Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó edzésterv...

Szerintetek ez jó edzésterv egy olyan lánynak aki fogyni szeretne?

Figyelt kérdés

Hétfő: hullahopp

Kedd: dvd-s torna (még nem tudom milyen de lehet hogy R. Rékát választom.)

Szerda: futás

Csütörtök: szünet, vagy ismét torna

Péntek: Futás


És ha nem így kellene, akkor hogy csináljam? Mit ajánlanátok hozzá? Vagy mit cseréljek fel?

(nincs itthon kondigép és nem akarok terembe sem járni)


2010. jún. 21. 11:58
 1/9 anonim válasza:

Nem vagyok szakértő de a hullahopp az annyira megmozgatni??

Am sztem heti 3futást is belevihetsz.

Sok sikert;)

2010. jún. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

ez így egész jó, bár tudod én még mit javasolnék?

mondjuk hétfőn a hullahopp mellé beiktathatnál még egy kis ugrókötelezést! :) az aztán jó gyakorlat!

és hogyha nagyobb változást szeretnél magadon, talán még egy futás sem ártana! :)

remélem tudtam segíteni! :))

2010. jún. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

NEM


[link]

2010. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Aerob edzés

Olyan mozgásforma, amely egyszerre mozgatja meg a nagy izmokat –a láb mindenképpen a mozgás alapja– de alacsony intenzitással, ezáltal nem okoz az izmokban a súlyzós edzéshez hasonló terhelést, glikogénürülést stb. A folyamat lényege az egyenletes, monoton edzés, pl. tempós gyaloglás, egyenletes terheléssel. Ilyenkor nagyon hamar átáll a test arra, hogy a zsírokat használja energiaforrásnak, mert van idő arra, hogy az amúgy időigényes aerob folyamatokat a zsírok zsírsavakká bontását stb. elvégezze, mivel nincs hirtelen, gyors, intenzív izommunka. A terhelést úgy kell beállítani, hogy ne legyen a pulzus magas, max. 130, mert a magasabb pulzus már átesik kardió tartományba. Ez a zsírégető edzés.

Aerob edzés a gyaloglás gépen vagy gyalog, a futás (az edzetteknek, akinek nem emelkedik meg a pulzusa), ellipszistréner, bicikli, stb.


Tápanyagszükséglet


A táplálkozás során megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyagokat kell bevinni. Ezek aránya, illetve mennyisége változik céltól függően. Az étrendnek megfelelő mennyiségű és minőségű szénhidrátot, fehérjét és zsírt kell tartalmaznia. Ezek az alap makrotápanyag-források. A mikrotápanyagokat –vitaminok és ásványi anyagok– ma már nem tudjuk természetes forrásból pótolni, mivel a modern növénytermelés, a műtrágyázás és a környezetszennyezés miatt a zöldségek, gyümölcsök stb. nem tartalmaznak elég tápanyagot. Így e célból fontos táplálékkiegészítőt, vitamin és ásványi anyag csomagot használni.


A fehérje szerepe: a fehérje a sejtek építőanyaga, köztük az izomsejteké is.


Szénhidrát: a szénhidrát a testünk üzemanyaga. Tömegnöveléskor szénhidráttal betöltöttnek kell lennie a testnek, hogy a fehérjéket be tudja építeni, ez az ún. anabolikus állapot. Ha a szénhidrát kevés, a fehérjéket át tudjuk alakítani energiaforrásnak.


Zsírok: az aerob tevékenységek üzemanyaga, és az élettani funkciók működtetője. Zsírra szükség van az étrendben. Szerepét se fehérje, se szénhidrát nem tudja átvenni.

Tápanyagforrások


Fehérje:

elsőrangú: csirke, pulyka, halak, marhahús (ezek fehérjetartalma 20%), tojásfehérje (10%), ezekre alapozzunk.

másodrangú: proteinek (étrendkiegészítő porok), sovány sajtok, túrók, ezeket kiegészítésnek használjuk

Szénhidrát

elsőrangú: rizs (szénhidráttartalma 70%), pufirizs, zabpehely (60%)

másodrangú: főtt burgonya (20%), durum és teljes kiőrlésű tészta (70%), gabonák, hüvelyesek, teljes kiőrlésű kenyér

Rostanyag

zöldségek

Zsír

elsőrangú: lenmagolaj, MCT, olajos magvak, halolajak, olívaolaj (főzés), extra szűz olívaolaj (öntet) stb.

másodrangú: telített zsírok (fizikailag minden olyan zsír, ami szilárd, állati zsiradékok stb.) ezeket a zsírforrásokat tartsuk lent az étrendünkben!

Víz

A víz testünk majd 80%-át alkotja. Alapvető a kielégítő vízfogyasztás. Testünk minden 20kg-jára 1 liter víz jusson, azaz egy 80kg-os embernek 4, egy 90kg-osnak 5, egy 50 kilós nőnek 3 liter vízfogyasztás szükséges. Diéta alatt ezt célszerű felkerekíteni, 60kg körül már fogyaszthatunk 4 liter vizet. Az áványvizek és a csapvíz között lényges különbség csak az utóbbi szennyezettségében és fertőtelnítőtartalmában van. Árban a legjobb megoldás az otthoni víztisztitóval szűrt víz vagy a gagyi olcsó ásványvíz.


Igyekezzünk az elsőrangú tápanyagforrásokat használni, a másodrangúakat pedig kiegészítésnek vagy ízesítésnek!



