Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egysoros vagy kétsoros görkorc...

Egysoros vagy kétsoros görkorcsolyával egyszerűbb korizni?

Figyelt kérdés

Nem tudok, de nagyon szeretnék korizni...

Melyikkel egyszerűbb így első nekifutásra, illetve melyikkel kisebb az esély esni?



2014. júl. 8. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
4%
Eddig csak egysorossal koriztam, de nézz meg egy profit-látsz akár egyen is kétsorosat?
2014. júl. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem szándékozok profi lenni, a cél itt most az, hogy minél kevesebbet essek. :) köszi a válaszod!
2014. júl. 9. 10:29
 3/9 anonim válasza:
100%

Tudsz korcsolyázni? Mert akkor a görkori is könnyebben megy majd.

Én mindenképp az egysorosat ajánlom. Azzal egyszerűbb.

De ha már megy egysorossal, akkor kipróbálhatod kétsorossal, vagy fordítva.

Esni mindegyikkel lehet. Azt ajánlom a lejtőket kerüld. Hallottam olyat, hogy úgy könnyű megtanulni, hogy először csak a lejtőn legurulsz, de ez hülyeség. Nagyot esel.

Kérd meg egy barátodat, hogy segítsen, ill. vegyél kéz, és térdvédőket. Igen hasznosak tudnak lenni. :)

Sok szerencsét! Igazából csak gyakorolni kell. Sokat! :)

2014. júl. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

igen, valamikor kicsi koromban tudogattam korizni, de nagyon úgy tűnik, hogy elfelejtettem... :/

2014. júl. 9. 17:51
 5/9 anonim válasza:
95%

Nálunk a testnevelés tanár bontott órán elhatározta, hogy akinek van korija és szeretne, azt tanítja görkorcsolyázni. Egysorossal tanuljuk a dolgokat kb. 3-4 alkalom után már teljesen biztosan állt mindenki a lábán.

Én egyértelműen az egysorost ajánlom, a kétsoros inkább ilyen disco korszakos táncikálásnál volt népszerű. Sportoláshoz a másik jobb.

De először vigyél magaddal valakit, aki tud. Vagy legalább egy embert, aki megállít, elkap, ha baj van :D Ja és olyan helyen, ahol lehetőleg nem jár autó. A védőfelszerelés is nagyon hasznos lehet.

2014. júl. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szia


kétsoroshoz ma már nagyon nehéz hozzájutni

olyan mint a bakelit lemez


ahogy előző írta, fontos a védőfelszerelés illetve az olyan hely, ahol nem jár autó. annyit tennék még hozzá, hogy jó minőségű aszfalt sem árt, és hogy legyen az egyik oldalán fal, korlát, hogy meg tudj állni. és tényleg hasznos, ha valaki segít

az sem baj, ha otthon a lakásban is hordod napközben, akár több órán keresztül és abban csinálsz mindent

továbbá ami még eszembe jut, érdemes a koriban a szőnyegen állva gyakorolni az egy lábon állást, legalább fél percig kellene tudni fél lábon állni. (persze eleinte 5-10 sec is elég, azzal már bőven lehet korizni)


ha kérdésed van itt vagy az index görkori fórumán szívesen válaszolunk

2014. júl. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm szépen a válaszokat! :D

Hát a mi sulinkban is lehetett volna ilyen tesi tanár :)

és igen, én is ezt csinálom, bent a szobában a jó kis puha szőnyegen. :D mert végül is egysorost vettem. köszönöm a tanácsokat még egyszer!

2014. júl. 22. 10:09
 8/9 laurta válasza:
48%
A kétsorossal egyszerűbb, sokkal stabilabb.
2017. ápr. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Az első válaszolónak: Igen, elég sok profi lábán van kétsoros. Vannak sportok ahol kifejezetten kétsoros korit használnak. A görkorinak elég sok típusa van. A soros és a quad (kétsoros) görkorikból is léteznek alap és profi sportra tervezett modellek. Az hogy milyen típusu görkorira van szükség attól függ, hogy mire akarjuk majd használni. Kezdőknek az alapok elsajátításához a soros fittnessz korik vagy az olcsóbb quadok is megfelelnek. A két típust nem teljesen egyformán kell használni. Én személy szerint hétköznapra jobban kedvelem quad görkorit, nagyobb buli, fordulékonyabb, jobban lehet vele hülyülni de jóval lassabban lehet vele haladni mint egy fitness korival, de lemehetsz vele a boltba is ha már megvannak az alapok. Gyártanak ma is quad korikat csak itthon kicsi a választék. Mindkét típus egy kicsit más, mindegyiknek vannak előnyei, hátrányai. Sokaknak nem tetszik a kétsoros kori. Nekik nem javaslom. Ha azonban érdeklődsz mindkét típus iránt akkor javaslom, hogy quad korival kezd. Aztán ha beleszeretsz ebbe a sportba akkor úgy is kipróbálsz más típusokat is.
2018. okt. 21. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!