Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Önvédelemre melyik harcművésze...

Önvédelemre melyik harcművészet vagy küzdősport?

Figyelt kérdés
2012. aug. 10. 22:37
 1/7 anonim válasza:
Én még régen Wing Tsun-oztam. Ha jól emlékszem ezt egy kisebb termetű kínai nő fejlesztette ki önvédelem céljából. Ami biztos, hogy tényleg arra megy ki az egész, hogy minél hatékonyabban "leszereld" az ellenfelet, nincsenek látványos mozdulatok. Én szerettem annak idején, de sajnos később úgy alakult, hogy nem tudtam tovább járni.
2012. aug. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2012. aug. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Sznofru ***** válasza:
Piros fellabu kutya kungfu is jo.
2012. aug. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindegyik hatásos,ha komolyan veszed,és jól oktatják! De a legjobbak a kungfu/krav-maga/kickbox.
2012. aug. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Hapkido.
2012. aug. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szoondiii ***** válasza:

a WingChunt használta egy kínai nő, nem a WingTsunt. ez mára újabb, divatos változat lett.


nem szoktak jól oktatni harcművészeteket, küzdősportból az ökölvívást, birkózást, savate-ot igen. de ezek meg nem harcra vannak kitalálva, nem harcra készítenek fel. viszont megtaníthatnak ütni, rúgni, fogni.. ez is már valami, csak nem biztos, hogy az életemet tenném rájuk.


jujutsut, wudang kungfut oktatnak jól Budapesten, wingchunt is.

2012. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mizotya válasza:

Hali!

Ha az önvédelem a célod akkor a harcművészetet és a küzdősportot felejtsd el, válassz valamilyen önvédelmi rendszert. Ezek általában gyorsan tanulhatók, minden korosztálynak, mindkét nemnek, erőnléttől függetlenül hasznosak (nyilván nem hátrány, ha egy kétmétereskigyúrtkopaszállat vagy). Ilyen például a krav maga vagy a defendo, amiknek tipikusan az a céljuk, hogy épségben hazaérj.

2012. aug. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!