Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A harcművészetek/ karate, nem...

A harcművészetek/ karate, nem a pozitív spirituális életszemléletről szól?

Figyelt kérdés

Én még gyermekkoromban jártam karatéra, hogy megerősödjek. Mondták a szüleim. Ott minden alkalommal, ha beléptem vagy kiléptem a teremből meg kellett hajolnom egy nagymesternek, aki egy képen lógott. Aki nem tette és látta fél szemmel az edzőknek fenntartott helyről annak kemény 50 fekvőtámasz járt és ha nem mentél jó mélyre lábbal rásegített a mester, hogy jól csináld. Azt tanultuk, hogy nem szabad senkit sem megverni, megtámadni. Csak akkor használhatjuk a karate tudományunk (ami nem volt sok) ha már nincs más lehetőség és védekezni kell.


A médiából az ömlik, hogy ez egy spirituális hagyomány. A karate az élet személetére, önfegyelemre tanit. "Legyél olyan mint a víz, átmegy mindenen de a legkisebb lyukba is bemegy" by Bruce Lee filmből. Olyannak mutatják be, mint a Karate Kölyök Trilógiában az idős bácsika aranyköpései. Most nem ismétlem szerintem mindenki látta. Mindenki tudja miről beszélek...


Most ebben ami a kalandparkban történt, hogy egy aktívan praktizáló 3 danos (nagy dolog!) karate nagymester akkorát rúgott egy kisgyerekbe, hogy fejre pördült sírt erre otthagyta. Nem is ragozom. Teljesen ellentmond, szem bemegy mindennel amit a keleti spirituális harcművlszetkről tudunk. Ha olyan képzésen ment át mint mondjuk én, akkor ezt már nem tenné meg szerintem. Viszont, ha később a magas rangú edzőkkel más mentalitást sajátított el, amit a közvéleménnyel nem osztanak meg és ami a harcművészetek igazi énje, pl amita Cobra Kai is képvisel, akkor már érthető valamennyire miért tette ezt. Mi lehet az igazság?



júl. 26. 19:12
A kérdező szavazást indított:
A harcművészetek pozitív spirtuális rend. Egyszeri kivételes esetek vannak
A harcművészetek többnyire jók. A Yakuza stílus, amibe az edző volt, olyan mint a Cobra Kai, negatívak
A harcművészetek a túlélésről, ölésre fejlesztették. Csak az európai embereknek adták be spirituálisnak
9 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Agyadra ment Hollywood!

Talán túl merevek a Kyos alapjaid... S tudod, amelyik cövek nehezen hajlik, az könnyen törik.

júl. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom nem értem a mai tini ninja slengeket. Te beszélni madzsar?
júl. 26. 19:50
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Az a helyzet, hogy a harmadik opciód az igazság, de szerintem ezt itt nem fogja tudni senki. Az, hogy a keleti harcművészetek csak ilyen spirituális bullshitek csak ilyen nyugati szöveg. Nem tudom, hogy ki találta ki, de nem igaz. Ezeket mindig is küzdelemre találták ki és igen, része volt a Buddhizmus a kínaiaknál, de például a Shaolin szerzeteseknek is két verziója van: az egyik maga a szerzetes, az tényleg csak imádkozik meg a Buddhizmussal foglalkozik és nem gyakorol Kung-fut, a másik pedig a harcos szerzetes (warrior monk), akiket látsz Kung-fuzni előadásokon.


Ajánlom a figyelmedbe Ranton csatornáját YouTubeon, ő járt Kínába a Shaolin templomba edzeni 3 éven keresztül és elmondja, hogy a warrior monkok közül senki nem spirituális dologként tekint a Kung-fura. Az egyik edzőtársát, mikor kérdezték, hogy mire való a Kung-fu, akkor csak annyit felelt, hogy "a Kung-fu arra van, hogy agyonverj embereket. Kész.", s még egyszer: ez egy igazi kínai, hivatalos Shaolin harci szerzetes a templomból. Nyilván vannak spirituális beállítottságúak is, de a harci szerzetesek között nem az jellemző.


