Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek jó a fegyencedzés?

Szerintetek jó a fegyencedzés?

Figyelt kérdés
2013. márc. 1. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Két ismerősöm is csinálja már hetek óta, nagyon dicsérik.
2013. márc. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és ez hatásosabb mint a súlyzós edzés?
2013. márc. 1. 21:17
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem hatásosabb ! :)
2013. márc. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az egyik azt mondta - én nem tudom, csak azt tolmácsolom amit az ebédnél hallottam - hogy ez neki azért jó, mert néhány gyakorlatot nem végezhet súlyzóval... míg ez erősíti, de nem olyan mértékben terheli a szervezetét.
2013. márc. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi az hogy hatásos?

Mert ha izomtömeget akarsz növelni és nagy súlyokat mozgatni,akkor a kondi a hatásosabb.

Ha megelégszel némi szálkás izomzattal és azzal,hogy jól húzódzkodsz,arra jó a fegyenc.

De a fegyencedzésben sokkal kisebb a motiváció.

2013. márc. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Fegyencedzésben is van motiváció. Mire elérsz odáig hogy megtudod csinálni a back levert, front levert, muscle upot, human flag-et, addig nagyon sok idő eltelik, nagyon sok izmot fejlesztened kell, és nagyon megerősödsz. Pl ha csak kondizol, ezek közül szinte egyiket sem tudod megcsinálni.
2013. márc. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az előttem szólóval annyiban egyet értek ,hogy a Fegyenchez is kell motiváció. De azzal nem ,hogy a kondisok nem tudják megcsinálni az előbb felsorolt gyakorlatokat.
2013. márc. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6-os,én ezzel nem értek egyet.

Világéletemben kondiztam,mégis megy a zászló,és többet húzódzkodom sorozatban mint a fegyences ismerőseim,pedig én 85 kiló vagyok,ők meg 70 körül.Utána meg 100 kilón felül nyomok fekve,ők a felét se bírják.Más komoly kondisok ugyanígy vannak ezzel.


Valamint az életben mire van nagyobb szükséged?

Hogy súlyt emelj? (bevásárlás,pakolás,barkácsolás-mindhez kell)

Vagy hogy keresztben lógjál 2 gyűrűn,és egy lámpaoszlopon lobogjál?


Másrészt addig sok idő eljutni,mint mondtad. Nagyon sokan megunják hogy otthon egyedül kell fekvőzni évekig.

De ha lemész egy konditerembe,akkor látod,ahogy keményen edzenek,tenyeredbe simul a vas..ez elég jó motiváció.Otthon edzve én is kevesebbet teljesítek.

Persze akinek kemény az akarata,annak nem lesz problémája.:)

2013. márc. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 zoli9411 ***** válasza:
Hogy hatékonyabb-e ? Mi a célod, ez attól függ. Ha a saját testedet szeretnéd profin mozgatni, abban hatásosabb. Ha nagy izomtömeget szeretnél felszedni és nagy súlyokkal jól bánni, akkor a súlyzós edzés a hatékonyabb.
2013. márc. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 N0rbi04 ***** válasza:
Azt csináld , amelyik jobban tetszik. Ja és nem azért kell edzeni, hogy izomtibike legyél. Néha én is beillesztek a gyakorlatok közé hetente 1-2 nap súlyzózást. De a lényeg, hogy ne üsse egymás a kettőt. Pl ne fekvenyomás után akarj fekvőzni. Ez az összehasonlítgatás meg szerintem butaság. Egy 10 éve kondizó(aki szokott húzódzkodni), nyilván több húzódzkodást csinál meg, mint aki 2 éve fegyencezik. Nem is olyan régen jött be ez MO-ra, hogy nagy múltja legyen.
2013. ápr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!