Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Harcművészetet/küzdősportot...

Nigganigga kérdése:

Harcművészetet/küzdősportot tanulnék a önvédelmi okokból, mit ajánlatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék elsajátítani valamilyen küzdősportot vagy harcművészetet, pusztán önvédelmi okokból. Azaz, olyan edzésekre akarok járni, ahol felkészítenek rá, hogy a hétköznapi életben előforduló szituációk során (pl. ha ki akarnak rabolni), meg tudjam védeni magam puszta kézzel, vagy a megszokott környezetünkben fellelhető eszközökkel (bot, kés, stb.).

A fő szempontok tehát, hogy az edzésen tanultak legyenek 1. használhatók a valós életben, 2. könnyen, gyorsan tanulhatók. (Ugyanis eléggé elfoglalt vagyok.)

Főleg a krav-maga és a kung-fu keltette fel a figyelmemet, meg a Systema is érdekesnek tűnik, de minden tanácsot szívesen fogadok.



2013. szept. 15. 18:25
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

"TEK-es bokszversenyző barátom szerint nagyon jó a krav maga, ha már tudsz bokszolni, és éles helyzetben használható is. Ő napi szinten kezel drogdíleres, visszaeső bűnöző stb. szituációkat, a legtöbbször lőfegyver használata nélkül."


Egy TEK-es véleménye ebben az esetben nem számít annyira. Ugyanis a TEK-nek tuti, hogy a krav maga katonai változatát oktatják és nem a civil verziót. Attól, hogy ők jó krav maga kiképzést kapnak, attól még a civileknek oktatott krav maga tanfolyamok/edzések 95%-a egy kalap bélsár. Ez tény, ha tetszik ha nem.

Másrészt, hogy az a bizonyos TEK-es ismerősöd a drogdíleres szituációkat lőfegyver nélkül oldja meg. Ja...csak nem egyedül, mert az ilyen különleges erők mindig csapatban dolgoznak. 5-10 dílert EGY TEK-es sem tudna ártalmatlanítani, fegyver nélkül, akármennyire is jól van kiképezve.

2013. szept. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
asszem már ketten is írták előttem, de nem baj, Kali! annyit raknék hozzá, hogy a kés meg a botharc mellett, azért ütni meg rúgni is megtanítanak, ha néha zsákolgatsz, szerintem nem kell hozzá külön még boksz is
2013. szept. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 qwertzoo ***** válasza:

Mr szakértő.


Elmondanád, hogy a katonai kravmaga miért jobb?

Esetleg páldákat is írhatnál, hogy miben különbözik konkrétan.

Ha tudsz linkelj egy videót is.


Köszi!

2013. szept. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Szerintem arra gondolnak, hogy a katonákat ölni tanítják, ezért az az igazán kemény és hatékony. Pedig nem.


Katonai kravon (a kravmagás erősítsen meg) egyszerűen csak katonai eszközök használatával gyakorolnak.. nem puszta kézzel kézitusázik a katona, ha AK van a kezében.. ennyi. Civilnek nem így kell gyakorolnia.


Másfelől (ez vagyok én) ha az oktatás elvei nem hatékonyak, a képzés ideje rövid.. akkor pont annyira nem lesz szuper eredménye a katonai kravmaga képzésnek mint a civilnek. Most nem akarok arról vitatkozni hogy ez így van-e, ez legyen egy tézis, nem kell most megvitatni újra.

2013. szept. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
wing tsun! Máday-val semmi baj nincs arra jártam csak másfél évet már ismerem a thai box legerősebb támadásainak a gyengéjét! ne hallgass arra a butusra aki azt mondta hogy a Máday féle rossz!
2013. szept. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

'Máday-féle rossz'


Nem, azt szokták mondani, hogy Máday csapatában rohadt sok pénzt elkérnek, viszont az oktatók felkészültsége nem mindig tökéletes. Márpedig azért a pénzért..


Thai box erőteljes, suta mozdulatok gyengéit kiismerni egy harcművésznek csak gyakorlófeladat. Más kérdés, hogy értelmesen rá is tud kontrázni valaki, vagy csak elvben tudom hogy kéne..

2013. szept. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 aikiboxer ***** válasza:
#11: 5-10 embert semmilyen küzdősportot vagy harcművészetet gyakorló harcos nem tudna egymaga hatástalanítani, így az, hogy a rendőrök csapatban dolgoznak, nem a krav magát minősíti. Egyébként ritkán fülelnek le egyszerre 5-10 drogdealert, leginkább 1-1 kismókus akad horogra rajtaütés, tettenérés vagy közúti igazoltatás keretében.
2013. szept. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 aikiboxer ***** válasza:
Egyénként meg attól, hogy drogdíler, még nem húzza elő egyből a rendőr a fegyverét. Ilyen szitukra gondolj, hogy megállítanak egy autót igazoltatni, és elkérik a papírokat. Amikor a rendőr a telefonjáért nyúl, hogy lekérje az adatokat, a tag hirtelen kikapja az iratait a rendőr kezéből, és el akar szaladni. Persze csak akar.
2013. szept. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Maga a Leung Ting-féle Wing Tsun kung-fu az nem rossz, mint harcművészeti stílus. Viszont itthon, ennek a stílusnak az oktatási rendszere egy nulla. Az oké, hogy maga a Máday Norbert egy kiváló tudású és tapasztalt Wing Tsun mester, aláírom. Viszont az ő keze alól kikerülő oktatók nagy részét, 2-3 éves boksz tudással is el lehetne könnyen verni.

