Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szevasztok utcai bunyóba...

Davidegresy5 kérdése:

Szevasztok utcai bunyóba milyen ütést érdemes alkalmazni ami egyszerü és hatékony?

Figyelt kérdés
2013. jan. 14. 20:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ebben a videóban horgot üt az ember. De én még mindig azt mondom, hogy ha nagyon megakarsz tanulni pár dolgot akkor menj el valami küzdősport edzésre és ne youtuberól próbáld nézni.
2013. jan. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 aikiboxer ***** válasza:

Utcai bunyóban nem ütünk ököllel, mert ha nincs feledzve a seikened, eltörik a kezed. Továbbá ha nincs komoly küzdősport múltad, egyáltalán ne üss utcai bunyóban, inkább szaladj el. Ha van múltad, akkor se keveredj utcai bunyóba, mert nem tudhatod, kivel állsz szemben, és sok lúd disznót győz. Tehát:

• Nem kakaskodunk, nem kötekszünk

• Ahonnan lehet, azonnal kimenekülünk, akkor is, ha ezért kinevetnek vagy gyávának tartanak

• Ha nem megy a menekülés, KO Pfeffer vagy hasonló paprikaspray vagy forgótáras gázpisztoly vegyesen töltve szintetikus és paprika tölténnyel

• Ha csajjal vagy gyerekkel vagy, ezért esélytelen a menekülés, akkor dumáld ki magad

• Ha ez se megy, akkor hívj segítséget

• Na és ha a fentiek közül egy se jönne be, akkor jön a küzdelmi készség, ehhez viszont sürgősen keress egy rendes edzést és kezdj el edzeni, mert sajnos a kung-fut nem lehet youtube-ról az izmaidba tölteni, mint Neóba a Mátrixban. :)))

2013. jan. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
És ha ököllel akarsz ütni muszály a saiken részel ha a többi porcal ütöl az nemjó? és itt fen emlitették még a könyöktechnikát azzal mi a helyzet?
2013. jan. 15. 10:28
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem, mert a többi porc törik. Sőt, még a seiken is törik, ha nincsen föledze. Ez az egyik. A másik meg, hogy ha ököllel ütsz, és nyolca napon túl gyógyuló sérülést okozol valakinek, akkor még te leszel följelentve. Ha meg a baromállat még bele is harap az öklödbe, akkor még valamilyen fertőzés is befigyelhet.

Sokkal jobb kézéllel nyakszirtre ütni, csak nehogy eltaláld a másik torkát, mert ott fog neked megdögleni...

Könyöktechnikákkal meg az a helyzet, hogy maximum belharcban veszed hasznát. Gondolom már rájöttél, hogy a könyököd hatótávja lényegesen kisebb, mint a kinyjtott kezedé (csekkold le, ha nem hiszel nekem). Ebből adódóan pedig ahhoz, hogy te könyöktechnikát alkalmazhass, lényegesen közelebb kell engedned magadhoz az ellenfelet. Ha túl közel van, akkor az már belharc, könnyen kialakulhat dulakodás. Ott pedig a dobások, feszítések, fojtások sokkal inkább előnyösek, mint a könyökkel való ütés (ami mondanom sem kell, ha nem optimális küzdőtávon belül viszed be, akkor nem lesz benne erő, ergo teljesen értelmetlen lesz).


Egyébirán aikiboxernek igaza van, fogadd meg a tanácsát. Hiába mondjuk mi itt neked, hogy mit csinálj, úgy sem fogod tudni megtanulni. Ilyesmit csak harcművész edzéseken, évek hosszú kemény munkájával tudsz csak elsajátítani. És még akkor sem biztos, hogy tudni fogod használni, amikor szükséged volna rá...

2013. jan. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Értem, láttam egyszer egy csávót belekötött a egyik tag pofáztak egymásnak lögdösődtek a kiscsávó hirtelen beugrott és lekönyökölte a másikot ugy hogy az elájult felkellet locsolni ásványvizzel ezért kérdeztem hogy mi a helyzet a könyökütésekkel de szerintem is csak ritkán lehet használni amugy az ütések gyorsaságát hogyan lehet fejleszteni? és mik a kiütési pontok?
2013. jan. 15. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!