Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A karatéban benne van a...

A karatéban benne van a karfeszítés?

Figyelt kérdés

2014. aug. 26. 12:50
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

"Látod látod, te is beleestél abba a hibába, hogy azt hiszed az a Karate amit a jutyubos videókon látsz ahol két ember püföli egymást egy tatamin, szigorú szabályok közt bírói vezetéssel. Az nem karate, az csak sport. Karate pont az, amit nem látsz, vagy egészen másnak látod. Hosszú folyamat a Karate igazi tanulása. Eleinte az alapok tanulása van, majd első, sho dannál kezdődik az igazi karate tanulása. Mai világban csak kivételes embereknek adatik ez meg, azoknak akik nem voltak türelmetlenek. Jó mondás, de igaz: Fekete öves olyan fehér öves, aki nem adta fel. Edzések nálunk úgy épül fel, hogy egy kihont vagy egy katábol kiragadott részt gyakoroljuk, elemezzük. Ehez társ is kell, tehát párban. Edzések ideje nagyrészt ebből áll. Erősítő gyakorlatokra nem pazaroljuk az időt, azt otthon is lehet. Mondjuk sajnos nagyon sok dojo ráállt a versenyzésre. De az nem karate."


Kamu az egész, és több sebből is vérzik. A karaténak sohasem volt az alapja a feszítőtechnikák. Okinawai dojokban sem lehetett soha sem látni ilyet. Azt el tudom képzelni, hogy egy karate edző egyben ju-jutsu/aikido/BJJ edző IS, és akkor karate edzésen is mutat egy-két ilyen fogást. Ilyenről senseiről tudok is konkrétan. Amúgy pedig Japánban az ilyen több danos harcművész nagykutyák, nem csak egy küzdőrendszerben jártasak, hanem van tudásuk több stílusból. De attól még maga a karate, mint küzdőstílus NEM tartalmaz semmilyen feszítő technikát.

2014. aug. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

El kell, hogy keserítselek, nagyon rosszul tudod. Karate nem ütések és rugások sorozata, hanem bontás-fogás-feszítés majd a végén az ütés vagy rugás befelyezésképp.

Pinan go kata bunkai. Láss, csodálkozz, kussulsz! https://www.youtube.com/watch?v=ddKPA5Iqf-M

2014. aug. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 aikiboxer ***** válasza:
Persze, ezeket még zöld öves szinten is mutogatták. Mégis, el kell, hogy keserítselek: élőben ezeket egy karatéka sem tudná bemutatni mondjuk egy judóssal szemben. A testharc nem úgy működik, hogy katákkal "magadba töltöd" a programot, és láss csodát végrehajtod. Nem. Ha nem gyakorlod évekig párral, akkor élőben buktad.
2014. aug. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
Azért mutatták meg neked, hogy lásd mi lesz abból majd késöbb. Bunkai részét CSAK párban lehet gyakorolni, ezért a nem kezdők edzése 90% páros gyakorlat teszi ki.
2014. aug. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 aikiboxer ***** válasza:

Az elég szomorú, ha egy stilusban 5 év rendszeres gyakorlás után valaki még mindig kezdő, akinek nem mutatják meg a szupertitkos páros gyakorlatokat.


Judón a leges-legelső edzésen eléd raknak egy párt, hogy gyakorolj rajta o goshit; aikidózni nem is lehet pár nélkül; de még bokszon is az első héten eléd tesznek egy haladót, hogy ütés-védést gyakorolj rajta, szokd a távolságot, az élő ellenfelet stb.


A judónak van "kata" része, amelyet a versenyjudósok nem tanulnak. Nem azért, mert titkos, hanem mert nem érdekli a judósok nagy részét. De az fura, ha egy stílusban az 5 éve edzőt kezdőnek hívják aki még csak nem is látta a szupertitkos technikákat.

