Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A küzdősportban, ha nem...

A küzdősportban, ha nem számít az izomtömeg, az erő (a kigyúrtakat általában elverik), csak a technika, akkor mi értelme van egyáltalán a súlycsoportoknak?

Figyelt kérdés

aug. 2. 05:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Számít.
aug. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Mert nem mindegy hogy egy 60kg-s verekszik egy 65 kg-ssal, vagy egy 90 kilós. A súlynak ereje van, nehezebb embernek nehezebb a karja is, sokkal nagyobb erőt tud bevinni már csak lendületből is, mint egy 60 kg-s vékonyka ember karja.


Egyszerű fizika

aug. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"a kigyúrtakat általában elverik"

. Na, új fiókod van?

aug. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igenis van értelme, elég sok. Már ha a súlycsoportom aljára kerülök azt is megérzem, egy kilencven kilós ellen egyszerűen azért nem lenne esélye egy hatvan kinosnak, mert a nehezebb fel tudja használni a súlyát erőként.
aug. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sa Dale Cooper ***** válasza:

Fizikaórán ha figyeltél, megvan a lendület, a munka, a teljesítmény mikéntje.

Nem baj, ha nem, vagy nem emlékszel, érdemes elővenni/kikeresni az összefüggéseket. Idő, út, tömeg, felület.

aug. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A súly számít vagy az izomtömeg?


Egy 100 kilós elhízott egyenértékű egy 100 kilós kockahasúval?

aug. 2. 15:11
 7/8 sa Dale Cooper ***** válasza:

Ez már három különböző kérdés, mindegyiknél azzal kezdődik, hogy az attól függ...


1. Azért vannak súlycsoportok, mert egy versenyszerű, fair küzdelemben azonos esélyeket kell biztosítani. A tömegkülönbség indokolatlan (unfair) előnyt biztosít a fizika törvényei miatt a nagyobb tömegű versenyzőnek.


2. Erőkifejtés oldaláról az izomtömeg jobb, ha rövid idejű, nagy erejű dolgot kell művelni, a villámgyors mozgást viszont nagyban gátolja, ahogy a kitartó mozgásnak sem kedvez.

Becsapódási energia szempontjából a tömeg a egyik szorzótényező, a másik a sebesség. Ha eléggé fel tudod gyorsítani, a nagy tömeg mindent visz.

Egy pár tonnás lengősúly csörlővel csak 5 cm-t kimozdítva is olyan munkát végez azon a minyuri sebességen is, hogy képtelen vagy kézzel, 1 embernyi tömeggel megállítani. Szóval tömeg szorozva a sebességgel adja az energiát, a rombolóhatást pedig az elnyelés sebessége és felülete adja, sebességgel négyzetesen nő, felülettel arányosan csökken.


3. A kockahasú fittebb lesz valószínűleg az elhízottnál, egy küzdelemben ez döntő lehet, de függ a robbanékonyságuktól is, ami meg technika oldaláról jöhet.

Ha méterről rádugranak, mindkettő ugyanakkora energiával rendelkezik. Persze nem mindegy a felület mérete és az elnyelési idő miatt a milyensége sem.

aug. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És ha az egyik 100 kilós ember kinyom fekve 100 kilót, a másik meg kinyom 180-at, akkor az utóbbi nagyobbat fog e ütni vagy megint kizárólag a testsúly számít?
aug. 3. 02:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!