Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A nagyon izmos test is kiépíth...

A nagyon izmos test is kiépíthető naturálon, vagy az szinte lehetetlen?

Figyelt kérdés

Nos, nem szeretnék testépítő szintű testet, de mondjuk egy egy nagyon izmos test kiépíthető hosszú kitartással? Nagy álmom, hogy rengeteg izom legyen rajtam, próbálok érte megtenni mindent, megfelelő táplálkozás + edzés.


Gondolok itt kb. ilyen színtű testalkatra:


[link]


2010. jún. 9. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
igen. sőt, minden nagy testépítő naturálon kezdi, csak amikor elérik a genetikai határukat akkor kezdenek el doppingolni, hogy tovább tudjanak lépni. Aki hamarabb kezdi, az nem lesz soha sem nagy testépítő, csak egy idióta :)
2010. jún. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem igen ! De szerepe van benne a testalkatodnak is. Maximum nem lesz ilyen "hibátlan" most ezen azt értem ,hogy : a hasadon a kockák nem lesznek mind ugyan akkora nagyságúak ,habár,hogyha rendesen csinálod az edzést akkor szép szimmetrikus leszel . :)Ajánlok az edzés mellé valamilyen sportot is . pl.: úszás

Ja,és becsülöm benned azt ,hogy naturálisan akarsz ilyen eredményt elérni .

Sok sikert ! :D

2010. jún. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Gond nélkül.Perszejó edzésterv,és pontosan kiszámolt ch és fehérjeszükséglettel,de elérhető. Elérhető,hisz ennek az embernek emberi formája van,nem úgy mint a profiknak.
2010. jún. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 clint ***** válasza:

Ha amugy is hajlamos vagy a hízásra akkor igen, de ha genetikailag sovány vagy, és nehezen szeded fel a kilókat akkor nem. Nos az meg, hogy az egyik válaszoló irta, hogy minden nagy testépitő sokáig naturál, mocskosul nagy baromság már bocs!!!

Ismerek néhány testépítőt aki elmesélte már a szitut...

Arról nem beszélve, hogy Arnold korában szted a sok palacsintától, meg szalonnától lettek olyanok???

(Arnie is és Lui Ferrigno is hamburgert, pizzát zabáltak nemegyszer, arnie még sörözött rendszeresen.)

2010. jún. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Vékony testalkatú vagyok, de azt megkérdezném, már bocs, hogy a hízásnak mi köze a testépítéshez? Szerintem aki 1 kilót nem tud felszedni hízással, az is lehet profi testépítő, mivel a hízás egy jelentéktelen, az életben szükségtelen folyamat... A legtöbb ismerőst akit ismerek, kurv@ soványak, de simán sikerült nem kevés izmot pakolni magukra, persze nem egy bodybuilderek...
2010. jún. 10. 14:13
 6/13 clint ***** válasza:

talán azért mert, a hizékony embereknek lassabb az anyagcseréje! Én pl már 105 kgos vagyok, az öcsém még 76 pedig ugyanannyi ideje edzünk, és ugyanazt kajáljuk...

Nekem 52-es a bicepszem, neki 42-es.

Ha egy hízékony embernek lassu az anyagcseréje, akkor sokkal több cucc mehet az izomba logikusan... A soványabb embernek nem marad annyi idő a tápanyagok felszivodásának mint a hizékonynak.. Ennek nálam pl az a hátránya, hogy tömegelésnél iszonyat, ugymond vizes vagyok, míg öcsém még ilyenkor is szálkás és eres... Na ezért irtam azt, hogy ettől is függ, gondolom most már megérted.

2010. jún. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Nos az meg, hogy az egyik válaszoló irta, hogy minden nagy testépitő sokáig naturál, mocskosul nagy baromság már bocs!!!

Ismerek néhány testépítőt aki elmesélte már a szitut...

Arról nem beszélve, hogy Arnold korában szted a sok palacsintától, meg szalonnától lettek olyanok???

(Arnie is és Lui Ferrigno is hamburgert, pizzát zabáltak nemegyszer, arnie még sörözött rendszeresen.)"


Arról lehet megkülönböztetni a testépítőt a kibictől, hogy az előbbi naturálon csinálta ÉVEKIG 7-8-9-10 éven át naturálon. Ez alól Arnold sem kivétel.

Akkor lesz valaki bajnok, ha minden nap grammra kiszámolt ételmennyiséget fogyaszt, és megfelelő kajákat nem akármit, figyel a táplálékkiegézítésre, figyel a folyadékbevitelre, regenerálódásra, és persze az edzésre, hogy csak pár dolgot említsek. Máskülönben nem. És lehet azzal jönni hogy Arni is hamburgert zabált meg ilyenek - hát hajrá, csináld utána Te úgy, hogy hamburgert zabálsz. Azért ez nem ilyen egyszerű. Még ha számodra hozzáférhető lenne minden létező dopping, és megkapnál minden létező anyagi támogatást is rá, még akkor sem érnél el Arni szintjére (nyugi, én sem). Ő egy genetikai csoda, a testépítés valaha volt legnagyobb embereinek egyike. Aki azt veszi alapul amit ő csinált és ez alapján próbál saját magára következtetéseket levonni az szimplán idióta!


Egyébként mondd, kiket ismersz, akik azt mondták neked hogy ők pár hónap vagy pár év edzés után már doppingoltak. És persze utána bajnokok lettek, nem csak egyszerű hobbiversenyzők. Ugyanis én is forgok ilyen körökben, kíváncsian várom.

2010. jún. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 clint ***** válasza:

Most komolyan azt hiszed, hogy irok ide neveket???

Nem csinálom arnie után, és tudom mit jelent a tápanyag, csak reagáltam egy butaságra, ugyanis, komolyan tévedsz, soha nem állitanék olyant, hogy minden testépítő korán szteroidozott, de olyant se amit te, hogy mindegyik későn kezdte a kokszolást... Arnoldot hagyjuk de akkor nézd a többi korabeli testépítőt, létezik franco columbo, lui ferrigno stb...

Ezekszerint talán mindegyiknek elég volt a genetika?

A másik, hogy sztem kissé félreértettél, mert lehet neked ugy tünt mintha pártolnám a doppingot, épp ellenkezőleg, szivem szerint az összes kis majmot aki napozimmal tömi magát tizen meg huszonévesen be se engedném az edzőteremben... Ettől érzik magukat nagyfiunak, remélem a heresorvadás, a ragyák a hátukon, a megdagadt csöcsük és a lekopaszodott fejük tovább megmarad mint a kis vizecske az izmukba... de ez van... A másik, hogy ki mikor kezdte a kokszolást nem tudhatod, hacsak nem voltál mellette a nap 24 órájában.. Ha testépitő körökben forogsz az nem jelenti azt, hogy mindent tudsz. Szted ki mond igazad? Aki bevall valamit, vagy aki tagad?

2010. jún. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nézd, sok dologban egyetértünk.


De én tartom magam ahhoz, hogy aki relatíve korán kezd doppingolni (Tehát az előtt, hogy a genetikai korlátait elérte) az nem tudja magából a maximumot kihozni, és soha sem lesz bajnok sem testben, sem mentalitásban.


Erre egy példa, ha kokszal tudod csak kinyomni a 100 kilót, akkor 130 kiló sehogysem fogsz, de fordítva igen.

2010. jún. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 clint ***** válasza:
igen egyetértek. De egy testépitő aki ebből él, iszonyat sokat kokszol évente...
2010. jún. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!