Üdv. Hallókészülékkel rendelkezem mindkét fülemen, ettöl függetlenül megkaphatom az egészségügyi alkalmasságit siklóernyőzéshez? Vagy siklóernyőzéshez nem kell? vagy inkáb bele se vágjak.
Nem vagyok jártas a témában, de kicsit utána néztem és a következőt találtam:
Repülőorvosi vizsgálat:
A repülőorvosi vizsgálat egy átfogó szűrőrendszer, amelyben megtalálható a labor (vérkép, vizelet, anyagcserefunkciók) vizsgálata, de szerepel a szervi funkciók vizsgálata is különös tekintettel a szív és keringési rendszer, a látás, a hallás, a belsőfül egyensúlyi szervei, illetve a motorikus rendszerek működésére és esetleges rendellenességeire. Vizsgálat tárgya továbbá a fogazat, a tüdőkapacitás, és az állóképesség is. A vizsgálatok eredményei eltérő súlyozással kerülnek "beszámításra" attól függően, hogy a pilóta milyen jellegű tevékenységet kíván végezni. A magánpilóta engedély (PPL) elbírálásakor például nem azonos jelentőséggel bír a fogazat állapota, mint mondjuk a katonai pilóták esetében. De más és más az elbírálási határa az egyes vizsgálatoknak a kereskedelmi pilóták (CPL) és a közforgalmi pilóták (ATPL), illetve az irányítók, utaskísérők, szerelők esetében is. A látásvizsgálat, amely az egyik legszigorúbb vizsgálat, például megengedheti a szemüveget egyes esetekben, de az aktuális határok közé beférő látásromlás foka és típusa mindig az érvényben lévő jogszabályokban van meghatározva. A pilótáknak kizáró ok minden olyan szervi vagy idegi rendellenesség, amely eszméletvesztéssel, ájulással járhat. Figyelembe veszik a család kórtörténetét is, itt elsősorban a szülők esetlegesen örökölhető betegségei vagy az azokhoz vezető hajlam lehet kérdéses. A vizsgálat érvényességi ideje – ami 24 és 6 hónap közötti intervallumban mozoghat – függ a pilóta tevékenységi körétől, illetve az életkorától.
Illetve egy másik oldalon leírta valaki hogy-hogyan zajlott a vizsgálat:
A vizelet vizsgálatot helyben csinálják meg, a minta leadására több óra áll rendelkezésre.
Utána sor került egy vérnyomásmérésre, súly és testmagasság mérésére, EKG vizsgálatra, kilégzés erejének a vizsgálatára, majd visszatértünk a könyvtárszobába. Ezek után a szakorvosok megérkezésekor szólítottak minket egyesével. Sor került szemészeti vizsgálatra, ugyanolyan alapossággal, mint egy sima szemészeti szakrendelésen, majd fül-orr- gége vizsgálatra, megnézték a fogainkat, belgyógyász végigkopogott- nyomkodott, és végül sebész szakorvos is megvizsgált mindenkit, és kikérdezett a panaszainkról.
Ahogy nézem fül-orr-gégészet mindenképpen lesz. Szerintem kizáró ok közé tartozik a problémád. De ne legyen igazam! Tanácsolom keress egy repülőorvosi elérhetőséget, és vedd fel velük a kapcsolat.
Sok sikert kívánok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!