Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért szeretik sokan a kreatin...

Miért szeretik sokan a kreatin-transzport rendszereket?

Figyelt kérdés

Egy adagban van pár gramm kreatin, és pl a Cell Tech-nél 77gramm szénhidrátból 75gramm SZŐLŐCUKOR.

Puff, ebbe mi a nagy különlegesség?

Ha veszek sima monohidrátot, meg egy pár fajta kreatint, mindegyikből rakok x grammot a shakerbe, meg rá 60-70gramm szőlőcukrot, tulajdonképpen egy kreatin-transzport rendszert kapok?

Azt meg végképp nem értem, hogy megkérdezel pl shop.builder-en valakit, hogy reggel lehet-e inni szőlőcukorral/maltodextrinnel kevert fehérjét, és mondják hogy nem, cukor csak edzés után kell. VISZONT tömegnövelőket nyugodtan lehet (szerintük) inni reggel is illetve napközben is (Én a Serious Mass-nál kérdeztem, aminek a teljes ch része cukor -maltodextrin- és még azt is írták hogy napközben is lehet inni kiegészítésnek nyugodtan) ugyanez vonatkozik a kreatin-transzportrendszerekre, tiszta cukor az egész, de igyad reggel nyugodtan.

Értelmes válaszokat kérek, köszönöm :)

(...és elnézést hogy sokat írtam, de ezt a 2 dolgot már régóta nem értem...)


2012. máj. 13. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak az olyan tömegnövelőt lehet inni reggel, amibe van lassú felszívódású ch is. (pl. jumbo) Mert reggel rossz az inzulin érzékenység. Mondjuk én inkább a fehérje + zab kombót ajánlom.
2012. máj. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van, én sem iszogatnék cukros tömegnövelőt napközben. Reggel zab+protein kell. Edzés utánra meg mehet a tömegnövelő.
2012. máj. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja amúgy igen, kreatin transzportrendszert kapsz ha összekevered, ugyanis a kreatint az inzulin szállítja az izmokba. (bár az újabb rendszerekbe van inzulin utánzó)
2012. máj. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Igen-igen, zab+fehérje a reggelim, illetve még napi 2* elfogyasztom ugyanezt, de természetesen nem csak ennyiből áll a kajám.

Szerintem amúgy ennyi cukor mint amennyi a transzport rendszerekbe van, nem is egészséges. Most olvasom, hogy a Trans-X egy adagjában (50g) van 40g cukor. 70kg fölött napi 3 adagot javasolnak, az már 120g cukor.

2012. máj. 13. 13:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Az rengeteg cukor szerintem is.
2012. máj. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!