Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan formáljam át a combjaim...

Hogyan formáljam át a combjaimat és a fenekemet?

Figyelt kérdés
Vékony testalkatú vagyok, de a fenekemen és a combjaimon kicsit sok a zsír és ez elkezdett zavarni. Kb másfél hónapja mozgok, Cassey Ho videóira és egyéb tornavideókra szoktam edzeni napi 1-2, de van, hogy 3-4 órát is, ameddig bírom, ha van időm. Emellett különféle fekvőtámaszokat csinálok még, guggolásokat főleg terpeszben és súlyzós gyakorlatokat 4-5 fajtát 40-70 ismétléssel, 2-2 kilós kis súlyzókkal, de már venni akarok nehezebbeket, mert nagyon hozzászoktam és már viszonylag könnyű így. Kb 1 hónapja figyelek arra is, hogy minden nap megigyak 3-3,5 liter folyadékot, ennek a fele általában tea, zöld, fehér, vagy fekete teából, csalánból, gyömbérből, kamillából, kakukkfűből, ezek különféle kombinációiból, estefelé pedig citromfű. Nem rakok hozzá semmilyen édesítőszert. A folyadékmennyiség másik fele pedig tiszta csapvíz. Emellett kb 2-3 hete szinte semmilyen finomított szénhidrátot, tésztafélét nem eszek, pedig régebben rengeteg kenyeret és pizzát faltam. Semmihez nem adok cukrot, de mézet se. Így az utóbbi hetekben a táplálkozásom 90-95%-át a húsok, tojás, zöldségek és gyümölcsök teszik ki, néha eszek egy kevés napraforgómagot, ritkán túrót és natúr joghurtot. Szoktam inni kb minden második nap fehérjeturmixot is tejsavó fehérjéből, emellett még szedek D, C, K vitamint, hajnövekedést serkentő multivitamint, kollagént, magnézium b6-ot, omega3-at és alkalmanként l-glutamint. Normál mennyiségű kávét fogyasztok és reggelre l-tirozint legtöbbször. Ja és növényi olajok helyett mangalica zsíron sütök, az olívaolajat csak salátákra öntöm. Most ennyi jutott eszembe. Így kb mikorra várható a változás és a narancsbőr eltűnése? 28 éves nő vagyok, 156 cm, 47 kg.

2018. febr. 20. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat írtál, a válasz viszont egyszerű. Ha a zsírt akarod csökkenteni bármely testrészedről, akkor fogynod kell. Ha izmot akarsz növelni, ahhoz tömegnövelő étrend kell, és tömegnövelő edzés. A 40-70 ismétlés nem megfelelő tömegnöveléshez, mert ha megszakítás nélkül képes vagy ennyire, az azt jelenti, hogy nem elég nagy a terhelés. Izomnöveléshez akkora terhelés kell, hogy 6-12 ismétlésnél többet ne bírj egyvégtében csinálni.
2018. febr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. :) Egyébként itt egy kép, amivel megpróbálom illusztrálni, hogy miről van szó.


[link]


Ha ezek után még nehezebb gyakorlatokat csinálok az étrendem pedig nagyjából így marad, esetleg még több húst eszek, akkor kb mennyi idő kell ahhoz, hogy ne csüngjön a fenekem és ne legyen zsírpárna a combom felsőrészének az oldalán?

A fogyástól kicsit félek, mert cicim így sincs szinte semmi, csak az alfelem hájas... Ilyen esetben mit lehet csinálni, hogy az a kicsi mellem, ami van, megmaradjon, de a hátsómról meg lejöjjön a felesleg?

2018. febr. 20. 17:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Részben genetika is, kinek milyen a feneke. Egyre többen tetetnek implantátumot a fenekükbe is, így ne légy benne biztos, hogy egy formás hátsó azért olyan, mert az illető keményen edz, és egészségesen táplálkozik.


A két folyamat, amit említettem, a zsír leadása, és az izomnövelés nem igazán megy együtt. Ha úgy érzed, túl sok a zsír a hátsódon, akkor fogyózz. Valószínűleg más testrészeiden is veszítesz zsírt, és sajnos nem tudod szabályozni, hol mennyit. Ha elérted azt az állapotot, amit szeretnél, jöhet az izomnövelés. Ott már szobrászkodhatsz magadon, hiszen nyilván az az izmod fog nőni, amelyet edzel. De ez lassú folyamat, és izomnövelés közben jön zsír is, amelyet majd le kell adni...

2018. febr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!