Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyokushin vagy Kempo?

Kyokushin vagy Kempo?

Figyelt kérdés
Melyik a keményebb, és melyik a jobb utcára?
2011. máj. 2. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Szinte bármi lehet kemény,ha keményen csinálod.

A kempo-ban van sparring,fejre ütés,földre vitel ezért a kettő közül azt választanám.

A kyo is kemény,ha olyan helyre mész,de ott csak a test keményedik meg,aztán meg egy állastól simán kizökkenthető leszel,mert nincs fejre ütés és alacsony a kettős fedezék,ami taktikai öngyilok.

Egyébként nekem nem fekszik egyik stílus sem.

Merev légkör,fegyelem jellemzi az edzéseket.

Én meg az olyat szeretem,hogy mondjuk az edzővel jól elgyepáljuk egymást,utána meg röhögünk egyet,vagy ha edzésen beszól valaki valami ökörséget,akkor nem büntetést kap,hanem együtt nevetünk,egyszóval menj ökölvívó edzésre:).

Meg azt is feleslegesnek tartom,hogy nem lehet edzéseken inni,mert akkor kitartóbb leszel,meg hasonló felesleges dolgok.

2011. máj. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kyokushin
2011. máj. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kempoban van földharc. (ezt inkább az előző HSZ-re)
2011. máj. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
én kyokushint tanulok, de a kempo-ról nem tudok sokat, valóban, az hogy melyik a keményebb az a gyakorlótól függ, mint tudjuk nincs legjobb harcművészet, az adott pillanatban dől el hogy ki a jobb. Annyival még kiegészíteném az előttem hozzászólót miszerint téves értelmezés hogy a kyokushin karatéban nincs fejre ütés mert valójában van, és edzéseken az önvédelmi részeken és a kihonban, ido-kihonban, katákban ezt is ugyanúgy gyakoroljuk, csak versenyeken tilos.
2011. aug. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Kyokushin Karate

1.-nek mondom, hogy azért nem lehet edzésen inni, mert olyankor az emésztés leáll és akkor ott lötykölődik a hasadban a folyadék egész edzés alatt és ki is hányhatod.

2012. jún. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

10 év alatt 1x rókáztam edésen.

kell a víz,kb 20-30 percenként pár korty.

felesleges mártírkodás ez a folyadékmegvonás edzésen.

a kempósok még az ablakokat is bezárják,hogy még fullasztóbb legyen az egész edzés.

marhaságok ezek.

2012. jún. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!