Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kondizás helyesen?

Kondizás helyesen?

Figyelt kérdés

Nemrég lettem 16 éves!Néhány hónapja járok edzeni (kondi),de nem nagyon látom a fejlődést!Aki tud azt kérem írjon edzéstervet,étrendet és néhány tápkiegészítőt!

Magasságom 175cm és 65 kg!Így ha lehet ne írjatok tömegnővelő étrendeket és tápkiegészítőket,hisz van amiből izom fejlődjön :)

Előre is köszönöm!



2013. máj. 15. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"hisz van amiből izom fejlődjön"

Ezt hogy kell érteni?

2013. máj. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Zsírból nem lesz izom.


Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]


edzés után protein + 50g dextróz. Kell multivitamin is.


kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]

2013. máj. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Montez te ezeket már vakon is be tudnád írni és ha álmodból felébresztenek is el tudnád mondani ahogy egy két kérdésnél láttam a válaszodat. :D
2013. máj. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, lehet hogy menne.:)
2013. máj. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

"Zsírból nem lesz izom"

Ez igaz (nem vagyok jártas a témában),de ha tömegnővelő étrendet "használok" akkor nem e lesz még több zsír?Előbb az ami van kell ledolgozni nem?

(Távolról sem belekötni akarok,hisz látom hozzá értő vagy,hanem csak tisztázni szeretném!)

2013. máj. 15. 19:20
 6/11 anonim ***** válasza:
El van mentve neki, csak kimásolja. :-)
2013. máj. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni naturálban, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).

El kellene dönteni, hogy mit akarsz előbb. Ha van rajtad kb 4-5 kg zsír, akkor tömegelj még, majd később leadod a felesleget szálkásításnál.

Ha viszont van rajtad vagy 10 kiló zsír, akkor szálkásító diéta kell és a nagyja zsírt először le kell adnod. A te döntésed.:)

2013. máj. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Most én jövök. Kérdező ha tömegnövelő étrended van nem leszel zsíros(persze jó minőségű ételek kellenek (ha megy)), mert ugye súlyos edzést végzel így étrend+edzés=izom. :D Na most kicsit túl okos voltam nem is áll jól nekem de sztem. egyértelmű. :D
2013. máj. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kis zsír sajnos jön tömegeléskor, ezt csak az extrém ektomorfok tudják elkerülni. Viszont izomnöveléshez kalória plusz kell naturálban. Bonyolult dolgok ezek.:)
2013. máj. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Minden esetre köszönöm a válaszokat!Ha valakinek még van hozzá fűzni valója írjon :)!
2013. máj. 15. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!