Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ökölvívás+Wing Tsun Kung-fu...

Ökölvívás+Wing Tsun Kung-fu kombinációval megtanulhatok jól ütni?

Figyelt kérdés
Megtanulhatok úgy ütni, hogy csak kézzel leverjek egy olyat aki inkább lábbal jó (pl: taekwondo-st, thai boxolót, karatést, kick-boxolót, savate-ost)?
2011. jún. 25. 19:39
1 2
 11/14 lee12 ***** válasza:

a 2 együtt nem jó mert a boxban a test is beleforog az ütésbe Wing Tsun Kung-fu-ban meg kézből megy

így kevernéd a kettőt

de am egy feltartó rugást te is tudnál csinálni

2011. jún. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva pedig:

Szerintem csak a bokszot vedd fel.

Ahogy említették, ringben a jól képzett rugók ellen nem lesz esélyed, de az utcán, kocsmában a taekwondósokat és karatésokat szétverheted.

2011. szept. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 szkeorik ***** válasza:

Na, én is elmondom a tapasztalatomat:

Kickboxoltam, ahol teljesen ugyanaz az ütéstechnika, mint a boxban. Kiváló nagyerejű ütések kivitelezésére, nagy pusztítást viszel vele végbe. Elmész ving tsunra, a 3. edzés után már nem is tudsz rendesen ütni. Egyszerűen nem áll rá a kezed. Láncütésben fogsz csak ütni. Az ellenfél üt egy egyeneset, ha érkezel reagálni 3at kap, mire visszahúzza a kezét.


http://www.youtube.com/watch?v=MSqNRagw0NE


Itt a példa MIÉRT jó a ving tsun. Ja igen, ami fontos: nem csak ököllel tanulsz meg ütni: tenyér, kéz él, ujjhegy. Amint sokan "hadonászásnak" neveznek, hidd el nekem, nagoyn gyors, és pontos mozdulatok sorozata. Szemmel követhetetlenül gyors ütések, és nem látszik, de rohadtul erősek. A wing tsunban keményre edzik a kezüket, és az elkarjukat, olyat ütnek vele olyan gyorsan, hogy nem érkezik reagálni az ellen. ez a lényege. a rugásokról meg annyit: ha ki tudod védeni az elsőt, a tartó lábának térdére ráküldesz egyet, és heló. Ha lassú vagy, akkor meg tökmindegy milyen technikát gyakorolsz. :D

2014. jún. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 szkeorik ***** válasza:

A végén persze mindig az nyer, aki gyorsabb :D

"A lényeg, hogy tudj ütni" :D

2014. jún. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!