2014. aug. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
Karatenak rengeteg a repertoárja. Mozdulatokat ezerszer kell elismételni, utánna még ezerszer aztán annál is többet, hogy a mozdulatok szinte ösztönösen jöjjenek. Egy kisgyerek is ha elkezd kanállal enni, elösször összemaszatolja magát, majd utánna becsukott szemmel vagy olvasás közben is megtalálja a saját száját. Nem igy van Atis? Vagy az autóvezetés. Ott is rengeteget kell vezetni, hogy nem görcsös legyen az ember. Na ha a mozdulatok rendesen be vannak gyakorolva, akkor előbb utóbb már szinte ösztönből jön. Ha az ösztönös mozdulat megvan, akkor jöhetnek azok amikről én beszélek. Természetesen elöbb társ nélkül, de egy bizonyos szint felett már társsal. Szint felépítés folyamatos dolog, nem szabad erőltetni, de folyton folyvást az alapokat is ismételve. Edzések ugy néznek ki, hogy mindenki az alap ütésekkel, rugásokkal védésekkel kezdi, majd ugyan ez különféle alapállásokkal előre hátra. Kihon. Majd jön a kata, azok közül is a legalacsonyabb szintűtől a magasabb felé. Mindenki csinálja, a narancsos a 3. danosik. Aki valamit nem ismer, az addig gyakorolja azt amit ismer. Felsőbb szinten, külön edzésen vannak a kihonból és katákból kiragadott elemek. Azért felsőbb szinten, mert a kezdő ugy sem ismeri, nekik elöbb a mozdulatokat kell begyakorolni. Ha megszerezték az első danjukat, akkor már ők is mehetnek plusz edzésre. Versenyzőink más kérdés. Vannak akik inkább küzdenek, nem nagyon szeretnek katázni. Ezzel sincs baj, hisz fiatalok, de a továbblépéshez azért nekik is kell tudni a következő technikákat. Ők nem bunkai edzésre járnak, hanem plusz küzdő edzésre. Szerintem 5-6 ilyen karatéka közül talán egy ha marad tovább karatézni ha kiöregednek. Nagyon sok helyen azt mondják, 35 éves a rendszeres versenyzéshez már öreg. Szép lassan átalakul annak az eghynek a szemlélete, és elkezdi tanulni az igazi karatét. Hidd el Atis, 5 év karate semmi.
2014. aug. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

"El kell, hogy keserítselek, nagyon rosszul tudod. Karate nem ütések és rugások sorozata, hanem bontás-fogás-feszítés majd a végén az ütés vagy rugás befelyezésképp.

Pinan go kata bunkai. Láss, csodálkozz, kussulsz! https://www.youtube.com/watch?v=ddKPA5Iqf-M"


Inkább te kussolj kisfiam, főleg egy videó link után. A karaténak soha sem volt a szerves része a bontás-fogás-feszítés. Az ju-jutsu. Ne keverd a szart, haver. Ez egy tipikus "nyugati" karate videó volt, ahol mutatott az ürge pár önvédelmi menekülőtechnikát (amik kajakra ju-jutsu technikák, viszint elég gyengén kivitelezett és hibás koppintása. Ilyen technika a valóságban nem működik. Megnézi ezt a videót egy olyan, aki ju-jutsut/aikidót/BJJ-t/judót gyakorol és pofán röhögi a videón a két ürge szerencsétlenkedését, mert repülőről látszik, hogy kamu, életszerűtlen és működésképtelen. Ahogyan amúgy maga a karate is, de ez már külön sztori.), ez max. ilyen kis kiegészítő része a karaténak. De ahogyan Aikiboxer írta ilyet élesben NEM tud egy karatéka sem megcsinálni. Másrészt, a karate egyik alapítója, a Funakoshi Gichin sem tett bele a karatéba feszítő/lefogó technikákat. Egyik karate irányzatban sem volt soha. Az Ashihárában megtalálhatóak ugyan a dobások és a feszítések, de azok valóban működő ju-jutsuból átvett technikák, nem pedig "eredeti" karatéjos feszítőtechnikák.

2014. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Ó bázzeg! Ha halgattál volna ... ! Nézz rendesen utána, mi a karate, és mi volt a Funakoshi "érdeme" a karateban, azután jelentkezz. Addig is, hogy ne csak ketreceseket bámulj: https://www.youtube.com/watch?v=Jdx5EWuxUs0
2014. aug. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Funakoshi kivette a veszelyes technikakat. Sportot csinált. Tradicionalis karateban benne vannak a feszitesek foldrevitelek dobasok utesek rugasok.
2014. aug. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 aikiboxer ***** válasza:

A tradicionális karate csak katákból állt, ellenfél ellen nem küzdöttek, így minden benne volt, amit a mozdulatokba belemagyarázol.


De ez már filozófiai vita. A lényeg, hogy ha lemegy valaki egy karate edzésre, ott egy fia feszítést, dobást nem fog tanulni.

2014. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!