Fogyás (nem csak testépítőknek - átlagembereknek)


Tévhitekről:


1. Nincs semmiféle szer, amivel fogyni lehet diéta nélkül.

2. Nincs "fogyasztó", edzés, gép vagy készülék.

3. Diéta nélkül fogyni nem lehet! - aki az ellenkezőjét állítja, hazudik!

4. Célirányosan fogyni egy testrészről nem lehet. Genetikailag meghatározott, hol tárolódik a legtöbb zsír és honnan tűnik el utoljára. Nem lehet a problémás területeket se edzéssel, se zsírégetővel fogyasztani, minden ilyen állítás hazugság.

5. Az éhezés nem fogyaszt, hanem az izmokat bontja, ami gátolja a zsírégetést. A táplálkozásnak felkeléstől lefekvésig kel tartani, a "6 óra után nem eszünk" elv baromság és káros.

6. Az összes sztárdiéta baromság!


Fogyás alatt tegyük fel, hogy azt értjük a mikor az átlagember nem rendelkezik izomtömeggel, de túl sok zsír van rajta, és ettől szeretne megszabadulni. Az étrendnél a szálkásítás szabályai irányadók. Jegyezzük meg, nem a testsúlyunkból kell veszítnünk, hanem a zsírból, az izomvesztés nem jó!


Edzés: súlyzós edzés és aerob edzés. A súlyzós edzés intenzitása nyilván kezdő szint, az edzés szekcióban található 3 napos kezdő program javasolt.

Azok, akik nem akarnak/tudnak súlyzós edzést végezni, fogadják el, hogy az eredmény mérsékelt lesz. Számukra kardió edzés javasolt, ez okozza ugyanis a magasabb intenzitása révén az izmok stimulációját – de összehasonlíthatatlanul gyengébb szinten, mint a súlyzós edzés – és így arra ösztönzi a testet, hogy a bevitt tápanyagokat ne zsírként tárolja, hanem az izmokba szállítsa. A nem kielégítő táplálkozás azonban MINDIG izomvesztéshez vezet, aminek egyenes következménye a zsírvesztés leállása, sőt a zsír tárolása. Fogyni (zsírból) csak hosszú távú munkával és diétával lehet, a minimális eredmény 12 hét, de kövér embereknél évekre kel tervezni.


Mintaétrend 60-65kg-os súlyzós edzést nem végző nőnek:


1. 20g zabpehely + 8tojás fehérje vagy 20g (1 kanál) protein+ 1 kanál lenmagolaj

2. 50g csirke+30g rizs

3. 50g csirke+30g rizs

4. 50g csirke+200g zöldség

5. 50g csirke+100g zöldség

6. 50g csirke+200g zöldség


A kaja tetszőleges módon elkészíthető, fűszerezhető és sózzunk! Finom legyen! Kevés gyümölcs megengedett, édesség, cukor, liszt tilos! Szószok és egyéb dzsuvák tilosak!


Az itt bemutatott étrendek működő minták, de ezek sikeréhez egyénre kell optimizálni!


Célszerű ezt a mintát mindenkinek a saját testtömegéhez testre szabni. A csirke szabadon helyettesíthető egyéb sovány hússal a megfelelő mennyiségben, a rizs azonban nem, az csak pufirizzsel, maximum részben főtt krumplival helyettesíthető!


A 6 óra után tilos enni elvet eszünk ágában se legyen betartani, baromság! Amint kihagyunk étkezést, azonnal izmot bontunk és visszatartjuk a zsírvesztést!

A testkompozíció megváltoztatása


Alapvetően a tömegelés-szálkásítás ciklusnál lassabb, de a nem testépítő célú átlagember számára alkalmasabb kényelmesebb és kevésbé drasztikus módszer az, ha csak egyszerű, tiszta táplálkozással és rendes súlyzós edzést aerobbal kombinálva, közepes szénhidrátbevitelen (3-4g/tskg) és 2g/tskg fehérjével hosszú távra tervezve egyszerűen életmódot vált.

A tiszta étkezés és a testmozgás hosszú távon meglátszik, a zsír lassan csökken, az izomzat fejlődik. Egyszerűen annyit kell tenni, hogy a fenti edzésmódszereket és táplálkozási mintákat követjük és megpróbáljuk belőni a megfelelő szénhidrátmennyiséget.

2010. jún. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mozoghatsz bármenenyit, de b.szhatod, ha minden edzésed után megeszel 4 karéj zsiroskenyeret. Az étkezés az alap.
2010. jún. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok azzal, hogy nem zabálhatok mellette... olvastam már el pár kérdést ez ügyben. Én csak arra lettem volna kíváncsi hogy elég-e a mozgás ahhoz hogy elégessem a zsírt ami rajtam van. :) A táplálkozás tudom hogy alap dolog.

Nem említettem a kérdésben, mert a mozgással kapcsolatban várom a javaslatokat.

2010. jún. 21. 15:52
 7/9 anonim válasza:

Nem tudom honnan van kimásolva az a hosszú okos szöveg, de abba a regeteg vízivásba egy kardiológus biztos belekötne...

Bocs az OFFért.

2010. jún. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nem kötnre bele, hol rengeteg ez??Lénárd Lajos natural testépítőnk van hogy verseny előtti héten 13 liter vizet iszik.

testünk nagy része víz.

én simán megiszok 6 liter vizet,ami egészséges egy sportolónak szerintem,és az is elmond mindent rólad,hogy nem tudod honnan van ,mikor oda van írva a link. ügyes vagy ,gratulálj magadnak,meg a kardiológus barátaidnak.

2010. jún. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egy sportoló valóban nem tudom mennyi folyadékot fogyaszt, de egy hétköznapi ember, aki csak az egészséges életmód, és a megfelelő alkat kedvéért sportol, az max. 2 liter folyadéknál többet nem KELL hogy igyon. Ezt nem én mondom, hanem egy kardiológus professzor, de te biztosan az orvosira jársz...
2010. jún. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!