Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kb mennyi időbe tellik mire 1...

Kb mennyi időbe tellik mire 1 thai-boxosbol versenyző lessz?

Figyelt kérdés

#thai #harc.muay
2014. febr. 4. 19:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Én nem profi versenyekről beszéltem hanem amatőr házibajnokságokról, utcáról meg szó nem esett főleg nem késelős szituációkrol...Bármilyen hihetetlen 1-2 év alatt már komoly sikereket lehet elérni bármilyen küzdősportban. Ha tájékozott lennél hazai sportolókkal és az eredményekkel akkor feltűnhetett volna hogy a legjobb versenyzőink némelyike 3-4 év után már akár európabajnoki vagy világbajnoki címekig is eljutottak legyen szó Graplingről, Kickboxról vagy ha megnézed az MMA ligát és hasonló versenyeket csupa olyan emberekkel találkozol akik 1-2-3 éve kezdték...de ez biztos csak a szar színvonal miatt van...minden azon múlik mennyire akarod meg hogy van e hozzá érzéked, de nektek srácok úgylátom nincs hozzá sok úgyhogy jobb ha abbahagyjátok és elmentek focizni inkább :D :D :D :D
2014. febr. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
46%

3-4 hónap után már versenyeztet az edződ? Jó nagy gyökér akkor. Nálunk 1-másfél év után szoktak elengedni versenyekre. 3 hónap alatt egy egyenest sem tanulsz meg normálisan ütni,még ökölvíváson is nehezen, nemhogy thai boxon. De nem értem miért jó versenyezni? Semmi értelme, nem bizonyítasz vele semmit. De te tudod.


Én 6 éve bokszolok, és 4 éve thai boxolok. Soha sem versenyeztem, se bokszban sem thai bokszban. Sőt ahová én járok thai bokszolni, nálunk a 12 emberből, egyetlen egy versenyzett még régebben, de már ő sem. Hidd el jobb a hobbysta edzés, alaposabb. A versenyre való edzések, nem csak túl megterhelőek, de el is szokták kapkodni. Láttam már thai box, K1, kick-box versenyeket. Évről évre romlik a színvonal. Csak kalimpálnak szerencsétlenek össze-vissza. Ökölvíváson jobb a színvonal, na de ott, nem is 4 hónap után engednek versenyezni, hanem minimum 3 év után, de inkább 5 év után.

2014. febr. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Szia,


jó lenne kitalálni, hogy pontosan mit értünk versenyző alatt. Mert versenyző lesz 1-1 alkalomra az is, aki egyébként heti 2x hobbiból csinálja, és néha elmegy sparring partira, meg az is, aki lényegében ebből él (lásd thaiföld).


A kettő között óriási a különbség. Ha az a kérdés, hogy mennyi idő, ami után valakit be szabad küldeni egy normális versenyre (nem házi bajnokság, nem sparring party), akkor ez szerintem olyan 2-3 év körül van. Addig tanulja meg rendesen a sport alapjait, legyen lábmunkája (a legtöbb srác csak áll egy helyben, aztán csodálkozik, hogy zsáknak használják), legyen testmunkája (elhajlás, ilyesmi?), tudjon védekezni (a kettős fedezékbe felrakom a kezem, és hagyom, hogy üsse a kezem az azért nem a védekezés csúcsa), tudjon ütni-rúgni (mennyi idő kell ahhoz, hogy összerakjuk a kezet és a lábat), tudjon klincselni (az összekapaszkodunk, és térdeljük egymást az kb. 1 megoldás a kb. 120-ból) és az se gond, hogy ha valami alap taktikai elképzelése van ... meg ugye erőnlét is kéne.

