Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a külömbség a ju jitsu és...

Mi a külömbség a ju jitsu és a wing tzun kung fu között?

Figyelt kérdés

Kipróbáltam a ju jitsut és azt hittem az sokkal jobb lesz mint a kung fu,mert azt is kipróbáltam előtte.

Nade nagyot csalódtam a ju jitsuba,mert ott sokat esnek és bukfencezni is kell én meg nem tudok nem is akarok és majd kitöröm a nyakam bukfenc közben,ráadásul a csapat se olyan és az edző is elég ...na szval nem szimpi.

Szerintem vissza megyek a kung fuhoz,mert ott azt mondták már akkor is,hogy döntsem el és várnak szeretettel és barátságosabbak is.

Ráadásul ott nem kell bukfencezni és olyan durvákat esni,hanem ott csak ütések,rúgások kivédése és na a többit meg kell tanulni.

Szerintetek igazábol melyik a jobb?



2013. jan. 20. 21:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is kung fu-ra járok (nem wing tsun)

nem hinném, hogy annál hatásosabb a jujutsu vagy jiu jitsu.

Vannak ilyen edzők akik próbálnak katonásan viselkedni, hogy éreztessék veled, hogy nem egy welness szállodában vagy.

Wing tsunnál lehet hatásosabb főleg a Leung Ting-Máday

rendszernél amit nagyon szidnak az emberek és jogosan.

Mivel piszok drága gyakorlatilag megfizethetetlen

lehet megbírnám fizetni, de egy év alatt kidobsz az ablakon 200 ezret .Pl: ruha, övvizsga , versenyzési engedély , tagdíj ami 15 000- min havonta.

Igazából Wing Tsun az max akkor jó amikor már nagyon profi vagy. Jiu jitsu meg eléggé fejleszti a kondit, kitartást,

akaraterőt.

Én mint mondtam más stílusú kung fu-t űzök nálunk nagyon kemény az edzés fegyelmezett nincs pofázás max edzés után

ha van erőd tudsz beszélgetni.

Az én edzőm olyan amilyennek kell lennie kedves is, de ez egy plusz dolog mert ezt senki sem várta el tőle.

Van olyan edzések ahol elvétesz valamit és övvel, bottal ver meg az edző szó szerint. De engem az első edzésen már meggyőztek, hogy hatékony a stílus.

Odajött egy öreg bácsi aki páréve van ott ,ütöttem felé egy erőset alig mozdult meg, és teljesen eltérítette másik irányba az ütést. Látszik, hogy a gondolkodásunk nem is hasonló. Én a helyedben mindkettő hatékonyságát tesztelném. Én nekem már mindenki aki ott van megmutatta mennyire hatékony is a stílus. A wing chun-ozni akarsz akkor ip man félére járj az a legmegbízhatóbb. Ja persze annyiban volt igaza az előzőnek, hogy annyi pénzért persze, hogy reménykedve várnak vissza mert nagyon meggazdagítod ezzel az egyesületet. Ja és akkor nem is beszélve a táborról ami sztem min . 70000ft körül lehet bár ez egyesületeknél eltér.

Én is voltam már lehúzós egyesületnél pár hónap alatt

140000ft-ot kaszáltak rajtam azt annyit csináltak, hogy

odaküldtek egy jobb esetben zöld öves tanítványt, hogy tanítson azt azt ígérték a hírdetésben, hogy valami ferdeszemű nagymestertől fogok tanulni erre egy zöld övest odaraktak a végén meg kiderült, hogy amit tanított az is televolt hibákkal tűzdelve és nem is érte el a zöldövesnek járó szintet sem mert a ságaövesek jobbak voltak nála csak ő a mester barátosnéja .F/17

2013. jan. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Lehúzás mindig van.. nem is könnyű elkerülni.
2013. jan. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ja meg nagyon sok a business stílusú kung fu.
2013. jan. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
'Eredeti' kínai? :D
2013. jan. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Általában be van kamuzva, hogy Kínából hozták meg ilyenek

lehet, de nagyon pénzre megy 0 fight sok forma

mindenki leragadva edzések fekvőkből állnak másfél évig 1 formagyakorlat szarul tanítják meg ez a business stílus ja és pár hónap alatt kiürítik a tárcád.

2013. jan. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Na, akkor figyelmen kívül hagyom az előttem írókat.


A véleményem, hogy a jiu jitsu nagyon mesterfüggő. Ha neked nem tetszik a mester stílusa, akkor keress másikat.


De ne váltogasd, mint az inget, met akkor sohasem fogsz semmit alaposan megtanulni.

Csak a tények kedvéért: a jitsuból vált ki a judo és az aikido is. Szerintem, ha esésről beszélünk, akkor ennyi infó elég is.

Ha csak ütni, rúgni akarsz, akkor menny el karatézni. A jitsuhoz nagyon szorosan hozzátartozik az esés is. Az én tanítványaim közül épp pár hete mentette megy az egyiknek az életét, aki a padláslépcsőről esett le, kb. 4 méterről 2 hónap jitsu tanulás után. Egy kéztöréssel megúszta.

2013. febr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!