Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek egy shaolin...

Szerintetek egy shaolin szerzetes milyen eséllyel venné fel a harcot egy kátrányos helyzetű bandával?

Figyelt kérdés
Tegyük fel,hogy egy Kung fu-ban jártas kínai szerzetes sétálgat Gyöngyös vagy Ózd utcáin és egy 3-4 fős buckalakó banda könnyű célpontnak vélve rátámad. Tegyük fel,hogy az "olaszoknál" nincs fegyver. Ja és kerüljétek a c betűs szó használatát,mert a múltkor feltettem egy hasonló kérdést,de voltak szívesek letörölni,holott semmi rossz szándékom nem volt a kérdéssel.

2014. aug. 2. 19:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt tudom mondani most is, amit múltkor és valószínűleg az értelmesebb kollégáim is egyet fognak velem érteni: egy igazi kínai shaolin szerzetes roppant harcedzett ember, akinek rendkívül nagy küzdelmi tudása van, ráadásul a fájdalomküszöbe is hihetetlenül magas, ezért bátran fel tudja venni a versenyt egy ózdi keménykedő cigó ellen! Ha ezeknél az ózdi cigóknál nincs bökő, boxer, vagy egyéb fegyver, akkor még talán kettő ellen is meg tudná állni a helyét a shaolin mester, de 3-4 bakcigány az már komoly túlerő!

Hiába vagy profi harcművész vagy világbajnok küzdősportoló, ha csapatostul támadnak rád! 4-5 ember ellen nem sok esélye van még egy shaolin szerzetesnek sem! A shaolin mesterek brutális harcosok, de nem sebezhetetlenek és nem is halhatatlanok!

Egyébként hozzáteszem, hogy "shaolin szerzetes" címszó alatt én itt most az igazi kínai kolostorokban élő mestereket értem és nem a Magyarországon tevékenykedő kamu kung-fu instruktorokat!



#USBORNE

2014. aug. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Kösz a választ :) De a múltkor nemigen láttam ki mit írt oda mert túl gyorsan törlésre került.
2014. aug. 3. 00:46
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
A kérdéseden begörcsöltem.Egyébként Aúzd nem is annyira veszélyes (kivéve este 1-2-3-4-5-6 helyet leszámítva).
2014. aug. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt nem értem, hogy miért nem lehet nevükön nevezni a dolgokat.

Pl. a cigányokat. Miért, mik ha nem cigányok? Szerecsenek, apacsok?

Na mindegy.


A kérdésedre: Ha a filmekben látott módon, kvázi egyesével támadnak a szerzetesre (ami köztudott, hogy a dzsipókra nem jellemző), akkor leveri őket, mint a cölöpöt.

De ha 4-en, egyszerre több oldalról, agresszíven letámadják, ütik-rúgják, akkor nincs az a shaolin szerzetes-szamuráj harcos-muay boran mester stb... aki így győzhetne.

2014. aug. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben a Shaolinnak egy esélye van: futni és elbújni.

4 emberből 3-an csak lefogják a negyedik meg üti és kirabolja.

Ez nem olyan mint a filmekben hogy odamennek hatan és egyenként próbálkoznak.

2014. aug. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem elbírna velük, attól hogy ti puhányok vagytok nem lesz a világ is az! Anno apám felvette 4 cigánnyal a harcot, kapott ő is, igen, de megvédte anyát, és mind a 4 cigó betört orral ment el! Nem győzte le őket, de ők se őt! De számít hol zajlik a harc, mert Ózdon, vagy Borsodban hamar beszáll 10-15 tezsvír is a bunyóba.
2014. aug. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, puhányok vagyunk, a shaolin szerzetes simán lezúzná az öt ózdi cigót, sőt egy nagymenő wing tsun huszár is akármikor szét tudna kapni akár tíz támadót is!

Gratulálok apádnak, ő biztos egy igazi kung-fu harcos, akinek halálos ütései vannak!

A valóságban egyébként persze van esélye a shaolin mesternek, de ez az esély kb. 1%-nyi!



#USBORNE

2014. aug. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem mondtam hogy pont te puhány vagy, olvastam a válaszaidat, meg nem is pont rád értettem. Inkább úgy értem hogy attól hogy a suli nagymenője, a kis nyomorult páva gyerek lemegy a törshejére menősködni, beszólni a kisebbeknek, aztán jön 2-3 kancigány, és jól elvereik, aztán feljön ide és írja a bölcsességeit nem kell rögtön világszerte elfogadott tényként tekinteni, és azt mondogatni, hogy a világon egy ember sincs aki elbírna 4 másik csávóval. Ha az apám sztoriját nem hiszed el nem baj, őket is megkérdezheted, de nem ez a lényeg.
2014. aug. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

"Szerintem elbírna velük, attól hogy ti puhányok vagytok nem lesz a világ is az! Anno apám felvette 4 cigánnyal a harcot, kapott ő is, igen, de megvédte anyát, és mind a 4 cigó betört orral ment el! Nem győzte le őket, de ők se őt!"


KAMU!!! Találj ki jobb sztorit, mert ez így nagyon gyengus.


De a kérdésre válaszolva. Én a "tezsvírekre" fogadnék. Itt igazából többféleképpen is lehetne szimulálni a dolgot.


1. A shaolin fegyvertelen, és a 4 dzsipó is csak pusztakézzel van. A shaolin egyet-kettőt lever mondjuk, de a másik kettő, elkapná hátulról, a maradék kettő akiket először levert, azok is feltápaszkodnának, utána a 4 tesó megagyalná szegény szerzetest.


2. A shaolin fegyvertelen, a dzsipóknál pedig van fegyver. Mondjuk háromnál kés van, a negyediknél pedig egy 50-60 cm hosszú vascső. A szerzetesből löncshús lesz.


3. A szerzetesnél van egy hosszú bot. A romáknál ugyanazok a fegyverek, mint a "2."- példánál. Ez érdekesebb szintu, mert a hosszú fegyverrel a szerzetes könnyebben eléri őket, valamint kellően távol is tudja tartani magától, a cigókat. Szerintem a shaolin kettőt le tudna verni, utána pedig el tudna menekülni. Nem győzné le a romákat, de eltudna menekülni legalább.

2014. aug. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem mi jogon mondod hogy hazudok, pedig igaz, de nagy ívből leszarom hogy a kis girnyó agyad elhiszi, vagy sem!
2014. aug. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!