Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a külömbség a ju jitsu és...

Mi a külömbség a ju jitsu és a wing tzun kung fu között?

Figyelt kérdés

Kipróbáltam a ju jitsut és azt hittem az sokkal jobb lesz mint a kung fu,mert azt is kipróbáltam előtte.

Nade nagyot csalódtam a ju jitsuba,mert ott sokat esnek és bukfencezni is kell én meg nem tudok nem is akarok és majd kitöröm a nyakam bukfenc közben,ráadásul a csapat se olyan és az edző is elég ...na szval nem szimpi.

Szerintem vissza megyek a kung fuhoz,mert ott azt mondták már akkor is,hogy döntsem el és várnak szeretettel és barátságosabbak is.

Ráadásul ott nem kell bukfencezni és olyan durvákat esni,hanem ott csak ütések,rúgások kivédése és na a többit meg kell tanulni.

Szerintetek igazábol melyik a jobb?



2013. jan. 20. 21:11
1 2
 1/16 aikiboxer ***** válasza:
100%

"Nade nagyot csalódtam a ju jitsuba,mert ott sokat esnek és bukfencezni is kell én meg nem tudok nem is akarok és majd kitöröm a nyakam bukfenc közben"


Ne haragudj, de ez elég viccesen hangzott... Azért csalódtál a ju jutsuban, mert ott bukfencezni kell(ett volna), te pedig olyat nem tudsz? Még jó, hogy nem a bázisugrást próbáltad ki... :))


Ha jobban tetszett a kung-fu, csináld azt tovább.

2013. jan. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát azt is fogom.
2013. jan. 20. 21:17
 3/16 A kérdező kommentje:

Mellesleg,milyen edzó az aki úgy fogadja az embert,hogy jöttél? álljál befele és csináld. bunkóan.


A kungfunál meg odamentem és mondtam mit szeretnék és normálisan mindent elmondtak,hogy mik lesznek és minden apróságot,azt is,hogy az első 2 edzés ingyenes és bármi kérdés van szívesen segítenek mindenben.

2013. jan. 20. 21:20
 4/16 aikiboxer ***** válasza:
100%

Egyetértek veled, szerintem is fontos szempont, hogy legyen szimpatikus az edző meg az edzéstársak, és tessék a hely atmoszférája. Ha nem érzed jól magad, nem fogsz tudni rendesen gyakorolni. De akkor mi a kérdésed?


Egyébként pusztán egy edző miatt nem lesz jobb az egyik stílus a másiknál, az egy teljesen más kérdés.

2013. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
én olyat szeretnék ahol igen is az ütést,rúgást,támadást kivédést gyakorlom,nem pedig esések,meg bukfencek.
2013. jan. 20. 21:25
 6/16 aikiboxer ***** válasza:
50%
És mit csinálsz, ha szembejön az aszfalt? :)
2013. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

miért?

kezeljen egyenlőként egy utcáról beesett kezdőt?

az az ő felségterülete és ha tiszteletet akarsz,akkor azt ki kell érdemelned,nem jár automatikusan.

a tanulni mentél oda,nem haverkodni.


amúgy meg elég egyértelmű,hogy nem a dulakodásra épülő stílus vonz,uh akkor menj le ökölvívó,vagy savate edzésre inkább,de akkor meg azért fogsz nyafogni,hogy agyonrúgták a combod,meg lila a szemed alja állandóan,uh jah,inkább menj akkor haverkodni a csing csungra.:)

2013. jan. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó.

A WingChunosok csapkodása megállja a helyét az ökölvívók kéztechnikájával szemben.

Arról nem beszélve, hogy ha komoly szintről beszélünk, akkor mint gyilkolásra kialakított rendszer, sok esetben le is hagyja. Tisztelet vagy mi, mi a fenének is..


Kérdező, lehet nem a te stílusod a Jujutsu. Ennyi. Más harcstílust gyakorolnak, amihez kellene az esés technikák is.

2013. jan. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

"Nade nagyot csalódtam a ju jitsuba"

Már megbocsás, de hogy lehet csalódni egy olyan stílusban, amit nem is ismersz? Hát mond csak, mégis mit vártál egy ju jitsu edzéstől, hogy csalódnod kellett? Erre most kifejezetten kíváncsi vagyok.


