Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A bokszkesztyük különböznek...

A bokszkesztyük különböznek valamiben, ha igen akkor miben pls gyors válasz kell?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 21:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Szagban különböznek elég rendesen.
2011. szept. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Uncia (oz a rövidítése). Minél nagyobb a szám, annyival "párnázottabb". 10 unciásat szokás használni. Mellesleg méret is van, szóval próbáld fel.
2011. szept. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
oké kösz..
2011. szept. 30. 13:00
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

A második válaszoló vagyok megint:


Nagyobb unciás kesztyűvel, azaz jobban párnázottal kisebbet tudsz ütni, ezért ha ilyen 95 kiló színizom vagy, akkor vegyél 12, 14, de akár 16 unciás kesztyűt, sima edzéseken az edzőtársak hálásak lesznek érte, és talán a kézfejed is. Versenyeken eddig mindig 10 unciás előírással találkoztam. És zsákolásra ne használd, mert hamar szétmegy akkor, arra van külön zsákoló kesztyű. Ajánlott még bandázs vétele hozzá, több okból: jól felkötve a csuklót védi a sérüléstől, meg a kézfej csontjait is összefogja, és a kesztyű is higiénikusabb lesz tőle. Márkában már nem tudok tanácsot adni.

2011. szept. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Hatszázmillió dologban különböznek. Az előző csupa f@szságot is leírt.


különböznek a kesztyűk az anyagukban, lehet műbőr, vagy bőr. A műbőr kesztyűk hanar tönkremennek, büdösebbek, a bőr tartósabb. Zsákolni is simán lehet kesztyűben. persze, ha gagyi műbőr kesztyűd van, az szét fog menni. az én bőr Twinsem meg már 6 éve bírja, heti 4 edzéssel.


különböznek a zárhatóságban, van fűzős, meg van tépőzáras. Edzésre tépőzáras a praktikus.


különböznek árban is. értelemszerűen, egy minőségi bőr kesztyű drágább, mint egy gagyi műbőr. normális kesztyűt 20ezer alatt nem lehet ma kapni magyar sportszerboltban.


különböznek tömésben is. A boxkesztyű másképpen van tömve, mint a thaiboxkesztyű. A tömés mennyiségére utal az uncia (oz). versenyen általában 10 unciás kesztyű kell, edzésre ennél nagyobb, balesetvédelmi okokból.


10 uncia-65kilóig, 65-75 között minimum 12uncia, 75-85 között legalább 14oz, 85 felett 16oz, vagy nagyobb kesztyű kell edzésre.

2011. szept. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én 85-90 kiló vagyok és sohase szóltak még edzésen hogy nagyobb uncia kéne ,10 esel ugyanúgy bemehetsz .
2011. szept. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sőt bevallom hogy 85 kiló felett 16 uncia kéne de akár 14 ez baromság ez nem ilyen elven megy .
2011. szept. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Jó persze 10 unciás.

Ha 15 éves vagy,akkor a kutyát nem fogja érdekelni hány unciásod van,de ha vagy 25-30 éves és úgy mész le a 10 unciásoddal,akkor tuti,hogy megnevelnek érte.

A 64%os meg leírta a tutit.

Az ökrök verik egymást 10 unciással edzésen.

2011. szept. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk ThaiBoxon nincs ilyen , szerintem ne is neveljenek belőlünk puncit ha lehet sőt lábunkon néha sípcsontvédő sincs hogy szokjuk , vagy öltözzünk be mindenbe amibe lehet ? Ez így nem túl élethű azért mondja az Oktató is hogy 10 uncia , budóba mentünk ott is alapból azt vették elő még csak nem is kérdeztek , pedig elég izmos vagyok , mert sokat kondiztam . Ez nem úgy megy hogy ráálsz a súlymérőre és kiírja hogy ennyi annyi uncia , eleve nem attól fogsz nagyot ütni hogy nagy darab vagy hanem ,hogy mennyire vagy kiképezve rá hogy nagyot üss . Ezért mondom hogy ezt így nem lehet bekategorizálni hogy súly , mert nem ad vissza semmit .
2011. szept. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Balla Tamás is 16 unciásat használ edzésen. Biztos, mert olyan amatőr.
2011. szept. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!