Egy kyokushin karate edzés miben más, mint egy shotokan?
A válaszom nem szorosan a kérdésedhez fog kapcsolódni ezért elnézésedet kérem!
Ez szigorúan az én magánvéleményem!Ha van lehetőséged Muay Thai-t tanulni akkor egy pillanatig sem habozz!Ez talán a lehető leghatékonyabb harcművészeti ágazat.
De bármelyiket is kezded el tanulni az a legfontosabb,hogy azért tanuld,hogy megismerkedj ezekkel a fogalmakkal:Tisztelet,becsület,küzdő szellem,kitartás stb.
A technikai repertoár nagyon hasonló. (pl. állásoknál ugyanúgy van zenkutsu dachi, a tsuki, uchi, geri waza is szinte ugyanolyan. Valamint ugyanúgy három részböl épülnek fel az edzések, a kihonból (bázistechnikák) katából (formagyakorlatokból) és kumitéből (küzdemböl). Verseny esetén viszont teljesen más szabályrendszer lép fel. A shotokan régebben az ippon shobut (egy tiszta találatig történő küzdelmet) alkalmazta, mely jól jelképezi e stílus fő metodikáját, az ikken hissatsut (vagyis egy ütéssel megsemmisíteni). Aztán jött a sanbon shobu szabályrendszer, mely már három pontig tart, ma pedig a shotokan versenyzők többsége az egységes WKF szabályok szerint mérettetik meg. A technikákat megfelelő kontrollal kell alkalmazni, találat után a bíró megállítja a harcot s jelzi hogy az aka vagy az ao talált, netán aiuchi (együttes találat) történt. Védőfelszerelés a régi időkben nem volt megengedett, de mivel iszonyúan sok volt a sérülés (egyszer az egyik versenyzőnek állítólag szétrepedt a lépe egy jól irányzott ushiro geritől), bevezették a seikenvédőt, fogvédőt, lábfejvédőt...
A kyokushinkai full contact, nem a WKF szabályokat alkalmazza. A szabályrendszerük a knock down. Nincs védőfelszerelés, puszta kézzel fejre nem üthetsz, ellenben rúghatsz és testre is mehet az adok-kapok kajakra. A kyo-ban a katák is némileg eltérnek (pl. a shotokan Heian katáit Pinannak hívják, s kicsit más a végrehajtásuk).
Más egy tradicionális shoto-s küzdőstílusa: robbanékonyan, távolabbról indít, lopja a távolságot, beviszi a kizamit, gyakut s mire észbe kapsz már ott sincs:)
A kyo-s meg ledarál a kemény gedan mawashikkal (combosokkal), rövid, hihetetlenül erős testütésekkel, magas köríves rúgásokkal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!