" ott sokat esnek és bukfencezni is kell én meg nem tudok nem is akarok és majd kitöröm a nyakam bukfenc közben" "Ráadásul ott nem kell bukfencezni és olyan durvákat esni"

A bukfenc nem éppen elterjedt a ju jitsu-ban. Sokkal inkább a gurulás a "zenpo kaiten" ami így néz ki:

http://www.youtube.com/watch?v=ztmcgEuzo9Y

És amúgy édes drága pici szívem, nem gurulás közben fogod kitörni a nyakad. A nyakacskádat akkor fogod kitörni, amikor a csúnya ju jitsu-sok dobnak rajtad egy párat valahogy így:

http://www.youtube.com/watch?v=aXD9ZV9o54c

Na akkor, ha nem tanulod meg ezeket a kemény eséseket, bizony össze fogod törni magad. Hidd el, ezek a csúnya durva eséstechnikák nagyon sokszor mentenék meg a csodás kis testedet a sérülésektől.


"ott csak ütések,rúgások kivédése és na a többit meg kell tanulni."

Aztán majd pisloghatsz körbe amikor egy bunyóban jártasabb ember jópárszor földhöz csapkod. Nem tudom, milyen jitsu edzésen jártál csillagom, de a japán ju jitsu-ban ugyanúgy vannak ütések-rúgások kivédése, csak ott még a móka kedvéért visszaütés után földhözvágják az ellenfelet, hogy el ne felejtse a csúnya bukfenceket. Sőt, még szegény ízületeit is megfeszítgetik neki, had örüljön.


"Mellesleg,milyen edzó az aki úgy fogadja az embert,hogy jöttél? álljál befele és csináld. bunkóan."


Hát hogy mondjam? Egy normális (edzó) edző. Ha odamész valahova, akkor állj be és csináld, nem tudom mit nem lehet érteni cukorbogaram. Persze mindenkinek más szimpatikus. Nekem kimondottan ez a stílus jön be. Mégis mit mondjon nekem? Azért megyek oda, hogy tanuljak, hogy beálljak és csináljam. Traccspartizni meg edzés után is lehet, akkor kérdezősködj, ne az edzés előtti öt percben, amikor már mindenki kezdene neki. Ha meg bunkó az edző, az semmit sem von le a tudásából. Amúgy egy edzőnek is lehet rossz napja, amikor kicsit nyersebb a tanítványaival, lehet, hogy csak peches voltál. Lényegtelen. Csak annyit tegyél meg nekem tündérke, hogy egy stílust nem az edző alapján véleményezed. Lehet, hogy most belé fog szakadni a kicsi szíved, de bunkó edzők a kung fu edzéseken is vannak. De egy stílus sem lesz rossz attól, hogy a csúnya edzőbácsi akit éppen kifogtál goromba volt veled. Ezért nem jár "örihari". Főleg, ha egy nagyobb városban élsz (teszem azt Budapesten akár) akkor valószínűleg nem egy ju jitsu klub van ott. Lehet más edzőkhöz is menni, hátha szimpatikusabbak. De mondok valamit, ami talán elkeserít: azokat a csúnya durva gurulásokat és eséseket minden ju jitsu edzésen meg kell tanulnod, ha nem akarod összetörni magad.

De rendben, ha nem szimoatikus az edző, meg a csapat, akkor ne menj oda, nem kötelez rá senki. Viszont ezért akkor sem kéne rögtön lehúzni a ju jitsu-t.


"Szerintetek igazábol melyik a jobb?"

Szerintem a Ju Jitsu. Hiszen az egy komplex harcűmvészet, megtanít mindenre amire kell (igen, a csúnya bukfnceket is, ha tetszik ha nem). Emellett itthon jó az oktatás színvonala. Ezzel szemben a Wing Tsun (direkt írtam ts-el) egyes ágai (főleg Máday-bácsié) a békuci feneke alatt van színvonalilag, ráadásul még piszok drága is. Már megbocsáss aranyom, de havi nyolcezerér én is várnálak szeretettel olyan barátságosan, hogy nálam kedvesebb embert az életben még nem láttál. Bár nem tudom, neked megéri-e kishusim ennyi pénzért barátkozni, ennyi erővel mehetnél a plázába is öribarikat gyűjtögetni magadnak. Ők biztosan nem akarnák, hogy csúnya bukfencekkel törd kia kisci nyakacskádat. Amit persze nem tudsz, nem is megy, nem is akarod megtanulni. Elvégre ami nem megtanulható tíz perc alatt, az már nem is érdekel.



Bocsika a stílusomért cicafül, de az írásod alapján nem nézlek többnek egy 12-16 éves lánynál, szóval igyekeztem úgy beszélni, hogy te is megértsd. Remélem azért nincs örihari, nehogy még a végén bukfenceznem kelljen ;)

2013. jan. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

utolsó:

Te nagyon hülye vagy,hogy így írogatsz ilyen stílusban.

fogyatékos.

2013. jan. 21. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!