2014. febr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

1. azt írtad versenyezni vitték és nem házibajnokságra és a kettő rohadtul nem ugyan az

2. kíváncsi vagyok melyik magyar lett világbajnok 3év után bármiből amikor ez még Tysonnak sem sikerült boxban

3. nem tudom mégis mire alapozod, hogy kinek van érzéke hozzá és kinek nincs mert a leírtak alapján inkább te vagy az akinek nem ártana edzenie egy jó pár évet(legalábbis ha komolyan gondoltad azt, hogy a technikai hiányosságot agresszióval lehet pótolni)

4. tudod mit elhiszem neked, hogy mikor az edzőtársaidat látod a ringben(akik pár hónapja edzenek csak) azt látod, hogy jól csinálják a dolgokat de ha összeraknánk őket valakivel aki 2-3 éve edz akkor már te is látnád azokat a hibákat amiket alapból nem pl.: a védekezés kimerül abban, hogy felrakja a kettős fedezéket, helyezkedés-elmozgás nulla, és a reflexek szintén mert nem alakulnak ki ennyi idő alatt. Az hogy ezek az emberek jó eredményeket érnek el az kizárólag azért van mert a többi résztvevő is hasonlóan felkészületlen de ha te nem így látod menj el egyszer nézz meg egy amatőr box versenyt akkor már te is látni fogod a színvonalbeli különbségeket.

2014. febr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a legjobb nem attól lessz valaki hogy mennyi ideje csinálja, a kérdés amúgyis az volt hogy versenyre mennyi idő alatt lehet eljutni. A legjobbak szerintem egyből kitűnnek egy edzésen a többiek közül és akár pár hónap alatt lekörözik azokat akik mondjuk hosszú évek óta kínlódnak az edzéseken és egy amatőr versenyig nem jutnak el...Én nem követem a Thai-Box versenyeket sőt ilyen kategóriába nem is versenyeztem soha és csak az utóbbi 2 évben kezdtem el vele foglalkozni MMA edzéseken...Valahogyan soha nem is láttam benne a fantáziát mert szerintem a Thai-Box a saját szabályrendszerében mondható jónak maximum és annyira egyszerű és merev stílus hogy utcára vagy a ketrecbe abszolút alkalmatlan önmagában még állóharchoz is...
2014. febr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Valahogyan soha nem is láttam benne a fantáziát mert szerintem a Thai-Box a saját szabályrendszerében mondható jónak maximum és annyira egyszerű és merev stílus hogy utcára vagy a ketrecbe abszolút alkalmatlan önmagában még állóharchoz is..."


Ezzel nagyjából egyet is értek. Hogy utcára alkalmatlan-e a thai box? Lehet. Mondjuk én egy 2 éve thai bokszoló illetőnek több esélyt adnák az utcán, mint egy 4 éve krav magázó vagy wing tsun-ozó embernek.

MMA-ban önmagában tényleg nem sokat ér a muay thai. Viszont az ökölvívás+muay thai, az már igenis hatékony, nem csak versenyeken, hanem akár utcán is. (Feltéve ha nincsen kés a támadónál, mert kés ellen semmilyen pusztakezes stílussal nem lehet hatékonyan védekezni. De ez már más kérdés)

Állóharcban a savate a leghatékonyabb ez tény. Ugyanolyan jó a kezük, mint a bokszolóknak, a lábuk pedig vetekszik a taekwondósokéval.

2014. febr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
abban igazad van, hogy akkor lesz az ember a legjobb ha van tehetsége ahhoz amit csinál de ez önmagában kevés mert ez csak gyorsabb fejlődést eredményez(fogékonyabb a dolgokra stb.) és nem azt, hogy azonnal megversz akárkit csak azért mert van hozzá tehetséged. amit meg a thaiboxról írtál egyet értenék de állóharc kategóriában én jobbnak tartom a boxot :D
2014. febr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Látom itt a beszélgetést a thai box vs sima boxról. Mielőtt az olvasó félreértené.


A muay thai tartalmazza az összes modern box ütést, plusz könyököt, plusz lefogásból dolgozást, plusz térdet, plusz sípcsonttal és lábfejjel végrehajtott rúgásokat. Éppen ezért nem igazán tudom értelmezni a stílus vs stílus összehasonlítást. Technikailag a thai box több. De.


