Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hány kg-os súlyokkal szálkásít...

Hány kg-os súlyokkal szálkásítsak? 60 kg vagyok és lány! Combra, fenékre, bicepszre szeretnék!

Figyelt kérdés
2010. okt. 1. 15:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Most tényleg azon szívózol, hogy maga az edzés vagy az annak hatására kiváltott testi reakció váltja ki az eredményt?


Az eredmény a lényeg nemde?

2010. okt. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem!!!

Edzhet valaki napestig, ha nem megfelelő az étkezése.

Ez szorosan összefügg.

Azt szokták mondani, az edzés aránya a sikerben 30%, az étkezés 70%.

Én még igazából a pihenést is bevenném, mint fontos tényezőt, a regenerálódás miatt. Mivel a zsírleadásnak ez a sarkalatos pontja.

2010. okt. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!!
2010. okt. 4. 20:34
 14/19 A kérdező kommentje:
Kínait lehet enni edzés mellett?
2010. okt. 4. 20:42
 15/19 anonim válasza:
Kezdem a végén! Bicepsz 2-3 kg-nál ne többel, bár nem tudom milyen edzettségi állapotban vagy, kb 4-6X 12-20 -as szériákat nyomj, és váltakozva csináld bicepsz/ tricepsz ( az ellentétes nyújtás miatt) és én még hozzáteszek egy vállat előre, oldalra ki hova. Ebből 3 sorozat csinálj. Figyelj mindig a helyes kivitelezésre, lehetőleg tesistől(egyetemet végzettől) és ne kókler önjelöltektől és 3 hónapos gyorstalpaló utáni trénerektől kérdezz! Comb/ fenék kérdés... Szálkásítás nálam egyenlő első lépésben a futással. Ha nem bírod a térded miatt (lustaság kizárva), akkor jó az elliptikus tréner( ált. van rajta zsírégető program)Ha egy héten 3-4szer futsz(és nem vonszolódsz)kezdetben kb. 20-25 percet az már jó, ha fittebb vagy akkor nem az idő számít... Iktass be 100-200 m-es sprinteket a 4-10 km-es távba, (hegyre fel :) esteleg), legalább 15-20-t. Ezen kívül hatékony fegyver az ugrókötél, abba bele lehet dögleni, meg a lépcsőzés. Súlyzós edzésnél attól függ, hogy gépen vagy szabadsúllyal csinálod (ez a bickónál is igaz)nézd meg mindig az áttétet, de 5-10 kg bőven sok erre. Itt is csináld a cirkuid kis súly/ magas ismétlésszám min. 3 körös programot. Ennyit röviden, 9 év tesis tanulás, meg tanítás, meg edzősködés után, de ha bővebben kíváncsi vagy még valamire írj privibe. Szívesen válaszolik. A többi dologba az előttem szólóknál már bele sem mennék...
2010. okt. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Szerintem..szeretkezz sokat,és jó hosszan,legalább napi 1-2 órát és persze élvezz nagyokat,mert ez a szervezet edzését és egyben a teljes kielégülését okozza ami után megnyugszol,zsirt égetsz,egészséges leszel és még az izületeidet sem teszed tönkre mint a sulyzós edzéssel. fuss és lépcsőzz(pl:a lépcsőzés iszonyu jó feneket tud csinálni..feszes kemény,formás..egyszóval tökéletest,meg persze combokat is)lépcsőn fel,lassan,aztán gyorsan,vagy akár futva kb 20 emeletet....Ezek a dolgok azok amiktől szép formás lessz a feneked és a combod.A bicepszet pedig max 1-2 kg sulyzóval edzd,de csak óvatosan mert nem mutat jól egy vastagkaru izmos nő..Puszi Sanci
2010. okt. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Ja, még egy. Kínait lehet enni, csak ne kínai büféből. Túl sok a keményítő, meg a só benne. Ha te főzöd az jó. Rizst ehetsz rogyásig, de nekem az vált be, hogyha szétválasztod a cuccokat és kb 3-ig csak gyümölcs, akkor valami jóféle kaja :), este meg csak zöldség, vagy joghurt. Már ha fogyni akarsz, ha alakot formálni, és versenyre készülni, az más...Egyébként az anyagcsere teljesen egyéni, figyeld meg nálad mi jön be.
2010. okt. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Sanci:

Ne akassz ki :-)

Szerinted a súlyzótól lesz vastag a karja??

Nem attól amit megzabál?!

Elég ha emelgeted a súlyzót és 45-ös karod lesz, főleg úgy, hogy még az izom növekedésért felelős tesztoszteron sincs jelen a szervezetében. (elenyésző)

Ezt Te sem gondolod komolyan.

Kockás hasú, 7-8 % testzsírral rendelkező fitness-versenyzőkkel is 8-12,5 -ös kézisúlyzókat használunk.

A lépcsőzés állóképességi edzés, nem esz tőle formás feneked, csak a zsírt segít eltüntetni, helyes étkezés mellett.

A súlyzós edzés normálisan -szakszerűen- végezve nem árt az ízületeknek, sőt az erősebb izom- és támasztószövetek stabilabbá teszik és óvják őket a sérüléstől.


10-08 11:46:

A Tf. -es diplomádat ne reklámozd, mert én -és bárki aki a fitness területén dolgozik- pontosan tudja, mennyit ér, mi áll mögötte.

Tedd el emlékbe és tanulj valami értelmeset :-)


Te halál komolyan hiszel ebben a "szálkásító" , "kis súlyal sok ismétlés" marhaságban??

Ne is haragudj, de ez vérciki manapság, már nem csak a szakmán belül, de 16 éves kissrácok is kiröhögnek, ha ilyet mondasz nekik.

2010. okt. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,lenne még egy kérdésem,van egy deréktől térdig érő izzasztónadrágom.Könnyebben le tudok vele fogyni ha futás közben viselem,mert egy kicsit vastagnak látom a combjaimat és mintha a fenekem is nagyobb lett volna:)
2010. okt. 17. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!