Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Azok története érdekelne akik...

Azok története érdekelne akik 14 éves korukban vagy az felett kezted el Cross motorozni, hogy kezdtétek el milyen körülmények voltak?

Figyelt kérdés

2012. máj. 29. 20:15
 1/4 anonim válasza:
en nem epp cross oztam hanem inkabb az ilen 125 kobcentis versenymotor felen tanultam !! am egyszer tanulj meg a kuplungal jatszani es utanna ismerd meg a motort !! ezek utan johet a java!!
2012. máj. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát nézd. Én 15 évesen kezdtem és a végén csak a pénzen múlt, hogy ne kerüljek egy év múlva egy Olasz csapatba.Az első évben már lapoltam a 85-ös motort. Minden a pénzen múlik. De van, olyan versenyző is , aki 28 évesen kezdett motocrossozni. Van pénze és összerakott 8 millióból egy motort és elöl megy így 3 év után.
2012. jún. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja. Az első évben hobbi krosszosokkal motoroztam. Jó volt, de a második évtől kezdve muszáj volt eddzőhöz menni, mert nem lehetett tovább gyorsulni, hogy ne legyen nagy sérülés. Én, azt ajánlom, hogy egyből keress egy eddzőt. Írj ide és ajánlok párat, akikhez érdemes elmenni és megtanítanak az alapoktól kezdve.
2012. jún. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 akos127 válasza:

Szerintem Te ugyan az vagy akinek irtam az elöbb egy hosszú választ.


Itt van: Szia,

Sosem vagy lekésve valamiről ha csak hobbiból akarod csinálni, úgy versenyen is indulhartsz.

Nem tudom milyenak az adottságaid, és az csak akkor derűl ki amikor belekezdessz.

Semmit ne tagadj meg magadtól amit az életben szertnél, legfeljebb egy pár próba vagy év után feladsz vele.

Ha nincs sok pénz erre az baj, de ha esetleg elmész a cross pályára és össze ismerkedsz srácokkal ott akik motorozgatnak... talán egy idő után ha már többször látnak , valamelyik szivesen oda adja a verdáját hogy kipróbáld.

Ez lehet elég arra hogy lemondj róla, nem egy vizisport ahol tisztább vagy amikor befejezed mondjuk a jetskizést.

Én magam is roppant későn kezdtem és éppen az anyagi hátterek miatt.

Ugyan itt ott crossoztam eszkábált MZ és DANUVIA motorkkal 14 évesen, de 26 éves koromban jutottam el az első versenyemre ahol kiderült hogy nemigen crossozónak születtem. A gyorsasági viszon ment, 29 évesen kezdtem versenyezni és Amerikában is jó helyen motoroztam, de megházasodtam, a munkám mellett nem csinálhattam tovább, meg betakaróztam 200-al. KB hasonló sorrend volt ami rávett hogy feladjam.

Utána 10 évre vettem elő a motor témát és pálya napokra eljártam. 50 éves koromban abba hagytam, de még ma is motorozok szakmámból, motorkerékpár szerelő lettem.

Nagyon szép és jó a motorozás, de nem a szegény embernek találták ki.

De akárhogy is, szerezz barátokat, és ha más nem egy hasznát motorra valót kedves édesapáddal valahogy össze tudtok kalapálni.

Szeress mindenkit, és mások is szeretni fognakÍ!

Szeresd motorod és hálás lesz érte.

Sok szerencsét, és Isten hozott a világ legjobb hobbijába.

Ákos


A 14-éves kor nem annyira akadály van aki késöbb kezdi és viszi valamire ha nagyon tehetséges, persze jobb minél hamarabb.

Amerikában fényképeztem egy salak edzést ahol 3 évesek rajthoz álltak, és olyan volt a történelemben hogy egy nagy gyerek versenyt 3 éves kissrác nyerte igy megverte az összes 4 évest.... drágák mi?

Nagy különbség van crossozás és versenyzés között, ha anyagi körülményeid megvannak rá, persze, jöhet egyből egy edző. Ha nincs, akkor olcsó használt motor és hobbi. Ha beindúl a dolog, talán felfigyelnek rád!


Sok szerencsét.

Ákos

2014. júl. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!