Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudok javítani a...

Hogyan tudok javítani a tartásomon? Borzasztó rossz tartásom volt, előretartott fej, görbe hát, vállak. Lent

Figyelt kérdés

Világ életemben összekuporodva aludtam, ahol a nyakam kitoltam előre, a vállam szintén. Alvás közben van olyan póz, ami úgymond "helyes"?


Amióta kondizok és nem számítógépezek annyit sokkal jobb a helyzet, de még mindig nem az igazi. Van emlékeztető hevederem is, amit hordok.


Tudtok olyan nyújtó, illetve erősítő gyakorlatokat nyakra, vállra, hátra amelyek helyretennének?


Nincs időm gyógytornára járni mert egyetemista vagyok, mellette 30 órát dolgozom 1 héten, és hétvégén hazajárok vidékre. Olyanok kellenének, amiket a konditeremben el tudok végezni minden edzésem után.


20F


2018. márc. 18. 09:06
 1/4 anonim válasza:
Hasonló problémám volt mindig, nekem a jóga sokat segített, bár nem ezért kezdtem el. A másik ami nagyon jót tett, hogy elkezdtem a földön aludni matracon és szinte egész éjjel hanyattfekve, amikor nem akkor hason. Ha érdekel, tudok küldeni egy-két gyakorlatot, írj privátban egy e-mail címet és megy pdf-ben...
2018. márc. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul( feltételezem tudsz mert egyetemhez az szükséges)akkor:

https://www.youtube.com/user/JDCav24

Nézz szét ezen a csatornán, van több videó a helyes tartásról

Legtöbb videóhoz van angol felirat ami nagy segítség tud lenni

2018. márc. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2-es! Köszönöm! Őt nézem régóta, az ő gyakorlatait csinálom, pont nála láttam, hogy az alvás sem mindegy ezesetben. :D
2018. márc. 18. 11:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen azt a videót en is láttam, de őszintén ezt kicsit hülyeségnek tartom, hogy alvásnál is figyelj milyen helyzetben alszol

Szerintem mindenki aludjon úgy ahogy neki kényelmes , hiába fogsz egy elvileg helyes pózban elaludni, ami nehezen fog menni mert lehet kényelmetlen lesz, álmodban úgyis a szokásos alvó pózodba helyezkedsz majd vissza :D

Szerintem a lényeg hogy napközben legyen helyes a tartásod, csinálja különbözö gyakorlatokat a javításra

2018. márc. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!