Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan tanítsam meg a 6 éves...

Hogyan tanítsam meg a 6 éves húgomat a görkorcsolyával fékezni?

Figyelt kérdés

Menni és \'gyengén\' kanyarodni már tud, de a fékezés nem megy. Mondtam, h a jobb sarkát szorítsa le( mer azon van a fék és jobb lábas a húgom)


Kossz előre is!


2009. jún. 29. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én igazából elég jól tudok korizni, de mindig amikor sarokkal próbáltam fékezni elvesztettem az egyensúlyom és elestem gyakran, szóval nekem az sose ment. Én mindig úgy fékeztem, hogy a korik orrát befelé állítottam. Bocs, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de emiatt amit leírtam nem is tudok segíteni :S
2009. jún. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sarokfék:

A fékes lábát tegye előrébb, és húzza fel a lábfejét, mintha bele akarna sarokkal rúgni a földbe. Eközben csináljon olyan mozdulatot, mintha le akarna ülni egy székre. Lényeg, hogy a súlypontja mélyen legyen.


Ezen a videón egy szintén 6 éves kislány mutatja be, hogyan kell. Remélem bátorítja a húgodat is, hogy nem csak a "nagyok" tudják ezt megcsinálni:)


http://www.youtube.com/watch?v=rtMGO-8d14c


Sok sikert, és gyakoroltasd vele sokat! Reflexből meg kell tudnia csinálni, ez nagyon fontos.


Ennél vannak sokkal jobb fékezési módszerek is. Idővel, ha jól megy már neki, próbáljon megtanulni pár hatékonyabb fékezést is (T-fék és eke (ez az, amit a felettem levő írt, amikor befele áll a kori orra, majdnem ugyanaz, mint síelésnél a hóeke)).

Engem már elcsapott volna párszor az autó, ha nem tudok bármilyen 35 km/h alatti sebességből megállni 1 m-en belül...

2009. jún. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2009. júl. 2. 15:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!