Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Fegyveres harcművészetben kik...

Fegyveres harcművészetben kik voltak a jobbak? A kínaiak vagy a japánok?

Figyelt kérdés
Például egy japán mester katanával és egy kínai mester háromrészes nunchakuval. Vagy a japán bottal, a kínai tai chi egyenes karddal.
2011. okt. 6. 18:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Erdi222:A szamuráj kardvívás senem az Iaido,se pedig a Kenjutsu.Ezek japán kardvívások,de a szamurájok kardvívó stílusa a Shinkendo.
2011. okt. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Az Iado, a battodo és a kenjutsu jóval korábban alakult ki, mint a shinkendo, már a XII-XIII században léteztek és jól elkülöníthetőek voltak igaz a szamurájok általában jártasak voltak mindháromban.
2011. okt. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Neutronlovag jól mondja!

Az akkori szamurájuk a sokféle harcművészetet űztek, teljesen mindegy volt, hogy iaido, kenjutsu vagy valami más.


De a Kérdező kérdésére is válaszolva.


"Például egy japán mester katanával és egy kínai mester háromrészes nunchakuval. Vagy a japán bottal, a kínai tai chi egyenes karddal."


Na most vegyük át alaposabban és kicsit részletesebben a dolgokat. Először is a kínai harcmodor (tökmindegy, hogy az pusztakezes vagy fegyveres) abban különbözik a japán harcmodortól, hogy:


- A japánok a gyorsaságot és a hirtelen azonnali nagy erő kifejtést, valamint az agressziót (főleg támadásnál) helyezik előnyben, persze mindezeket jó technikával, kellő tapasztalattal és pontossággal egybevéve. A japának határozottabban és úgymond "szögletesebben" mozognak.


- Míg a kínaiak inkább a fortélyokra az ügyességre, rugalmasságra, pontosságra összpontosítanak, persze ott is fontos az erő, de nem az az alapja, valamint a gyorsaságnak itt is komoly szerepe van. A kínaiak nagyon lazán és lágyabban mozognak.


Így egy ilyen küzdelemben 2 eltérő taktikai/stratégiai alappal rendelkező harcos esetén szerintem teljesen mindegy milyen típusú fegyverrel harcolnak, az győzne aki a saját harcmodorát a másikra tudja erőltetni.


Késes Krisz

2011. okt. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Már miért lennék én kétszínű?
2011. okt. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
A gladiátorok,kardal pajzzsal lándzsával felőrölték volna mindkettőt.
2011. okt. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Hogyne...
2011. okt. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Mert szerinted keleten ismeretlen volt a pajzs, lándzsa, alabárd, dobócsillag, íj, hogy csak néhány dolgot említsek.
2011. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A bicskás zokniáruscigányok a legkeményebbek a blahán...
2011. okt. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Üdvözlet!

Hát ezt sok tényező befolyásolja. A titkos technikák, a mesterek tanításai, hogy melyik harcművész mire helyezi a hangsúlyt.


Illetve hogy mit használ az ember mi ellen.

Például katana ellen a jo, a naginata esélyesebb mint a nunchaku. Ugyanakkor meg kell említeni a mozgásanyagot. A japánok nem mozognak olyan fürgén meg rafináltan mint a japánok, ez alól kivételnek számítanak a ninják/shinobik, akik sok akrobatikus elemet használnak a harc során meg persze mást is. Valamint ilyenek még a Shaolin szerzetesek.


Én azt mondom hogy a kínaiak picikével jobban ha és itt jön a ha... ha nem számítjuk a ninjákat. Ugyanis a ninják harcművészete is a kínai harcművészetekben gyökereznek. Onnan indult el minden, ez látszik a mozgásban is. A katanával is lehet hatásosan támadni, de gyengéje hogy vágás előtt a fej fölé kell emelni míg a tai-chi karddal nem kell ezt megtenni. A tai-chi kard mozgása olyan mint a sárkány, ide-oda csap. Mivel ez a kard könnyű, egy kézzel simán forgatható... tehát légiesen lehet vele mozogni így könnyebben ki lehet térni vele a katana elől, mert ha egy katanával harcolnánk akkor azt két kézre kellene fogni, sasszézni és nem lehetne gyorsan mozogni vele, kitérni stb.


De ha engem kérdezel a kínai tai chi egyenes karddal le lehet győzni a japán botost. De ne szaladjunk ennyire előre. Van japánban egy rend a Yamabushik rendje, bár lehet ezen megfogalmazás nem helytálló de most nem érdekes. Ők puszta kézzel is le tudnak szerelni egy fegyveres harcost így helytelen lenne azt állítani hogy akinek fegyvere van az hatalmas előnyben van.


Ha párbajról van szó a kínaiak kicsit jobban, mivel ők szabadabban mozognak a fegyverekkel, míg katanával, naginatával a harc inkább olyan hogy egy helyben topognak, lépegetnek előre hátra. A kínaiak pedig a légies fegyverekkel amik nem kötik le az ember mozgását.

2012. dec. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

A Kenjutsu a szamuráj vagy ha úgy te teszik a japán kardvívás. A szamurájok is és a ninják is így nevezik.


A Shinkendo pedig egy nemrégiben kialakított harcművészet, amely állítása szerint újra ötvözi a vívás részekre bontott összetevőit. Így ha mondjuk 500 évvel ezelőtt kérdeznél meg egy japánt arról hogy mi a szamuráj kardforgatás japán megnevezése nem Shinkendo-t fog mondani. Ennyit erről.


"A Ken jelentése kard

A Jutsu jelentése művészet

/Suzuki Kimiyoshi Sensei/"

2013. szept. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!