Karate VS. Kung-Fu? Melyik a durvább?
A kung fu-ban,mivel ott van fegyveres harc is.
Kard meg mindenféle gyilok.
Oké ezt én is tudom, hogy a kung-fu stílusok tartalmazzák a fegyveres harci technikákat is, a karate pedig csak a fegyvertelen technikákat tartalmazza.
Engemet kizárólag a pusztakezes része érdekel.
Akkor felteszem kicsit másképp ugyanezt a kérdést.
A fegyvertelen pusztakezes harcban kik a jobbak a kínai kung-fu mesterek vagy a japán karate mesterek?
Osu!
Mindegyik és egyik sem! (nem a stílus hanem a harcos számít)
mindkettoben önmagunk legyőzése a cél!
nem az öv teszi az embert hanem a tudása! (persze önmagunk legyőzése a cél, és az öv is önmagunk legyőzésének az egyik formája)
és karatés mesterek kozott is voltak kiváló harcosok és mesterek mint pl:Mas Oyama,Gichin Funakoshi,Kanken Toyama, Hironori Ohtsuka, Takeshi Shimoda,Motobu Chōki, Kenwa Mabuni
Először is nagyon jó a 2 link (Am Bruce Lee a judosokat verte el, nem a karatésokat), baromi jó filmek. És itt a lényeg, hogy filmek. Már pedig a kínai filmekben rendkívül népszerűek a kung-fu harcos vs egy tucat japán felállás, mivel erősen él még bennük a japán megszállás emléke (ami érthető, mert végül is egy apró sziget elfoglalta ázsia legnagyobb birodalmát). Ez a kína nemzettudatának egyik alapköve mint nekünk trianon.
Sokan jönnek azzal, hogy a karate csak pusztakezes. Kérem vonatkoztasunk el a mai modern kyokushin, ashihara meg Chuc Norris Ryu karatéktól. A tradicionális okinawai karatéban (goju-ryu, shito-ryu stb.) még megtalálhatóak az okinawai kobudo technikái (éppen úgy mint a kobudo a jujutsu-ban, holott az is pusztakezes) hiszen csak úgy védekezhetünk
*egy fegyver ellen, ha ismerjük is a forgatását.
A karate amúgy a kínai kung fu japán lenyomata (a karate eredetileg 'kínai kezet' jelentett, de aztán másik kanjit használtak, így a kiejtés megmaradt, de a jelentése már 'üres kezet' jelentett) sok régi karate mester, köztük Funakoshi is shaolin stílusban oldalt kötve hordta az övet. A karate akkor lett ilyen, ahogy ma ismerjük, amikor sikeresen integrálták az oktatási tananyagba. Azt hiszem ennek fényében már nehezebb megmondani, melyik stílus a jobb ;)
generálisan mindkettő "irányzat" halálos. ezt a történelem mutatja.
kicsit pontosítva, itthon mindkettőt tudják nagyon sz.arul tanítani. vagy nagyon sportosan, mindegy.
mint elméleti kérdés, jó válaszokat írtak a többiek szerintem, mint gyakorlati kérdés, olyan edzőt kell találni, aki azt tanítja, amit vársz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!