Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mennyi kreatint szedjek?

Mennyi kreatint szedjek?

Figyelt kérdés
16éves vagyok.90kg.3hónapja járok gyurni heti 3alkalommal.Mennyi kreatin kellene nekem szednem és mikor?
2011. szept. 3. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát...szerintem nem biztos hogy kellene. Úgy gondolom hogy a te korodban ez nem egy rossz tömeg - persze attól függően hogy zsír vagy izom.

A kreatinok jellemzően úgy működnek, hogy megváltoztatják a sejtfal ozmotikus tulajdonságait, a sejtek több vizet vesznek fel. Ezért ha nem lufi akarsz lenni akkor enned kell sokat, nem feltétlen tömegnövelőt de kell. Ha ezt nem tartod be akkor kipisiled a felvett tömeget amint abbahagyod a kreatint.

Naponta szokták szedni, mert a szervezet nem szereti az ingadozásokat, nem biztos hogy jót tesz neki ha csak mondjuk minden másnap szeded vagy heti kétszer. Pláne hogy a kreatinoknak van egy "feltöltődési időszaka" is( javítsatok ki ha nem így hívják), ami azt jelenti hogy egy ideig még nem fogod érezni a hatását, csak mondjuk egy-két hét múlva.

Mire akarod szedni a kreát? Tömeget akarsz növelni, vagy inkább "energiabombára" van szükséged?

2011. szept. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Lufi? Kipisilni a tömeget? Azt a qrva életbe...
2011. szept. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
inkább izmosodni akarok.
2011. szept. 4. 11:24
 4/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Ez nem teljes válasz volt a kérdésemre, mert izmosodni úgy is lehet hogy a tömeged nem változik különösebben...( pl amikor zsírt "dolgozol át"...)

Ha még több tömeget akarsz akkor kreatin monohidrát, ha tartani a mostani tömeget akkor kreatin foszfát ajánlott. A foszfát - ha jó minőségű - jó sok energiát ad, jobban megy vele az edzés.

2011. szept. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 oyeacch ***** válasza:
33%
napi 3 lapáttal.
2011. szept. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
még akarnák zsírt égetni mert szerintem 10-15kb felesleg van. azt akarnám átdolgozni. És a napi 3lapát mennyi? 1evőkanál 1nap 3szor
2011. szept. 4. 17:46
 7/8 oyeacch ***** válasza:
33%
te igennagy barom vagy
2011. szept. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
mért bakker??? :D
2011. szept. 4. 18:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!