Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan csináljam hogy hatásos...

Hogyan csináljam hogy hatásos is legyen?

Figyelt kérdés
Na az van hogy elterveztem hogy a nyáron sportoni fogok(túlsúly miatt) és eddig ezt csináltam: reggel 5 órakor felkelek és futok(eddig 20 percig futottam de majd később ez ugyis ki fog tolódni) meg este súlyzózok,de mostmár szerintem az úszást is elkezdem.Na és emellé milyen étrendet ajánlotok hogy foggyak(eddigis kerültem a zsíros ételt csak jó lenne ha beküldenétek receptet is mert mostmár tényleg elegem van a súlyomból)
2010. júl. 7. 17:30
 1/3 anonim válasza:

Próbálj meg többet futni mivel az igazán komoly zsírégetés 20perc után kezdődik a súlyzó edzést jól teszed hogy csinálod az kell mindenképpen. Az étrenddel kapcsolatban pedig magadnak kell belőni hogy mi neked a legjobb, de az alapszabályok hogy: - sok folyadékot kell inni főleg vizet

- kerüld a sós és olajos ételeket

- csökkentsd a szénhidrát bevitelt

- étkezések előtt negyed órával igyál meg egy nagy pohár vizet ez csökkenti az éhséget evés előtt

- próbálj törekedni a napi 5-6x való étkezésre


amiket ne fogyassz

- csoki

- energia ital

- fehér kenyér

- cukorban gazdag kaják

- alkoholos italok


amiket lehet:

- saláta

- sovány sajt, túró meg tejtermékek

- barna kenyér

- csirke

- pulyka

- inkább a szín húsok mint a zsírosak


Ha ezeket betartod és odafigyelsz akkor biztos hogy fogyni fogsz.

Sok sikert:)

2010. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen!
2010. júl. 8. 06:50
 3/3 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

Érdekes kérdés ez, hogy hány percig fuss.

Mostanában egyre több helyen kérdőjelezik meg, hogy lassú tempóban kelljen sokat futnod. Szerintem:

Anélkül, hogy túl részletesen belemennénk, tudni kell (nem kell, de jó), hogy a szervezetünk két fő tápanyagot használ energianyerésre: zsírt és szénhidrátot. (Ha nincs más, akkor a fehérjét is elhasználja, de mi abból inkább izmot szeretnénk.)

A szénhidrát az elsődleges energianyerő anyag. A szervezet szőlőcukorrá bontja a szénhidrátot, ez a vérben kering, mint vércukor, amit az inzulin nevű hormon passzíroz be a sejtekbe, hogy ott megtörténjen az energianyerés. A fölöslegből a máj glikogént állít elő, ezt a máj és az izmok tárolják. (Az izom 3 fő alkotórésze: víz, fehérje, glikogén. A legtöbb a víz, 1 gr glikogén 4 gr vizet köt meg.) Ha még mindig marad fölösleg, akkor abból zsír lesz.

Nomármost, ha rendszeresen mozgunk, akkor az izmok elhasználják a glikogént, és bevitt szénhidrát így megy a glikogén raktárak feltöltésére, és nem zsír lesz belőle.

Nagyon fontos azt tudni, hogy zsírt a szervezet csak oxigén jelenlétében tud felhasználni, így ha meghajtjuk magunkat (súlyzózás, tempós futás, stb.) akkor csak szénhidrátokból, glikogénből lesz energia (ilyenkor képződik a tejsav.) Emiatt sok hazai testépítő edző azt hiszi, hogy ilyenkor izmot vesztünk (ami lényegében igaz is, mivel az izmokban sok glikogén tárolódik), de esetünkben ez lényegtelen, mert utána úgyis visszatölti azt a szervezet.

Zsírt csak a lájtosabb folyamatok során, mint például alvás, meccsnézés, séta, laza kocogás során tud elégetni a test. Hogy hol a határa a lazább és a keményebb mozgásnak? Ez elsősorban az edzettségünktől függ. Sok sport során javíthatjuk a tüdőnk és a szívünk kapacitását, így egyre gyorsabb tempóban róhatjuk a köröket a futópályán, az még mindig zsírégető mozgás marad. Vagyis, ha fogyás a célunk, nem pedig az idő eltöltése, akkor ahogy edződünk, úgy növeljük az intenzitást: egyre nagyobb súlyok, egyre nagyobb sebesség a futópályán.

2010. júl. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!