Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyokushin Karate vagy ThaiBox?

Kyokushin Karate vagy ThaiBox?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánlanátok és miért?
2011. máj. 7. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Na most attól függ, hogy mi a célod. Versenyezni, utcai önvédelem, harcművészetet űzni hobbiból, megtanulni kőkeményen verekedni, vagy csak egyszerűen sportolni, mozogni? Sportolásra, mozgásra kiváló, mindkettő. Versenyezésre, szintén mindkettő jó.Önvédelemre igazán egyik sem jó, arra ott a defendo vagy krav maga. Ha csak harcművészetet akarsz kompletten (pl: nem csak a harc része érdekel, hanem a formagyakorlatok, filozófiai része is), akkor inkább karate. Ha kemény verőlegény akarsz lenni akkor thai box (bár erre szerintem a kempo jobb, de ez csak az én véleményem).

Szóval döntsd el.

2011. máj. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen,jó lenne tudni a célokat.

Kyo helyett kempóra mennék,ha már karate.

Thai boksz helyett meg ökölvívni-főleg ha totál kezdő vagy-vagy francia bokszolni.Utóbbi hasonló a tb-ra csak lényegesen jobb a mozgáskultúra és komolyabban foglalkoznak a kéz technikával,elmozgással.

2011. máj. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utcai önvédelemre szeretném használni, aztán ha már jól megy akkor versenyezni is szeretnék. :)
2011. máj. 7. 17:30
 4/8 anonim ***** válasza:
A kempo-nak köze sincs a karatéhoz! Van olyan, hogy keNpo karate, de az nem ugyanaz a keMpoval!
2011. máj. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dymo ***** válasza:
Én kyozok,a másikat nem ismerem,de amiket írtál arra tökéletes a karate. Azt viszont nem értem,hogy miért mondjátok azt,hogy nem jó önvédelemre? Aki rendesen,becsülettel edz az szerintem bármelyik küzdősporttal/harcművészettel megtudja védeni magát. Ez a defendo és társai meg szét vannak már reklámozva.
2011. máj. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az ilyen önvédelmi rendszerek viszonylag rövid idő alatt adnak egyfajta alapot. konkrét szituációkra készítenek fel (én úgy tudom) a reklámjuk meg.. valamiért elég jó.


a gond szerintem a korlátozottságuk, összeollóznak pár technikát innen-onnan, és mindenféle alap nélkül bizonyos elveket követve használják őket. na most ez valameddig oké, mert ahhoz nem kell sok képesség, hogy kitoljuk valakinek a szemét, addig amíg az a valaki nem gondolja úgy, hogy inkább elhajol és előbb szétmetszi a kezünket, majd (ha már a lendület megvan) akkor a torkunkat. na itt halt meg az önvédelmi rendszeres, akinek a harcművészetekről lövése sincs, csak néhány technikát ismer és fegyvert..


de az átlagembereknek egy harcművészet bőven túlmutat a befogadóképességükön, a képességeiken, így ezek a rendszerek valók nekik meg a katonáknak :)

2011. máj. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Aczél, egyet értek a fent leírtakkal, egyetlen kivétellel. A katonák is harcművészetet tanulnak, mert mint azt te is tudod, a harcművészet elsősorban nem önvédelmet, hanem közelharcot oktat. A katona pedig egyértelműen nem megvédeni akarja magát, hanem az ellenséget bármilyen eszközzel megölni.

Amúgy ismerek egy a honvédségnél magasan elismert katonai közelharc kiképzőt, aki csak értetlenül áll és a fejét fogja az ilyen kraw magákon. Mondjuk meg tudom érteni, én is bepöccennék ha a fél életem a közelharci módszerek kidolgozásával tölteném, erre meg jönnek ezek az izraeliek és egy szempillantás alatt átalakítják a katonai kiképzés anyagát kraw magára...

2011. máj. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem olvastam vissza az egész előző kommantemet, de nagy egyetértés lehet.

én továbbta is úgy gondolok az alakalmazott harcművészetekre, hogy az elelnséged megölését szolgálják. pont. ha a katonák ezt tanulják, nagyon helyes.

régen is a katonák gyakorolták, csak akkoriban ugye egész már volt a harctér..

egyébként a hétköznapokon a béke eszközeként tekintek a harcművészetekre. ugyanis egy harcművész tisztában lehet vele, hogy aminek az örököse, amit tanul, az sok100 év szenvedés, háború és áldozatok árán érte el a mai formáját, és ezért úgy gondolom, hogy egy hozzám hasonló is, aki nem élte meg a háborút, de megtanulja értékelni a békét.

2011. máj. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!