Másrészt voltam már egyszer egy Wing Tsun bemutatón, amit maga a "félisten" Máday tartott. Ez az ember iszonyatosan arrogáns, bunkó és beképzelt, arról nem is beszélve, hogy pénzéhes. Azon a bemutató edzésen is hangoztatta, hogy a Wing Tsun-nál f****bb stílus nincsen a világon, a többi stílus egy kaki, mert a wing tsun-t ilyen jól kitalálták.

Ez a filozófia és gondolkodásmód meglátszik a Máday-s diákokon is. Azt hiszik kemények és kis Bruce Lee-k, mert járnak erre az edzésre.

Az igazság pedig az, hogy amikor lejönnek ökölvívás vagy akármilyen más stílus edzésére nagyképűen, akkor mindig ronggyá verik őket.


Atomirészecske!

"Máday-val semmi baj nincs arra jártam csak másfél évet már ismerem a thai box legerősebb támadásainak a gyengéjét!"

Másfél év után Te kiismerted a thai box támadásainak a gyengéit? Chh...na ne nevettess! :D Másfél év wing tsun az lókuki, egy fél éve boksz edzésre járó kölyök úgy elkenné a kicsi szádat, mint annak a rendje. Másfél év alatt nincs is akkora ütés-sebességed (ütőerőd pedig pláne nem), hogy érdemben tudd alkalmazni. Elmondom neked egy hozzád hasonló képzettségű (vagyis a Te példádnál maradva, egy másfél éve) muay thai edzésre járó illető úgy szétrúgná a combodat, hogy a kis mókusboxod semmire sem lenne elég. Ütőtávba nem tudnál kerülni, mert mire előre mennél cséphadarni addigra egyik combod sem lenne már használható. (Mondom én aki amúgy különösebben nem rajong a thai boxért, bár csináltam ezt is 2 évig)

Tipikus beképzelt Máday diák, mennyi ilyennel találkoztam már...úristen. Arról nem is beszélve, hogy sok wing tsunos 3-4 év edzés után már oktatói fokozatot kap. Mire fel?! Nem is tudnak semmit, ráadásul a fokozatokat meg is lehet vásárolni. Ez pedig már szemétség! Maga a Leung Ting nem volt mester szintű 3-4 év után, nem hogy a magyar senki sarki gyros-sütő aki 3-4 éve wing tsun-ozik. A pofátlanul irreálisan magas havidíj (és vizsgadíj), pedig már kritikán aluli. Én is jártam sajnos 1 évig erre a Wing Tsun-ra, kicsit meguntam, hogy fizetni kell minden semmit érő bizbaszért, ott is hagytam őket el is mentem bokszolni. Ökölvíváson az első két hónapban többet tanultam, mint egy év wing tsunon. 3 év ökölvívással a hátam mögött kezdtem el krav magázni, oda jártam másfél évet. Hát az igazság az, hogy boksz túl erős a krav magának. Mikor mondták, hogy lehet ütni, én ütöttem, utána ment a hiszti, hogy hát így-úgy nem jó. Mert hát a tapasztalt krav maga tanítványnak postáztam egy monoklit a szeme alá. Krav magások nem tudnak ütni, még az oktató sem. Ahányszor sparringoltam az oktatóval meg sem tudott ütni, nagyon bénán ütött. Az ilyen kisebb utcai trükkök amiket oktattak az nem volt rossz, egészen addig, mikor jöttek a "kézből kicsavarjuk a kést" dolgok. Ezeket a technikákat kiakartam próbálni az unokatesómon aki akkor már egy éve járt sherma edzésekre. (A sherma az ilyen olasz késharc stílus). Ő nagyon könnyen "leszúrt" úgymond. Mondta, hogy lejön krav maga edzésünkre, ott az oktatónkat iszonyat könnyen lealázta, azzal a gumikéssel úgy megsorozta, hogy az oktatónk, nem hogy kicsavarni nem tudta a kezéből a kést, de még elmozogni sem tudott tőle. Otthagytam a krav magát, azóta shermázok én is a boksz mellett. No meg ott van nekem a Xing Yi is, harmadiknak, igaz az nekem még új, csak fél éve nyomom, de tetszik és jó.

2013. szept. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Hmm, utolsó válaszoló.
2013. szept. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!