Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Lehetséges ilyen thai-box v....

Lehetséges ilyen thai-box v. kick-bx edzés? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Üdv!


A kérdésem, hogy arra van-e lehetőség, hogy úgy járjak kick-box vagy thai box edzésre, hogy csak zsákolni meg erősíteni szeretnék, de a közelharcot hanyagolnám? Ezt úgy értem, hogy a zsákot fognám a másiknak, meg fordítva én is rúgnám, de ahogy utánaolvastam, minden edzésen van "éles" harc, azaz amikor ember-ember küzd. Ezt ki lehet hagyni?


Tudom, hogy most felvetül, hogy akkor minek akarok járni, de komoly a kérdés. Én csakis hobbiból akarnék elkezdeni, meg hogy erősödjek. Előre is kössz a válaszokat.



2013. aug. 21. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:

edzésen az edző mondja meg,hogy mi a feladat.

ha meg sparringnál te kiülsz oldalra,akkor semmibe se fognak venni téged,megszégyenülsz az egész csoport előtt.

de vannak konditermek,ahol van különterem zsákkal ilyen helyre lemehetsz zsákolni haverokkal,vagy önvédelmi edzésre ott sincsen sparring.

2013. aug. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem ez nem lehetséges. Az edzésen az van, hogy szembeállsz a pároddal és egymást használjátok ütö, rúgó felületként (legalábbis thai boxon). Meg fog a párod egy pontozókesztyút meg combpajzsot és akkor te ütöd rúgod azt a konbinációt amit az edzö mond. Edzés végén meg valamelyik edzésnél van egy kis sparring( azaz ahogy te nevezed közelharc) és ez, tart kb 6 percig. Nem abból áll az edzés hogy beállsz egy zsákhoz és ütöd rúgod egész edzésen. A másik meg ha azt mondod hogy: Én nem fogok résztvenni ebben meg ebben; akkor vagy kitesznek a csapatból vagy nem néznek téged jószemmel
2013. aug. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha csak erősödni, zsákolni akarsz miért nem keresel olyan edzést, ahol ezt megadják? A thaib. versenysport, nyilván gyakorolják a küzdelmet (hogy meg tudod-e beszélni hogy te nem akarsz sparringolni az most egy olyan kérdés, amit a gyakorlatban te tudsz kipróbálni..). Nyilván az én edzésemen tudok alkalmazkodni a tanulók óhajaihoz, mert miért ne. De edző válogatja hogy mit adhat neked. Apropó, edző. Te fizetsz azért, hogy eddzenek téged. Elvben lehet külön kívánságod, mert te fizetsz egy szolgáltatásért.


Amúgy úgyis meg fogod szeretni a sparring bunyót, mert az a lényege a thaiboxnak, jó móka lesz majd meglátod. Ez szinte biztos..

2013. aug. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat!


Esetleg annyit még kérdeznék, hogy olvastam valahol, hogy bemelegítésnek sokszor van bukfenc meg stb. Azt ki lehet hagyni. Semmi problémám semmi mással, de a bukfenc alatt egyszerűen kimegy a térdem. És ha kimegy, akkor amíg vissza nem ugrik, kb nem tudok rendesen lépni meg semmi. Az érdekesség az,hogy ezen kívű szinte minden megy simán.

2013. aug. 21. 16:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Menj le edzésre. Szerda van, a héten még biztos találsz edzést, fél 5.. akár még ma is, ha valahol 6-kor vagy 7-kor kezdenek.
2013. aug. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 8-kor van az edzés, úgyhogy lehet hogy még ma találsz valahol edzést
2013. aug. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyen könnyen kimegy a térded akkor ott elég gyengék lehetnek a szalagok, meg kéne nézetned orvossal és ilyenkor nem feltétlen thai boxolni kéne ha ennyire ramaty a térded. Másik kérdésed, hogy az éles harcot ki lehet-e hagyni, nálunk úgy van, hogy kezdőket nem dobják egyszerre a mély vízbe szokják csak az ütéseket rúgásokat és pár hónap után mehet az éles küzdelem, sparringra ez nem vonatkozik de ott meg nem full erőből kell küzdeni.
2013. aug. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!