A Karate pedig csúnyán szólva csak Kung-fu koppintás és Japánban óriási ugye a tisztelet az idősebbek, magasabb rangúak felé, tehát ott lehet, hogy gyakoribb a tisztelet oktatása. De amúgy a stílusoknak nem erről kéne szólniuk. Én nem megyek oda egy óvodáshoz beverni neki egy felütést, mert Boxoló vagyok és nálunk edzésen nincs meditáció és belső béke. Nevelést kaptam a szüleimtől, a Box edzőm tisztelem, minden embert tisztelek, ezek nem olyan dolgok, amiket Karatén vagy Kung-fun kéne oktatni.


Valaki kitalálta, hogy ezek spirituális varázsló stílusok, s most ott tartunk, hogy rengeteg Kung-fu és Karate mester a semmire kap tiszteletet és valójában fogalma sincs arról, hogy hogy kell küzdeni, amire eredetileg a stílusa készült, ezáltal nem is igazi mestere a stílusnak.


Aki spiritualitást és hagyományt, valamint kultúrát akar tanulni, azoknak továbbá is a történelem könyvek valóak, nem Karate vagy Kung-fu edzések. Az nem kínai kultúra, hogy tudsz számolni 1-től 10-ig és si-fu-nak nevezed az edződ. Sértő is ezt gondolni, szerintem. Ha a kínai vagy japán kultúra érdekel valakit, akkor arról kell olvasni könyvekből.

júl. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Elmondom az én érzésemet, de nem szeretnélek befolyásolni vele senkit, mert nem látok bele és ez csak az én érzésem amit az élet más területéből elért tapasztalat alapján következtetek. // Egy megörült pedagógus sem csinált sosem ilyet egy gyerekkel, akkor egy harcművész sem tenne, szerintem csak ha egy negatív szellemi töltetű tanon ment át. sztem//


Amikor kialakultak ezek a harcművészetek, akkor ezzel ölni, gyilkolni akartak. Úgy fejlesztették maxra, hogy az emberi testről folyamatosan szerzett ismereteket használták arra, hogy gyorsabban, hatékonyabban tudjanak ölni. Ismert az a különleges ölési technika, amivel egyetlen ütéssel meg lehet ölni valakit, ha egy meridiánpontot ér. Van egy különleges neve is. Nem is tudom. A 80-as években ezzel az egy ütéssel öltek meg egy Séfet európában, aki keletről érkezett és teljesen egészséges volt és elmondta, hogy meg fog halni aznap a korházban és így is lett. Állítólag Bruce Leet is ezzel ölték meg. Aztán ki tudja?


Szóval a lényeg, hogy a harcművészetek, gyilkolásra kifejlesztett tudományok, amit háborúzásra, meg a legkíméletlenebb gyilkológépek fejlesztettek többezer évig, hogy aztán amikor bejött a modernkori multikulti kapitalista világ, a lecsövesedett Amerikába vándorolt távolkeleti réteg ezt egy zen-buddhista kungfu panda mázba csomagolva drágán eladja a sok dagadt hülye nyugatinak. Persze felhúztak rá kismillió filmet, stb.



A harcművészet a gyilkolásról szól, és minden harcművész potenciális fegyver, aki kicsit is okosabb tudja is magáról. Nyilván aki hülye nem tudja magáról, ezért kéne a harcművészetet is IQ-hoz és (legalább) egyetemi végzettséghez kötni, hogy bármilyen random utcáról felkapaszkodott hülyéből nem válhasson Rambo. Mint ahogy nem nyomsz egy zsákfaluban élő beherbálozott hülyébe fegyvert se, ugyebár..


De hát a nagy nyugati liberalizmusban bármit szabad. Amihez 1000 éve még az kellett, h a teljes családfád makulátlan legyen, most vki párezer Ft-ért besétál és pár év alatt fekete öves lesz.


Ez a szégyen, a nyugati és keleti világ szégyene egyaránt.

júl. 26. 20:23
 5/10 A kérdező kommentje:

3@ Köszi a válaszod. Igazából én arra gondoltam, hogy egy védtelen gyereket így nem rúgja ki senki a lába alól tudván hogy fejre esik, majd érzéketlenül otthagyja csak akkor, ha valami olyan érzéketlen mentális coachon ment keresztül, mondjuk a 3 dan elérése közben keleten, ami kiöli az alapvető érzelmeket az emberből.


