Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Csak szerintem rossz az egesz...

Csak szerintem rossz az egesz netfit?

Figyelt kérdés
Fekvotamaszbol például ha 7-et meg tudsz csinalni az mar egeszseg zona. De tobb mint az osztaly fele “fejlesztesre szorul” a testzsirszazaleka miatt. Pedig senki sem kover normal testalkata van mindenkinek. Ezt nemtudom ki szamolta ki de szerintem nagyon el van rontva. Es csodalkozunk hogy ennyi az anorexias gyerek mikor a netfit kiadja hogy a 16x cm-s lanyok az 50 kilojukkal elhizottak. Szerintem ezt nem feltetlenul eltorolni kene de valtoztatni az elvarasokat. Nektek mi a velemenyetek? Ti mit tapasztaltok?
2018. ápr. 6. 23:28
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Ki van adva táblázatba mennyi az egészséges fiúknak huszonvalahány volt nem hét.. például. Meg mindentől függ miből mennyi kell széles a skála életkor szerint külön külön meg vannak adva. Az ingafutás az az egyik legjobb amivel tényleg fel lehet mérni az oxigénfelvevő képességet. A kilók sem olyan rosszak szerintem nyílván egy mérleg nem fog pontos testzsírt mutatni, de nem vihetnek minden iskolába egy szakembergárdát tzs-t mérni. Irányadónak viszont jó. 160cm 50kg pedig nem mondja ki, hogy túlsúlyos azért nem olyan rosszul van belőve. Maximum akkor csalhat ha valakinek tényleg nagy az izomtömege, de ez 200emberből úgy 1nél van. Amúgy ez az egész arra szolgál, hogy megnézzék hatékony-e a mindennapos testnevelés illetve az hatása. Tapasztalatom ennek a célnak, hogy felmérje a mindennapos tesi hatásait nem alkalmas, de nemzetileg ad egy fittségi felmérést(tesztet) tanulókról, ugye ez is a teljes neve. Arra meg jó.
2018. ápr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lanyoknak 13 eves kortol 18 eves korug a 7 az egeszseges fekvobol. Es nem tulzok hogy majdnem mindenki fejlesztesre szorul a testzsirbol. Ehhez kepest a felulesnel meg mindenki meg tudja csinalni a maximumot (80) pedig 20on valamennyi az egeszseges szinten a lanyoknal. Az inga az realis szerintem is.
2018. ápr. 7. 18:43
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

ott a tévedésed,hogy a magas testzsír vagyis az egészségtelen küllem nem feltétlen köthető súlyhoz.

egy haladó anorexiás is magas testzsírt fog produkálni,mert nincsen izomzat a testén,viszont még nem is a romszálka,így meg ki fog jönni nála a magas tzs.

hasonló érvényes az elsatnyult testű tinigyerekre is akinek ki jön az 50 kilójára a 22es tzs.

szóval nincsen hiba,csak te vagy tájékozatlan.

a testösszetétel mérés nem arra felhívás,hogy fogy alacsony súly mellett,hanem arra,hogy mozogj és izmosodj,így változtatva meg a test összetételt.

ennél szájbarágósabban már nem tudom írni.

de itt egy kép ami biztosan megérteti veled.

mind a két csaj egyforma magas és egyforma súlyú,szerinted mi a különbség a 2 közt?

[link]

2018. ápr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ennyire nem vagyok buta ertem hogy attol hogy valaki például 100 kilos lehet 5% mert testepito me lehet 50% mert a kanapen ul egesz nap. De szerintem ha tobb mint az emberek felenek nem jo es ez az egy ertek akkor ott nem az emberekben van a hiba. Szinte mindenki sprotol. De elfogadom a velemenyedet mert hat vegulis azt kerdeztem😂
2018. ápr. 7. 23:12
 5/6 anonim válasza:
100%
Örülök hogy ráakadtam erre az egy évvel ezelőtti kérdésre. A NetFit szerintem is borzasztó. Az ingafutásnak mondjuk tényleg van értelme (sőt, én még élvezem is :D) és én a lányok közül a harmadik legjobbat futottam, de a testzsírom kiakasztott. Tavaly (mikor ez a kérdés ki lett írva) 165 cm 55 kg voltam, minimális sporttal, de azért már akkor is futogattam. Testzsírom éppencsak elment. Idén csatlakoztam egy tájfutóklubhoz, és heti 2-3 másfél órás edzés mellé futok kétszer fél óra gyorsabb iramú kocogást. Így 60 kg lettem. Ennek nagy része gyanítom nem zsír... Mindenki dicsért, hogy mennyivel jobban nézek ki, stb de az egész önbizalmam romba döntötte a 35%-os (!!!) eredmény. Azóta kb. képtelen vagyok enni. Nem is mertem ezt bediktálni. Pedig egy nálam is nehezebb, alacsonyabb, nem sportoló lánynak alacsonyabb értéket mért. Hogy van ez?! A hátizom mérés meg röhej, szimpla hajlékonysági teszt, most nehogy már az alapján legyen gyenge a hátizmom, hogy egyszer hason fekve mennyire tudom megemelni a fejem. A tzs meg annyira idegesít, hogy mindenképp elmegyek valami szakemberhez, aki megállapítja végre hogy egészséges vagyok-e vagy elhízott. Bónusz hogy az osztályban van egy országos szintű sportoló is, akinek meg 31% lett a testzsírmérés. Csak ő túl tudott lépni rajta. Engem nagyon tönkretett :((
2019. ápr. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
16%
Érdekes nekem 70kgra 7%tzst mért tavaly akkor hogy is van ez? Az a helyzet hogy tényleg dagadtak vagytok és fejlesztésre szorultok
2020. febr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!