Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az ilyen krav maga edzésről...

Az ilyen krav maga edzésről állítják sokan, hogy semmit sem ér?


2014. máj. 20. 22:39
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Előbb a videóban az egyik technikát kipróbáltam bátyámon,nem olyan könnyű,mint amilyennek látszik.
2014. máj. 21. 22:49
 12/18 anonim ***** válasza:
egyik sem az.
2014. máj. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A krav maga egy hatalmas kamu, egy varázslás az egész. Az még hagyján, hogy a technikák 80%-át az aikidóból és a ju-jutsuból lopkodták össze, amivel egyébként önmagában nem is lenne semmi probléma, csak a bökkenő az, hogy haladó szintű aikido/ju-jutsu technikákat tanítanak a szerencsétlen tanulóknak. Alapszintű tudás nélkül mégis mit ér a haladó szintű technika? És már itt el is van rontva a dolog. Másrészt hiába tartalmaz a krav maga mindenféle technikát, egy krav magás sohasem fog úgy ütni (nem hogy még jobban is), mint egy ökölvívó, úgy rúgni, mint egy taekwondós vagy muay thai-os, úgy dobásokat kivitelezni, mint egy judós vagy birkózó. Hiába van benne "minden", még sincs benne semmi. Ez a nagy helyzet.

És MinimorRris, jól írja egy késharcos könnyedén felülkerekedik egy krav magáson ha van kés a krav magás kezébe, ha nincsen. Én bokszolok 7 éve és shermázok 3 éve, sőt anno én is krav magáztam másfél évig. A krav maga edzőm egyszer sem tudott sparringon megütni (és megrúgni sem!) engem, ugyanakkor ő az én ütéseim 90%-át ki sem tudta védeni, holott én csak a kezemet használtam, nem is rúgtam. És még mielőtt jönnétek a dumával "Tuti, hogy béna edzőhöz jártál", előre szólok, hogy az előbb említett sparringokat a saját akkori KM edzőmön kívül még 4 másik KM edzővel is lejátszottam és az eredmény majdnem mindig ugyanaz volt, könnyen hülyét csináltam belőlük.

Mikor még én is megszállott krav magás voltam nekem is tetszettek ezek a késhárításos technikák. Aztán egyszer unokatesóm lehívott az ő sherma (sherma=olasz késharc stílus) edzésükre, ott elég jó késharc technikákat toltak, és sparringoltak is rendszeresen, fakéssel védőcuccok nélkül. (Mi krav magán pedig gumikéssel b*ziskodtunk). Unokatesóm mondta, hogy a sherma jobb a krav magánál, ezt nem hittem el neki először, aztán ő lejött a mi KM edzésünkre, ahol az akkori 2 évnyi sherma tudásával hülyét csinált a KM edzőnkből. Az még hagyján, hogy elvenni nem tudta a KM edzőm a gumikést az unokatesóm kezéből, de mikor az edzőm kezébe is gyakorlókés volt, unokatesóm akkor is leverte őt, mint a sicc. Na én ott hagytam abba véglegesen a krav magát. És MinimorRris szintén jól írja azt is, hogy a 14 éves Kolompár Songoku simán hülyére késelné akármelyik krav maga oktatót.

És ne takarózzunk folyton, hogy a KM-át az izraeli kommandósoknak is oktatják...bla-bla-bla. A civileknek más krav magát oktatnak, mint a katonáknak. A heti 2-3x KM edzésre lejáró Barkóczi Julianna 34 éves logisztikai ügyintéző és 2 gyermekes családanya, a 160 centijével és 55 kg-jával nem fogja tudni magát megvédeni egy nagydarab kancigánytól, még 3 év krav maga után sem.

Krav magán nem tanul meg bunyózni az ember, a krav maga azt tanítja meg, hogy egyes veszélyes szituációban, hogyan viselkedj és melyik stratégiával, hogyan menekülj meg. A krav maga tulajdonképpen egy "taktikai megoldások gyűjteménye". Elméletben működőképes, gyakorlatban nem. És erre az a bizonyíték, hogy NINCS olyan izraeli(!) krav maga mester aki CSAK és KIZÁRÓLAG a krav magához ért, mindegyik kivétel nélkül jártas más harcművészetekben is, méghozzá magas szinten. Nem véletlenül.

2014. máj. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

a krav maga azt tanítja meg, hogy egyes veszélyes szituációban, hogyan viselkedj és melyik stratégiával, hogyan menekülj meg


pontosan. lásd a videót, amit linkeltem. Működik.

2014. máj. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Amit linkeltél videót az kamu varázslás, mi is ugyanígy gyakoroltunk. Nem működik.
2014. máj. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A linkelt videó szerintem tök jó.


Ha valaki azt úgy meg is tudja csinálni.


Egy boxoló éveken át edz azért, hogy az ütései tényleg betaláljanak, erősek legyenek, beépüljön a mozgásába.. thai boxoló térdelésekhez szintén.


Rohadt sokat sparringolnak, heti számos órát töltenek edzéssel.


Kravmaga megadja ezt heti 2, 1,5 órás edzéssel? Még ha megadja is, de mennyi forintért?

2014. máj. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"A linkelt videó szerintem tök jó.


Ha valaki azt úgy meg is tudja csinálni."


De nem fogja! Még a magyar krav maga oktató sem.

2014. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
18%

Tessék ez az IGAZI krav maga!

http://www.youtube.com/watch?v=wezchlQMj1Y

2014. máj. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!