Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan tanuljak meg kézen...

Hogyan tanuljak meg kézen álni rendesen?

Figyelt kérdés
de lécc nekem senki nejöjön falnál meg egyensúly meg ilyenekkel hanem pl.: kezemet jobban szét tegyem kozel legyen a lábamhoz vagy vlmi ilyesmire gondoltam előre is nagyon szépen köszönöm
2011. máj. 26. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

[link]

ez az első lépés...

nincs mit!

2011. máj. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 TOMAtm ***** válasza:
44%
állni 2 L el mert 2 kezed van meg 2 lábad,kezdetnek.
2011. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

te mindenhol ott vagy?

m86

:))

2011. máj. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

miért is nem szabad jönnünk a fallal? :D ha nincs valaki, aki segít megtartani hogy ne dőlj túl, nagyon nehezen fogsz megtanulni kézenállni.


először fekvőtámaszban (karok vállszélességben vagy egy nagyon kicsit messzebb egymástól), lábaiddal a fal felé lépegess fel a falon, amennyire csak bírsz (kezeid kövessék a tested). majd maradj így egy olyan 5-10 másodpercig és gyere le. ezt ismételgesd egy párszor.

ha már ez megy, gyakorold a fellendülést, szintén falnál. a kezeidet úgy rakd le a fal előtt, hogy kb. egy 50 centire legyenek a faltól, de ezt tapasztald ki. majd ha fellendültél, maradj úgy minél tovább, illetve nagyon finoman ellökheted magad 1-1 mp-re, hogy ráérezz az egyensúlyra. igazából az ujjaidon és a tenyered végével (csukló felé) egyensúlyozol, de erre majd ráérzel.

ez segít megerősíteni a kar -és vállizmaidat, illetve fejleszti az egyensúlyérzéked.

ha már így is nagyon jól megy, elkezdheted szabadon gyakorolni, először mindenképp valami puhábbnál (fű, szivacs, akármi). tapasztald ki, hogy mekkora lendület kell neked, hogy ne lendülj túl de ne is ess vissza. egy pár hét kelleni fog, nekem is sokáig tartott :D


bocsi, nem teljesen tökéletes leírás, valóságban könnyebben tudnám megmutatni. más módszert ezen a falnál állóson kívül nemigen ismerek. gyakorold mindennap, és ne felejtsd el MINDIG bemelegíteni a csuklóidat! sok sikert, hamar meglesz az :)

2011. máj. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
aki utoljára írt nagyon köszönöm a segítségedet ez remélem segíteni fog az meg aki először írt az meg kapja be mert nem azt kértem hogy mutasd meg mekkora faxvagy ....és mégegyszer koszi
2011. máj. 27. 16:13
 6/10 A kérdező kommentje:
jah és engem nemérdekel hány L el kell írni atól mert elytettem egy hibát nem kell mindjárt baszakodni :@
2011. máj. 27. 16:16
 7/10 A kérdező kommentje:
jah és amikor már rendesen fogok tudni kézen álni akkor már rendesen fogok majd járni is tudni .........jah amugy te már rendesen falnélkul is tudsz (járni is kézen) ????????????
2011. máj. 27. 16:32
 8/10 anonim ***** válasza:
igen, tudok. nem olyan nehéz az, ha egyszer ráérzel :D
2011. máj. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hát sajna nemtom a neved de nagyon szépen köszönöm
2011. máj. 28. 08:56
 10/10 A kérdező kommentje:
amugy szetem ez olyan min t a felyreálás egyszer kétszer nagy lendulet kell most megmár nagyon lassan is pároslábbal is feltom emelni és sokáig tok felyen álni remélem hogy a kézenálás is így fog menni
2011. máj. 28. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!