Annyiban igaz, hogy aki csak kézre gyúr, annak nyilván jobb lesz a keze, mint akinek ütni és rúgni is kell. De ez nyilván edzőtől is függ, illetve hogy tradicionális thai iskola (nézzetek régi Pramuk meccseket) vagy modern holland stílus.


Ha valaki MMA-zni akar, akkor annak kell, hogy legyen legalább egy közepes keze (amihez a box jó alap, de a kiskesztyű azért más) tudjon valamennyire rúgni és azt védeni, tudjon állva bírkózni (erre ott a thai klincs vagy a szabadfogású birkózás), tudja valahogy földre vinni az ellenfelét (birkózás, judó), illetve a földön tudjon vele mit kezdeni (brazil jiujitsu, catch as catch can birkózás, sambo, stb.)


Szóval ha valaki elmegy heti 2x "mma edzésre" nem igazán tudom, hogy mit akar elérni, mert hogy semmit sem fog tudni jól, az biztos. Éppen ezért én azt mondanám, legyen egy sportban megfelelő alap, ez lehet akár az ütősrugós (box, thai box, kickbox, savate), akár a birkózós oldalról (birkózás, judó, sambo, bjj, stb.), és amikor ezt már tudja (4-5 év) akkor utána tanulja hozzá azt, ami hiányzik.

2014. febr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

"A muay thai tartalmazza az összes modern box ütést, plusz könyököt, plusz lefogásból dolgozást, plusz térdet, plusz sípcsonttal és lábfejjel végrehajtott rúgásokat. Éppen ezért nem igazán tudom értelmezni a stílus vs stílus összehasonlítást. Technikailag a thai box több. De. "


Ez nem igaz. Az én edzőm, volt kint Thaiföldön a tardicionális muay thai-ban nincsen felütés ököllel (könyökkel van), valamint csapott sincsen. Ezen ő is meglepődött. Persze azóta ki tudja, hogy ott is mik változtak.


Az európai és amcsik által alkalmazott WAKO (World Association of Kickboxing Organizations)féle szabályrendszerű thai-kickbox tartalmazza a klasszikus ökölvívás technikáit. Viszont ebben pedig nincsen könyökhasználat.


Mondom én aki thai boxol, én a tradicionálisabb muay thai-t tolom. Vagy hát legalább is az edzőnk ilyesmit tanít.

Amúgy pedig hiába van több technika a muay thai-ban, az ökölvívás jobban kidolgozott küzdősport.


Én mindkettőt tolom, nekem mindkettő be is jön. Egy valami viszont tény, a bokszot hazánkban jobban oktatják, mint a thai boxot. Nagyobb is hagyománya, valamint azért a boksz mégis csak európai emberre van "szabva". A muay thai pedig a kis alacsony vékony szálkás thaiföldiekre.

De mindkettő jó.

2014. febr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Az ex sógorom aki edzőtársam is egyben krav maga edző meg rendőrtiszt meg ilyenek és ő maga mondta hogyha kést látsz akkor inkább szaladj :D énis kitartok emellett szerintem ilyen szituációba akkor álljon le az ember tekergetni a másik kezét ha már nincs esély arra hogy elmeneküljön és télleg az élete múlik rajta...énis inkább a Boxot támogatom ha utcai szituációrol van szó vagy a ketrecről...alapból nem jó a lábam akármennyire erőlködtem a Karatéval meg a Capoeirával vagy 7-8 évig...Viszont MMA-ba elkerülhetetlenek a combrúgások meg a térd használata úgyhogy ennyiből megéri a Thai-box alapokat elsajátítani amúgy szerintem az eredeti Muay-Thai kéztechnikája teljesen más mint a Box-é és hogyha hasonlóság is van a kettő között az azért van mert bizonyos Boxtechnikákat beleépítenek a hazai edzők és alapjaiban tér el a kettő egymástól.
2014. febr. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!