Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kumitére hogy gyakoroljak itthon?

Kumitére hogy gyakoroljak itthon?

Figyelt kérdés

Hali!

Ha nincs boxzsákom akkor, hogy tudnék gyakorolni itthon, hogy jobb legyek kumitében? Ha mondjuk árnyékolgatok mint a boxolók az úgy jó? vagy mit csináljak?



2014. márc. 31. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Fogd meg a szomszéd Józsit, és bunyózz vele (vagyis készülj vele a kumitéra).


Küzdelemre csak küzdelemmel tudsz készülni, a technikázgatás, árnyékolgatás jó alapozásnak meg kiegészítésnek, de küzdelemben akkor leszel jó ha gyakorlott küzdő vagy.. Vagy ha harcművész vagy és megtanulsz nem-küzdeni, csak nyerni de ez egy más szint..

2014. márc. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ennyi.

másképp nem tudsz.

garázsbunyó pl-

http://www.youtube.com/watch?v=-X3z_lION4Q

2014. márc. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. ápr. 1. 15:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Üdvözlet!

Úgy gyakorolj ahogy Bruce Lee is tette anno, amúgy a Kumite-re is ez a legjobb módszer. Amikor Lee le akarta tesztelni a tudását akkor az utcán belekötött az emberekbe. Kiprovokálta a bunyót. Vagy ő ütött meg valakit, vagy elérte hogy a kiszemelt "áldozat" támadjon rá. Mintha valami ilyesmit olvastam volna, lehet hogy csak én találtam ki ezt a történetet, de mintha úgy rémlene hogy ilyen dolgok végett járt Lee a rendőrségre folyton-folyvást. Akár így volt akár én találtam csak ki kétségtelen, hogy éles helyzetben kell "gyakorolni" nem pedig egy zsák előtt csárdásozni. Ez azért is jó, mert a ringben az edzőtársad visszafogott, de ha élőben kötsz bele valakibe aki ért a harchoz az nem fogja visszafogni magát, ergo sokkal nagyobb kihívás lesz egy ilyennel harcolni és leverni mintsem a ringben játszadozni egy haveroddal ami alatt "edzést" értenek egyesek. És ha sokat gyakorolsz így, akkor sokkal erősebb leszel és nem utolsó sorban megtanulod a tudásod alkalmazni az utcán is.


Egy szó mint száz azzal nem leszel előrébb ha egy zsákot püfölsz, ami csak ott áll előtted és azt mondja hogy: "Gyere üss meg, úgyse ütök vissza."


De a legjobb dolog az lenne, ha elmennél egy Cigányokkal lakott helyre. Azok állandóan verik egymást így jártasak a harcban és ott köss bele egybe-egybe. Ezerszer hatásosabb ez a módszer, mint otthon verni egy zsákot vagy formagyakorlatokat végezni.

2014. ápr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!