Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Kickbox mennyire jó utcára?

A Kickbox mennyire jó utcára?

Figyelt kérdés
Meg lehet ezzel védenni magam?
2011. dec. 23. 13:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szerintem is a Kempo a legjobb.Dr csak én nem értem,h mi a Kempo versenyek lényege?Láttam neten 1 csomót,1 rakás fajta van.Pl ez sem tom,h mire jó.Ezt itt random csinálja,vagy tudja előre,h épp mit fog csinálni.Ráadásul mi az a versenytípus,ún. "önvédelmi vereny"?
2011. dec. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

a magyar kempo-ban (zenbukan a harnossal) ott versenyen van minden lófa.sz. ez nem a kérdező által leírt kempo.

itt olvastam sima bunyót, ami annyira sima, hogy nem érhetnek egymáshoz (ha nyoma marad, akkor leléptetik) meg persze nyomják fullban is (még szerencse) de amin röhögtem, az az önvédelmi sz.ar volt, amit kérdeztél. be kell mutatni ilyen szituációkat. és rendesen vannak kritériumok, reálisnak kell lennie, tehát egy gyerek nem nyomhat le egy felnőttet. gondolom mert egy gyerek [link]

biztos hogy nem képes uralni a testét és mondjuk tökön rúgni egy mondjuk képzetlen férfit. hát milyen tündérmese is lenne, az ilyen dolog szerintük alapból megbukott, mert fel sem tudnák ezt fogni! :D

á lol az egész. amit kérdező linkelt egyébként szimpatikus, de hát van a kenpo karate, minden más kemporól meg az a véleményem, hogy egyszer jönni fog egy rakás gyémánt ököl indidai kempós, és le fogja mészárolni őket, főleg a mestereket :D de még rosszabb, és reálisabb, hogy ügyvédeket küldenek, mert nem hiszem hogy csak úgy mindent el lehetne nevezni ahogy akarnak..


itt az utolsó kis érdekesség, csak karácsony miatt.

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

2011. dec. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Néztem a Kurayfat Kempot amit Kenpo Karaténak is hívnak rájottem hogy ez is elég verseny centrikus majdnem mindenki itt is versenyezik szóval ez se az igazi kempo harcmuvészet,ez kuzdosport csupán annyival jobb a Kickboxtól hogy van foldharc.Szerintem kipróbálom mindkettőt!Először a Kickboxot hogy milyen mert nagy híre van mindenki dicséri hogy ilyen meg olyan jó közbe meg egyik se volt egy edzésen se. Már csak kíváncsiságból is ha csak 1-2 hónapot eljárok edzésre tudni fogom milyen.
2011. dec. 26. 00:24
 14/21 anonim ***** válasza:

ugyan ez a kenpoval is, nézd meg. lehet közben szólnak önvédelemről is, és ha egy küzdősportoló védőcucc nélkül a JÓ technikáját vitálpont ellen fordítja, az pont olyan gyilkos lesz mint egy harcművész tenné.

tipikus példa, boxoló tud ütni, ha torokra üti az egyenest, akkor az ellensége (támadója) megfullad, nincs mese. és küzdősportokat lehet nagyon jól tanítani, több sparring is van rend szerint, sok sikert az edzésekhez.

2011. dec. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb a box. Utcán úgyis általában közelharc van.
2011. dec. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Annyit megjegyeznék, hogy jelenleg egy kick-box szabályrendszerben sincs könyöklés.

Egyébként ha egy rendes emberhez fogsz járni edzésre az úgyis letépi a tökeidet, ha megtudja, hogy utcán verekedtél.

A legtöbb esetben inkább az ember szájával kerüli el a balhét.


Utcára pedig jó. Pár éve kick-boxolok és sajnos kellett az edzés keretein kívül is verekednem. Szerencsére rendőrségi ügy nem lett belőle. Habár engem támadtak meg, a bíróságon engem vettek volna elő.


De igazából azt mondom, ha egy harcművészetet/küzdősportot évekig gyakorolsz, akkor nagy esélyed van rá, hogy az utcán jól fogod tudni használni.

2012. febr. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

hát persze, a legtöbb magyar kamu szar.ral, kickboxxal mma-val sokra mész, ha beléd nyomnak egy kést.

hatalmas hangsúlyt fektetnek végül is edzésen, hogy időben felismerj egy támadást, az előtt reagálj, hogy leütöttek volna. hát tudom én, Magyarországon ezek a küzdősportok alapjai. öld meg a támadódat, mielőtt te halnál meg. hát minden kickbox edzést ezzel kezdenek, nem?

2012. febr. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem, nem ezzel kezdenek. john_doe nem tudom kinek a hozzászólására írtad a kommentedet, de szerintem nem találták még fel azt a harcművészetet/küzdősportot amit egy edzés alatt tökéletesen el tudsz sajátítani. Olyat sem ami egy év alatt tanít meg erre. A korai helyzetfelismerés sokéves gyakorlás eredménye.
2012. febr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
hát nagyon kevés embernek van lehetősége sok éves kickbox gyakorlattal korai helyzetfelismerésre. meg úgy általánosan, bármi hatásos közelharci technikához sem fognak sokat konyítani, mivel nagy különbség van a pofozódás, és a harc között. ők az előbbire készülnek, és alapvetően semmit sem tanulnak az utóbbiról. ezért nem kéne ilyen egyébként idióta kérdéseket feltenni.
2012. febr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Jellemeznéd nekem külön a "pofozódást" és külön a közelharcot?
2012. febr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!