Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Harcművészetet/küzdősportot...

Nigganigga kérdése:

Harcművészetet/küzdősportot tanulnék a önvédelmi okokból, mit ajánlatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék elsajátítani valamilyen küzdősportot vagy harcművészetet, pusztán önvédelmi okokból. Azaz, olyan edzésekre akarok járni, ahol felkészítenek rá, hogy a hétköznapi életben előforduló szituációk során (pl. ha ki akarnak rabolni), meg tudjam védeni magam puszta kézzel, vagy a megszokott környezetünkben fellelhető eszközökkel (bot, kés, stb.).

A fő szempontok tehát, hogy az edzésen tanultak legyenek 1. használhatók a valós életben, 2. könnyen, gyorsan tanulhatók. (Ugyanis eléggé elfoglalt vagyok.)

Főleg a krav-maga és a kung-fu keltette fel a figyelmemet, meg a Systema is érdekesnek tűnik, de minden tanácsot szívesen fogadok.



2013. szept. 15. 18:25
1 2 3 4
 31/33 anonim válasza:

Én nem fogok lefikázni semmilyen küzdősportot vagy önvédelmi sportot mint azt ahogy itt sokan teszik. Csak mert ők nem azt a sportot tanulják és azt hiszik hogy az amire ők járnak az jobb, azért már a másik sportot le kell fikázni. Én is fikáztam a más sportokat mert mindenkinek van valami oka arra hogy miért választja éppen azt a sportot amit választ és általában azért választja mert ő szerinte az a legjobb (vagy legalábbis azok közül amire van lehetősége járni). Mikor láttam néhány verekedést vagy például egy thai-box meccset akkor megváltozott ez a gondolkodás bennem és azóta látom úgy a dolgokat, hogy sok küzdő- vagy önvédelmi sport alkalmas arra hogy utcán megvédd magad. Egyébként sem lehet összehasonlítani egy küzdő és egy önvédelmi sportot. A küzdősportnak az a lényege hogy elmenj versenyekre és megverd az ellenfeled (meg persze azért egy utcai bunyóban is jobban teljesíthetsz). Az önvédelmi sportokban(aki jár az tudja) rengeteg olyan fogás/mozdulat van ami miatt nagyobb erő kifejtése esetén törés, bénulás esetleg halál is lehet a verekedés vége. TaplalkozasHarcmuves nem tudom te honnan szeded az "tudásodat" de nagy sületlenségeket beszélsz. Ha nem értesz hozzá inkább maradj csöndben. Az tény hogyha a támadás részét akarod megtanulni a verekedésnek akkor valami box félét válassz, és például egy thai-box egy krav maga-val keverve nagyon ütős harci tudás(itt egy videó egy krav maga mesterről aki Ju Jitsu-val keveri a Krav Magat: http://www.youtube.com/watch?v=3Ignz0VLLwA (aki őt meg tudná verni az kérem szóljon és ő jogosan fikázhat le minden más küzdő vagy önvédelmi sportot a sajátján kívül)). Amit még tudok ajánlani önvédelmi sportnak az a Ju Jitsu. Láttam hogy a krav-maga-t is sokan fikázták azoktól azért megkérdezném, hogy ha annyira "szar", akkor miért tanítják és használják jó néhány hadseregben?


Visszatérve a kérdéshez ha ÖNVÉDELMET akarsz tanulni akkor például Ju Jitsu vagy Krav Maga, ha inkább ÜTÉSEKET vagy HARCOT akarsz tanulni akkor feltétlenül valami féle Boxot válassz például Thai-Boxot.

2013. okt. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
A vingcsunok között pedig technikailag is elég nagy különbségek vannak. Én két félére jártam, különbözött a lábtechnika, az ütés, meg tulajdonképpen minden. És akkor még mindkettő Yip Man eredetű ág. A többi ágon lehet, hogy még nagyobb különbségek vannak.
2013. okt. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:
Én úgy vélem, hogy a boksz a legjobb alap.
2021. jún. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!