Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A baranta hatékony önvédelemre?

A baranta hatékony önvédelemre?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 24. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, tekintve, hogy harcművészet végül is. Én még sose próbáltam, de amerre futni járok, szoktak edzeni, és hát elég hajmeresztő dolgokat művelnek, pozitív értelemben. :))
2013. ápr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Jaj istenem hagyjuk már a barantát! Én jártam fél évig ilyen edzésre. Tudod mikről szólnak az ilyen edzések? Ezt úgy kell elképzelni, mint egy kellemes hungarikumot őrző kulturális szakkört. Van egy kis íjászkodás, célba lövés. A birkózás részét azt "kajar"-nak hívják. A kajar az ilyen övbirkózás, egymást kell rángatni az övénél fogva. Járhatsz Te 4 évig is barantázni, egy olyan birkózó gyerek is szét fog kenni a falon aki csak fél éve tanul kötött vagy szabadfogású birkózást. A fegyveres része az csupán formagyakorlat. Ja és ami a legfontosabb, a fegyveres témákat mindig (hangsúlyozom, MINDIG azért tanulják, hogy kulturális rendezvényeken elő tudják adni, bemutatóként.)


Ja és a baranta edzésekbe bele tartoznak a népdalok éneklése és a néptánc is, sőt nagyobb baranta egyesületeknél a lovaglás és a lovasíjászkodás is. Tény, hogy sokféle és változatos fegyverrel (fokos, íj, karikás ostor...stb.) gyakorolgatnak valamit. Kizárólag HOBBY célra jó!

Kellemes és egyben aktív elfoglaltságnak jó.


De ha bunyózni akarsz megtanulni, akkor inkább kung-fu, ökölvívás, birkózás és ju-jutsu.

Ja hozzáfűznék még annyit a dologhoz, főleg az egyik válaszolónak szól aki szanaszét röhögi magát az aikidón.


Na most, ő szanaszét röhögi magát az aikidón. Az aikidós pedig hülyére röhögheti magát a barantán. Ugyanis még a leggagyibb kamu aikido edzéseken is megtanítanak olyan alapdobásokat, amiket a ju-jutsuban és judóban is használnak. Igaz, hogy nagyon sokáig tart elsajátítani, hogy működjön önvédelemként valós szituációban, de legalább tanít valamit. Ahol pedig normális aikido oktatás van (bár ilyen nagyon ritka, de van!) az pedig igen jó.


Barantázni barantázhatsz 20 évig is, nem fogod tudni azzal a tudással magadat megvédeni. Még a fegyveres részét is gagyin oktatják, én ott tanultam baranta edzéseken botvívást is. Na most az a fél évnyi botvívó tudományom arra volt elég, hogy egy 1 hónapja shaolin kung-fuzó kölyök is elvert botos küzdelemnél. Amikor a shaolin edzőnek mutattam a barantás formagyakorlatokat (amikből én ott baranta vizsgán JÓL vizsgáztam!), ő akkorát röhögött mint állat, és kapásból elmondott 10 dolgot, hogy miért rossz, és bizony nagyon igaza volt neki. Ha majd elkezdesz kedves Kérdező barantán kardvívást tanulni, akkor 5-6 év baranta után eszedbe ne jusson kiállni fakarddal egy 1 éve shinkendózó ellen, mert csúnyán le fogsz égni.


Lehet, lehurrogni, hogy nem tisztelem a magyar hagyományokat, meg hogy csak a távol-keleti csing-csung dolgokat ismerem el. Viszont ettől a tények nem fognak megváltozni. A baranta edzéseken semmi hasznosat nem lehet tanulni!

2013. ápr. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!