A Máday Norbert-féle Wing Tsun Kung-Fu tényleg ennyire jó?
Csak azért kérdezem, mert youtube-on rengeteg videót láttam róla.
http://www.youtube.com/watch?v=0QbmGtVLc3A
http://www.youtube.com/watch?v=kKE4j1Ars7M&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=R_tapCfQAZo&feature=related
Kicsit komoly a marketingje, de az oktatás is ilyen jó?
Gondolom nem olcsó, az ő edzésére járni.
Kedves érdeklődő! Az ėn édasapám is kung-fu-zik már 6 éve, most a 9. fokozatban van, hamarosan iskolát nyit. Nem ajánlom senkinek a kung-fut, mert elég rossz tapasztalataink vannak ezzel kapcsolatban nekem és a családomnak. Édesapámról tudni kell hogy nagyon vallásos keresztény ember. Amióta kung-fu-ik azóta rasszista lett, szidja a cigányokat és a zsidókat, és ugyebár a vallásosság és a rasszizmus nem fér össze. Ha esteleg az említett két népcsoportból azármazó ember jelentkezik hozzájuk annak szándékosan olyan feltételeket mondanak amit az illető nem tud teljesíteni, és ezáltal elküldik. Ja de azt még nem említettem hogy a kung-fu előtt apám testvéreinek mondta a romákat, és nagyon sok barãtja volt közülük. Azóta minden átmenet nélkül megszakította velük a kapcsolatot, és utálja őket. Ez az egyik probléma. A másik az hogy mindennél fontosabb lett ez az egész sport, még a családjánál is. A feleségével (édesanyámmal) nem törődik, és a húgomnak (7 éves) és nekem is (20 éves vagyok) csak biológiai értelemben az apánk azóta. Azt sem tudja hogy a húgom hányadikos, tavaly volt a középiskolás ballagásom amin apu nem volt ott mert bemutatóra ment és az fontosabb volt neki, mint a lánya ballagása, mondván ez nem egy esküvő csak egy ballagãs ami nem olyan lényeges. Agresszív, nem törődik semmivel, csak a kung-fu a lényeges neki. Mára már addig jutott ez a dolog hogy édasanyám azt mondta hogy ő ezt tovább nem csinálja és gondolkodik azon hogy elválik. Mindez a kung-fu miatt van, azóta fordúlt ki magából ennyire az apám.
Hát ilyen jó ez a kung-fu!
FONTOS:
Gondolom elég hiteles a véleményem, mivel én Mádainál kezdtem kungfuzni A KILENCVENES ÉVEK (1991-) elején.
Elég sokáig kungfuztam ott, ismerem. Azán persze én is otthagytam, és már jó ideje normális 'VINGCSUNT' tanulok, normális, és HATÉKONY igazi harcművészektől. Most is.
Teljes mértékben egyetértek az egyik előbbi válaszoló véleményével Mádayról:
"A tapasztalatom: Nem jó. A stílusvezető mester, Leung Ting egy szélhámos, erről cikkek és YouTube-videók által is meg lehet győződni. Máday egy pöffeszkedő nagyúr, aki megalázza a tanítványokat szóban és tettben, de legfőképpen a viselkedésével és a folyamatos tarhálással."
Hozzátenném azt hogy a technikák amit tanítanak csak látványban HASONÍTANAK valamennyire a "VINGCSUN"-ra, de működésükben totális kóklerség az egész.
A társadalom alacsony értelmi szintje miatt tudnak ezzel a 'tudással' érvényesülni.
Mindig hangosan felröhögök amikor Mádayt meglátom egy képen mondjuk egy totális szar minőségben bemutatott bongsau-val, ami olyan alacsony, és formátlan, hogy bármikor orba lehetne baszni.
Ha normális 'VINGCSUNT' akarsz tanulni, ordítva meneküljél a Máday-féle agymosástól, ami ráadásul még csont kóklerség is.
Amit pl. egészen jó szívvel tudok ajánlani az IGAZI témakörben, az a [link]
(Yip Man > Wong Shun Leung > Philipp Bayer > Czakó Norbi)
(csak nehogy W-vel írd, mert az Máday oldala, ami egy röhely.:)
Reichenauer Réka:
Nem a Kung-fu ilyen szar, hanem az a szar amit Apád csinál. Gondolom a Máday féle kóklerséget nyomja... Nem nevezném kungfunak amit Máday csinál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!