Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Harcművészetet/küzdősportot...

Nigganigga kérdése:

Harcművészetet/küzdősportot tanulnék a önvédelmi okokból, mit ajánlatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék elsajátítani valamilyen küzdősportot vagy harcművészetet, pusztán önvédelmi okokból. Azaz, olyan edzésekre akarok járni, ahol felkészítenek rá, hogy a hétköznapi életben előforduló szituációk során (pl. ha ki akarnak rabolni), meg tudjam védeni magam puszta kézzel, vagy a megszokott környezetünkben fellelhető eszközökkel (bot, kés, stb.).

A fő szempontok tehát, hogy az edzésen tanultak legyenek 1. használhatók a valós életben, 2. könnyen, gyorsan tanulhatók. (Ugyanis eléggé elfoglalt vagyok.)

Főleg a krav-maga és a kung-fu keltette fel a figyelmemet, meg a Systema is érdekesnek tűnik, de minden tanácsot szívesen fogadok.



2013. szept. 15. 18:25
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Ismét kössz a válaszokat. De tényleg, mi a különbség a Wing Tsun és a Wing Chun iskolák között?
2013. szept. 22. 18:35
 22/33 anonim ***** válasza:
Voltaképp leírták pár válasszal feljebb, nem?
2013. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Technikailag ugyanaz mindkettő?
2013. szept. 22. 23:48
 24/33 anonim ***** válasza:
technikailag ugyanaz. edzéselméletileg, oktatásilag más..
2013. szept. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Nos,egy kicsit mosolyogva olvasom a hozzászólásokat,főleg a wing tsun-t.Szinte garantálható volt,hogy a legtöbben a maguk igazát,vagy vélt igazságát osszák meg,mely kimerül abban,hogy minden rossz,csak az jó amit ők űznek.Én azt mondom,hogy egyénileg változó,hogy kinek mi jön be.Van aki imádja az aikido-t,van aki a krav-ra esküszik.Az az egy biztos,hogy az aki komolyan veszi relatív azt amit csinál az jó is lesz benne.Folyton folyvást jönnek azok az okoskodó hozzászólások melyek kimerülnek abban,hogy erre vagy arra járj,majd ott megtanítanak ütni.Meg,hogy a krav ilyen meg olyan sz..r.A pénzről szól az egész...Kérdem én,melyik nem?Ha lemész egy box terembe elküldenek?Sehol nem mondják,hogy ez nem való neked.Akkor nézzük:Wing Tsun.Drága,és pénz lehúzás az egész.Nem jobban,mint bármelyik más.Én 6000Ft-ot fizetek,a kempo 5000Ft.Kempo heti 2 edzés.Win Tsun ugyan csak,de ezért a pénzért,ha van időd,és benzined,máshová is elmehetsz.Akár minden nap járhatsz (igaz máshová)Rosszak az "edzők".Talán (biztos)van ilyen hely,de nekem erről pozitív tapasztalatom van.Lehet,hogy szerencsés vagyok.Volt olyan vélemény is már miszerint nem tudunk ütni.Állítja ezt olyan aki még nem kapott.Én állíthatom (saját tapasztalat)hogy nagyon is.Mellvédőn keresztül is olyan érzés volt,mintha kalapáccsal b..sztak volna mellbe.Napokig fájt.Ami igaz,hogy vannak,lesznek olyanok akik sosem fogják megtanulni igazán,de aki tényleg szeretné megvédeni magát,és komolyan végig csinálja,és nem puhánykodik az tuti,hogy megfogja tudni védeni magát.Az a rendszer amire felépül kiváló.Nem a nyers erőre épít,és valós megoldást nyújt utcai szituációkra.Hogy az aki elkezdi mennyire szeretné tényleg ezt az más téma.Nem csak az edzőn múlik,az egyénen is.Főleg az egyénen.És ez értendő az összes ilyen jellegű helyre.
2013. szept. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Akkor is különbség lesz reális aikido oktatás és elvont sport aikido oktatás között. Az egyik helyen képzett ember erős lesz, a másik helyen nem fog érteni a közelharchoz. Lehet diplomatikusan fogalmazni, de egy jó helyen képzett wingchunos meg fogja tudni védeni magát, míg egy kravmagást úgy vernek össze a fenébe ahogyan csak akarnak. Miért? Mert van edzésmódszer ami jó és lehet vele tanulni és van, amivel az ember nem tud önvédelemre felkészülni, hiába álmodozik róla hogy csuklót csavargat és ütéseket kap el, nem fogja tudni megcsinálni. Sajnos komoly dolgokat nehéz tanítani és tanulni, és 3-5 év alatt kiképzett instruktorok nem elég rutinosak hozzá, hogy jó edzéseket tartanak. Ez van. Az orvosokat is 6 éven át képzik, és még így is hozzánemértő a többségük. Akkor egy harcművészet oktató, vagy egy önvédelem edző.. ugyan úgy nehéz igazán hozzáértőt találni közöttük amikor az alulképzettek is már kényük-kedvük szerint tartanak edzéseket, és a sok majom megy is rájuk, tehát felkapott edzéseket tartanak inkompetens emberek. És ezek az edzések akkor is értelmetlenek lesznek ha valaki ezt nem szereti kimondani. Ugyan úgy értelmetlenek mint a fogyiipar fogyasztószerei, mint a szuper flabelos vagy zumba edzés, az egész csak átverés lesz komoly tudású szakember nélkül. Hát csak ennyi van.
2013. szept. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Önvédelem :) ?

Ju Jitsu, Aikido !

2013. szept. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:
A Krav Maga nagyon is jó. Én is Krav Maga-zok és hidd el hogy még csak 7-8 hónapja járok de már most jobban tudok verekedni, rengeteg ütésfajta védését tudom kapásból bármilyen verekedésben. Aki azt mondja hogy nem tudnak ütni úgy mint a boxolók annak annyit mondok hogy nem is kell. A boxban csak ütés van ezért nagy erővel és pontosan kell ütni, de utcán nem fogsz olyan verekedésbe keveredni, ahol a másik fél nem fog rúgni, az egyszer biztos. Az hogy lassan gyakorolnak gumikésekkel védőruhában az meg hülyeség ugyanis akik már jártasabbak, azok max egy szuszpenzorban meg egy fogvédőben rendesen verekednek egymással. És az hogy a katonai krav maga jó, a civil meg egy szar, ez hülyeség. Ez mind edzőtől függ. Van olyan edző aki katona vagy rendőr volt. Tehát önvédelemnek utcán tökéletes a Krav maga.
2013. szept. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
A krav maga egy box, vagy judo féle sport alap nélkül semmire sem jó, ott megtanítják a technikát de ütni nem az hogy edzéseket 5 percet zsákoltok vagy próbáljátok dobálni egymást nem jó semmire, krav maga csak ha mást is csinálsz/csináltál mellette.
2013. okt. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
7-8 hónap alatt lepkefingot nem lehet tanulni. ez most nem a kravmagát minősíti, csak jó képet fest arról, hogy valakit hogyan varázsolnak el.. több ütést védeni, megtanulni pár hónap alatt, eh? Csak nehogy valaki be akarjon találni, mert akkor hirtelen jöhet a valóság. Ilyen önbizalmat építeni emberekbe komolyan veszélyes. Attól, hogy valaki pár hónapig elkezd gyakorolni ütni, mozogni még nem tanult. Semmit sem.. Lehet hogy fog, majd pár év alatt, heti 4, 2-3 órás edzéssel, igen erre lehet esély.
2013. okt. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!