Nekem ne mondja senki a ráadiműsorban, hogy kánikula volt, meg hosszú volt a tanév. Még egy olyan pedagógus sem tenne ilyet, aki végigszenvedett pár évig a gyerek tanításával. Ez olyan érzéketlenségre utal, amit valahogy szerzett egy ember. Namost ha spiritualitást valamennyire pozitív dolgokat tanul egy edző, akkor nem tehetne ilyet. Ha később már nem kap mentális tréninget csak edzésre, technikára mennek rá akkor sem. Viszont ha olyan mentális coachingon mennek keresztül, amibe mi nem látunk bele kívülről és megkapják a nagyok és az negatív és a valódi arca a karaténak, akkor bizony ez érthetővé válik. Erre gondoltam

júl. 26. 20:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Nincs semmi titkos fegyver és technika, amivel egy ütéssel meg tudsz ölni egy embert. Vagyis nyilván el lehet találni rosszul (vagy jól, nézőpont kérdése) az embert, de az evidens gyengepontokon kívül nincs semmi mágikus gyenge pont. Ahogy egy Boxoló meg tud ölni úgy, hogy lecsap és ahogy összerogysz bevered a fejed a betonba, s meghalsz a helyszínen, úgy egy jól képzett Kung-fus is megcsinálhatja ezt, ha rendes edzése van és ő is tudja, hogy hogy kell ütni.


"Egy megörült pedagógus sem csinált sosem ilyet egy gyerekkel, akkor egy harcművész sem tenne, szerintem csak ha egy negatív szellemi töltetű tanon ment át. sztem"


Rosszabbakat is csináltak már gyerekekkel mindenféle emberek. Nincs ilyen, hogy "egy harcművész így vagy úgy". Emberek vannak, különböző képzésekkel. Teljesen mindegy, hogy ki, hol, mit tanult, ha el van borulva az agya és felrúg egy gyereket, akkor az nem normális. De ennyi. Az mindegy, hogy ő most harcművész vagy sem.

júl. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Thunderfairy ***** válasza:

Valójába életformaként gyakorolják, ahogy gondolod. Az hogy régen harcra lettek kitalálva az is igaz. De bejöttek ide nyugatra a harcművészetek. Miután rájőttek egyesek hogy ezzel sok pénzt is kereshetnek, megszünt harcra tervezet dolognak lenni. Innentől kezdve már az volt a fontos hogy versenyeztessűnk. Már nem a valódi harcművészetet kezdték tanítani, hanem versenysportot. Arra van most már igény hogy milyen öves mikorra lehetek meg hogy milyen érmeim lesznek versenyekről.


Vajón akkor is mennének az emberek ha nem versenyeztetnék őket csak edzenének? Akkor is mennének az emberek ha azt mondanák hogy legalább 15-20 év mirre ezt valamennyire tudni is fgod? Nem rendesen, csak valamennyire. Nézz meg egy valódi küzdelmet. Mindenki Box, Kick box és Thay box technikákkal harcol amikor oda kell állni. Talán mert ezek a használható technikák. Nem gondolod? NEM LÉTEZNEK A TITKOS GYILKOS TECHNIKÁK.


Az hogy valaki egy agressziv állat azt már nehogy kimagyarázzuk ilyenel hogy ilyen volt a nevelése. Az ilyen Agócs Tibik alapból ilyenek, ne védjűk már meg öket. A kemény motoros banda is tudot jólelkű lenni a kisfiúhóz.


És igen. Az lenne a lényeg amit mondasz kérdező. Hogy neveljenek tiszteséges, békés embert ezek a harcművészetek.

júl. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Minden gondolkodó országba igen, így van, csak Mo.-n nem.
júl. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sa Dale Cooper ***** válasza:
Mint fazék a benne fővő leves ízét...
júl. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sa Dale Cooper ***** válasza:

A konkrét esetre:

Az embereket rengeteg hatás, benyomás, sérülés, megszaladás űzi, hajtja.

A mai torz társadalmi szokásrend kitermeli a rengeteg célt tévesztett, fókuszvesztő, beszűkült tudatú, tehetetlenségében, önellentmondásos zavarában kitámadó, agresszivitásba menekülő tömegeket.

Mindegy, milyen tanult, milyen képzett, a reakciók ugyanazok. Minden emberi csoportban lesz számosan, aki torzulással, nem megfelelő viselkedéssel reagál.


Azoktól vesszük ezt különösen rosszul, akiktől végzettségük, foglalkozásuk révén elvárjuk a nagyobb toleranciát, nyugalmat, önuralmat, pedagógiai érzéket.

júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!