Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kb mennyi időbe tellik mire 1...

Kb mennyi időbe tellik mire 1 thai-boxosbol versenyző lessz?

Figyelt kérdés

#thai #harc.muay
2014. febr. 4. 19:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
én láttam már több olyan embert akit 4hónap után már indítottak.(többek közt ezért is olyan szar a színvonal)
2014. febr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Elvben:

1 nap alatt meg lehet tanulni a szabályokat, beöltöztetnek a szabályos védőcuccokba, és uccu neki..


Gyakorlatban: 4 hónap ahogy írta 1. válaszoló, én 1 évet írtam volna mire lesz valamekkora küzdelmi rutin, már kevésbé félnek az ütésektől, elkezdenek megkeményedni. És ugyan bénák mint a föld természetesen, de már lehet indítani csapkodni egymást.


De hát ebben hol a nagy sport, vagy értelem vagy bármi érték, azt én nem látom. Bulinak nyilván buli.. de kezdőket versenyeztetni, pff..

2014. febr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 aikiboxer ***** válasza:

Bokszban kb. 5 év kell egy jó versenyző kineveléséhez, gondolom a thai boxban sincs ez másként.


(A 4 hónap tényleg túlzás, de azért 1-2 év után már szoktak házi bemutatókon, kis versenyeken indítani középhaladókat, hogy szokják a ringstresszt. Amúgy jobb a pontozás nélküli bemutató, mert nagyon sz.r csak vereségekkel kezdeni egy sportkarriert.)

2014. febr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
A 4hónapot nem túlzásból írtam ténylegesen vannak olyan edzők akik ennyire felkészületlenül küldik versenyre az embereket és sajnos nem is ritka
2014. febr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 aikiboxer ***** válasza:
Igen, tudom, itt is írta valaki. Nem túl jó ötlet, csak ha nagyon gyenge a mezőny.
2014. febr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Szerintem minden az illető adottságain múlik...valaki annyira érzi már az első edzésektől kezdve hogy nem hülyeség 5-6 hónap után már versnyekre is mehet...szerintem elég ha ismered az alap ütéseket/rúgásokat meg nem árt ha agresszív vagy és betonból van az állad.
2014. febr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
az 5-6 hónapos tudással ha van érzéked hozzá akkor is csak elkezdesz csapkodni össze vissza éles helyzetben az, hogy ezt agresszívan teszed attól még szar marad.
2014. febr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
helyi srácok között nem egy volt akit egyből vittek versenyezni pár hónap után és mondjuk 15-16 évesen létére 20éves tapasztalt embereket vert sorra minden versenyen...ennyit a szar csapkodásról. Az agresszió pedig szerintem nagyonis fontos tényező minden küzdősportnál amivel ellensúlyozni tudod az esetleges technikai hátrányaidat.
2014. febr. 7. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Jó légyszíves hazudj még :D mégis milyen bugacpusztai utolsó csöves "versenyen" volt ez ahol a felnőttek a 18év alattiak ellen léptek ringbe?:D maximum sparring partyt tudok elképzelni de még akkor is csak akkor rakták volna be a csávót 20évesen gyerekek ellen ha halál kezdő és 18+ ba rommá verték volna
2014. febr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"Az agresszió pedig szerintem nagyonis fontos tényező minden küzdősportnál amivel ellensúlyozni tudod az esetleges technikai hátrányaidat."


Igen, gyenge vagy határozatlan emberekkel szemben.


Másfelől utcán arra jó az agresszió, hogy beleszaladja a késbe, küzdősport versenyen pedig beleszaladj egy ütésbe.


Persze ha valakinek tényleg nincs technikája (márpedig 1-2 év edzésmúlttal ez a természetes) akkor legfeljebb agresszív kismalac lehet. És ezért el is verik normál esetben.

2014. febr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!