Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Thai box jó ilyen célokra?

Thai box jó ilyen célokra?

Figyelt kérdés
Először is állóképesség növelése, másodrészt önvédelem. Egyik osztálytársam jár thaiboxra és engem is hívott hogy menjek és bevallom tetszik is. 180 centi vagyok és 80 kiló. szerintetek érdemes kipróbálni? a városban egyébként mma van még meg valamilyen kung-fu talán wing tsun, de ezek kevésbé izgatnak.
2013. nov. 15. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Állóképességre jó, önvédelemre meg jobb mint a zumba. De nem arra találták ki, hogy meg tudd védeni magad ha valaki tényleg bántani akar. Ringsportnak találták ki, és egyrészt kell hozzá ész, hogy átalakítsd 'önvédelemmé', viszont olyan reflexeket nevel beléd amik nem előnyösek utcán. Vagyis másra lenne szükség, de más híján jobb mint a semmi.
2013. nov. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát sima boxal jobban járnál erőnlétre is jobban ráfekszenek és utcán is jobban használható. de mivel ez nincs és az önvédelem nem az elsődleges szempontod így igazából ez tűnik a legjobb választásnak de ha gondolod megnézheted a többit is bár én az mma "edzést" kihagynám mert nagyvalószinűséggel csak időpocsékolás.
2013. nov. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Volt sima box is, de a kis létszám miatt megszűnt nemrég... :S
2013. nov. 15. 21:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Az élet már csak ilyen. Eddz minél többfélét, kételkedj sokat, és akkor megláthatod miben mi a jó, kialakulhat mit akarsz inkább tanulni.


Ha csak időnként összeméred magad másokkal, már abból is levonhatsz következtetéseket.. észreveheted a saját hibáidat, ez jót tesz a fejlődésnek. És ezt általánosságban írom, mindegy milyen stílust gyakorolsz.

2013. nov. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!