ezt sem tudja, vagy akár egy ágát sem tudja megnevezni vagy azt sem, hogy honnan származik.
A másodikkal sajnos egyetértek. Van egy ismerősöm, még régen találkoztam vele és elmesélte, hogy zajlik a papír megszerzése, hogy te valójában mestere vagy az oktatni kívánt harcművészetnek. Elmész külföldre a bizottsághoz, szarrá vernek majd eldöntik, hogy megkaphatod e a papírt. Röviden és tömören ennyi.
Nem gondolnám, hogy egy rakás kaki lenne.
Ringben:
Véleményem szerint; ahogyan egyre inkább "elszabadul" egy picit egy light contact "edzőmeccs" (sparring), úgy a finommotoros mozgások is egyre inkább kiszorulnak a küzdők eszköztárból és a nagymotoros mozgások kerülnek előtérbe. Nálam jellemzően előkerülnek a thai technikák, előszeretettel "ugrok be krosszra" (edzőmeccsen nem könyöklünk ugrásból :) ), vagy lendületből zárok nagyobb távolságokat ami egyben pl. blokk és abból jön a clinch is... stb. ezt szokták kívülről "durvulásnak" titulálni (joggal?), mivel nem finomak és összetettek a mozgások, hanem inkább egyszerűek; gyorsak de erősek. Full contact meccseken gyakorlatilag már csak nagymotoros mozgások vannak - ebből a szempontból nem tudom, hogy egy finommotoros mozgásokra építő stílus mennyire ringképes. De ahogyan olvasom, a kung-fu stílusok között is akad nagymotoros (hung-gar?) és ott van ring kung-fu (sanda) is. Egyiket sem próbáltam még, de ránézésre a sanda mozgásvilága nagyon közel áll a kick boxhoz.
Viszont milyen előnyös lehet, ha valaki valódi sebességű és erejű küzdelemben is képes teljesen kontrolláltan és precízen mozogni.
Utolsó válaszoló, lehet egy kissé OFF kérdésem?
Ha nem kungfuztál, hogyhogy nem 'szarozod' le élből? Szvsz ez intelligenciára utal, és én nagyon örülök neki, de sokaknak ez nehezére esik :)
A témához kötődve ajánlom a A küzdelem útja és Ip Man (ez esetben nem a Yet Li-s feldolgozás, az nekem nem tetszett) c filmeket, nagyszerű darabok. Tai-chi sem volt rossz.
Bruce Leet gondolom említenem nem kell, aki életében gyakorolta a Wunshut majd saját harcművészetet talált ki, a Jeet Kune Dot amiből aztán lett a Kickbox, a kevert harcművészetek alapja, gyökere.
Bónusz videó, ahol nunchakuval pingpongozik és gyújt meg felé dobált gyufákat, egy inches ütés és néhány mozdulat, ahol a mesterek reagálni sem tudtak a gyorsaságára: https://www.youtube.com/watch?v=j9ezAzCGd6s. De ha rákerestek van ott két ujjas fekvőtámasz is meg finomságok. Szóval ennyire szar a kungfu.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!